АнонсиНовини / NewsСпецномінації

«Фотоплівка» — нова спеціальна номінація конкурсу «Вікі любить пам’ятки» 2022

Уперше фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки» запрошує до участі у спеціальній номінації «Фотоплівка». Вона присвячена світлинам об’єктів нерухомої культурної спадщини України зробленим плівковими фотоапаратами.

Костел і монастир бернардинів у Львові. Світлина зроблена на фотоплівку Kodak Portra 400. Публікується з дозволу авторки Катерини Антоненко

Ще кілька десятків років тому фотоплівка була головним доступним носієм для фіксації зображення, але з розвитком технологій у XXI столітті більш практична цифрова фотографія остаточно її витіснила. 

Дехто й тепер фотографує на плівкові фотоапарати через неповторну атмосферу таких світлин, любов до раритетних технологій та просто через задоволення від більш складного процесу фотографування. Тож ця спецномінація — як для старих фотоархівів, так і для порівняно нових світлин.

Мета спеціальної номінації «Фотоплівка» — зібрати під вільною ліцензією цінні «плівкові» фотографії різних років з різних куточків України. Надалі ці світлини можуть стати ілюстраціями у Вікіпедії, де їх переглядатимуть мільйони людей з усього світу. На конкурс можна подавати скани з фотоплівки чи скани світлин, зроблених на плівку. Звертаємо увагу, що при завантаженні варто вказати коли було зроблено фотографію. Ви можете не пам’ятати точної дати, але необхідно пригадати рік чи десятиліття створення.

Як і для інших номінацій конкурсу, подавати потрібно лише світлини пам’яток української культурної спадщини за конкурсним списком фотозмагання. Список складається з понад 92 тисяч пам’яток нерухомої історико-культурної спадщини з усіх регіонів України, в тому числі Криму.

Звернуть увагу: у звʼязку з воєнним станом в Україні, участь у конкурсі можуть брати лише фотографії, що були зняті до 23 лютого 2022 року (включно).

Як взяти участь

  1. Перейдіть на сторінку спецномінації у Вікіпедії.
  2. Створіть або увійти у свій акаунт у Вікіпедії (при реєстрації треба вказати дійсний e-mail).
  3. Знайти пам’ятку у конкурсних списках. У кожної пам’ятки є власний ідентифікатор (ID).
  4. Завантажити фото пам’ятки прямо з переліку: знайдіть у списках рядок із потрібним об’єктом, і в останній колонці натисніть на посилання «[Завантажити фото]» або «Завантажити ще фото».
  5. Під час завантаження не забудьте вказати, що подаєте фото на спецномінацію «Фотоплівка». Якщо забули вказати, напишіть про це Організаційному комітету за адресою wlm@wikimedia.org.ua, вказавши назву свого облікового запису у Вікіпедії.

За результатами спецномінації журі визначить та нагородить авторів десяти найкращих фото, десяти авторів найкращих серій фото та найактивніших учасників.

Наталія Ластовець, членкиня Правління ГО «Вікімедіа Україна», волонтерка проєкту «Вікі любить пам’ятки» та ініціаторка спецномінації, зауважила, що: «На фоні повномасштабного вторгнення росії в Україну збереження культурної спадщини як ніколи актуальне. На жаль, деякі пам’ятки вже зруйновані або знаходяться на межі руйнування. Плівкові фото потенційно можуть не лише доповнити статтю у Вікіпедії, а й слугувати відправною точкою для майбутньої реконструкції будівлі чи відновлення її стану до “осучаснення” новими власниками. Тож подавайте свої плівкові фотографії для участі у конкурсі, щоб показати унікальність історико-культурних об’єктів свого краю та привернути увагу до стану їхньої збереженості!». 

Відеоінструкція «Як взяти участь»

Для контексту: 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *