Переможці

Спеціальна номінація «Квіти України»: оголошуємо переможців

Цього року ми вперше у рамках української частини фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» провели спеціальну номінацію «Квіти України». ЇЇ мета — привернути увагу до стану об’єктів нерухомої культурної спадщини України, що перебувають на межі руйнації та будівель, які ще не захищаються державою, але мають історичну чи архітектурну цінність. Партнерами спецномінації стали ініціативна група «Зберегти Квіти України» та громадська організація «Мапа Реновації». Для проведення спецномінації організатори створили списки об’єктів, які під час фотозмагання активно доповнювали учасники конкурсу.

Усього у номінації взяло участь 29 учасників та учасниць, які завантажили 999 фото 210 об’єктів, зокрема 185 тих, які не охороняються державою.

Найкращі фотографії визначило експертне журі. До нього ввійшли Віталія Баркар (ГО «Мапа Реновації», ініціатива «Зберегти Квіти України»), Леся Донець (Ініціатива «Зберегти Квіти України») та Альона Кустовська (ГО «Мапа Реновації»). На оцінювання журі потрапило 973 фото, не оцінювалися світлини з низькою роздільністю. З них журі у два раунди визначили топ-11 світлин.

Отже, за оцінками журі переможцями стали:

Перше місцеОлександр Мальон. Журі відзначило декілька світлин Олександра. Це храм Іоанна Богослова (1895) у селі Винарівка, старообрядницька церква Казанської ікони Божої матері у зниклому селі Замошня біля ЧАЕС і церква святого Іллі у селі Циблі, які знаходяться у Київській області. А також фото Покровської церкви у селі Слобідка, що на Чернігівщині та австро-угорський міст фірми Waagner-Biró у місті Генічеськ у Херсонській області.

Друге місцеЕльдар Сарахман із серією світлин садибного будинку М. К. Фон-Мекка, у селі Копилів (Київська область).

 

Третє місце — користувач Serhii.khomiak, зі світлиною синагоги у місті Броди Львівської області.

 

За активність перше місце посіла Олена Мачула, яка сфотографувала і завантажила на конкурс понад 240 світлин 143 об’єктів.

Альона Кустовська, архітекторка ГО «Мапа Реновації», зауважила, що: «Участь у журі конкурсу — це надзвичайно цікавий досвід, який дозволив побачити усе різноманіття української архітектурної спадщини.

Кожна пам’ятка є унікальною в контексті свого місця розташування, ландшафту, історичних нашарувань. Кожна є місцевою домінантою і порталом в історичний контекст, за якого її було створено. І це в черговий раз нагадує про важливість збереження історичної архітектури: знищення кожної пам’ятки невідворотно впливає на всю “екосистему”».

Сподіваємося, що така спецномінація приверне увагу учасників до фотографування та документування об’єктів, які перебувають під загрозою знесення чи зникнення, навіть якщо у них немає охоронного статусу.  Також дякуємо усім учасникам за інтерес та участь у конкурсі! 

Статистику за учасниками можна переглянути тут.

Для довідки: Громадська організація «Мапа Реновації» об’єднує містян задля порятунку архітектурної спадщини. Їхній основний фокус зараз — закинуті будівлі міста Києва. Вони також займаються створенням облікової документації для присвоєння охоронного статусу пам’ятки архітектури чи історії цінним закинутим будівлям; моніторять стан будівель та події навколо них; поширюють інформацію, організовують освітні заходи, інтервенції, акції. Також проєкт має базу даних закинутих будівель Шевченківського району міста Києва: https://renovationmap.org/map/ Найактуальніші новини можна прочитати на їхній ФБ сторінці або в інстаграмі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *