АнонсиСпецномінації

«Інтер’єри» — нова спеціальна номінація конкурсу «Вікі любить пам’ятки» 2023

Уперше в українській частині міжнародного конкурсу «Вікі любить пам’ятки» відбудеться спеціальна номінація «Інтер’єри». Вона присвячена світлинам, які зображують внутрішню частину та елементи будинків, які є об’єктами нерухомої культурної спадщини України.

File:Панорама блакитної кімнати.jpg

Інтер’єр. Палац. Самчики. Хмельницька область. Фото © Сергій Зисько, вільна ліцензія CC BY-SA 4.0. Десяте місце українського етапу 2021 року. Найкраще фото Хмельницької області 2021 року

Мета спеціальної номінації «Інтер’єри» — зібрати під вільною ліцензією фотографії інтер’єрів пам’яток різних років з різних куточків України.

Як і для інших номінацій конкурсу, подавати потрібно лише світлини пам’яток української культурної спадщини за конкурсним списком фотозмагання. Список складається з понад 95 тисяч пам’яток нерухомої історико-культурної спадщини з усіх регіонів України, в тому числі Криму.

Зверніть увагу: у цій спеціальній номінації можуть брати участь роботи, зроблені й під час конкурсу. Тобто немає обмеження для завантаження тих світлин, які були зроблені після 30 червня, як в основній частині змагання.

ЧаПи

Якщо на спеціальну номінацію «Інтер’єри» можна завантажувати поточні світлини (зроблені після 30 червня 2023 року), то може можна було й взагалі не обмежувати учасників?

Ні, організаційний комітет вважає, що небезпека для учасників залишається (як і для національної безпеки) — люди з фотокамерами чи телефонами, які знімають будівлі, ще й під час конкурсного періоду, у жовтні, коли знову можуть початися масові обстріли інфраструктури, наражатимуться на підвищену небезпеку. Фотографування ж інтер’єрів складно зробити без чіткого дозволу жителів чи власників будівлі, а також складно зафільмувати щось важливе з військової точки зору.

Що саме вважати інтер’єрами? Чи можна подавати на цю спецномінацію внутрішні архітектурні елементи?

Для умов цієї спеціальної номінації за умов військового стану «світлинами інтер’єру» вважаються світлини внутрішнього убранства чи архітектурних елементів (сходів, ліпнини тощо) будівель, які є пам’ятками. Переважно це будуть пам’ятки історії та архітектури. З безпекових міркувань фотографування зсередини зруйнованої пам’ятки, де відсутні стіни чи стеля, не заохочуються. Оргкомітет сподівається, що учасники не будуть намагатися обійти правила, наражаючись на небезпеку.

А можна подавати відео інтер’єрів?

Так, але його будуть оцінювати в окремій спеціальній номінації «Відео», вимоги вказані тут. Автора найкращого відео інтер’єрів пам’яток буде відзначено окремо.

Що робити, якщо помилково вибрали подати фото на цю спеціальну номінацію?

Нічого страшного, як тільки ви це виявили, напишіть нам на wlmwikimedia.org.ua чи у соцмережах. Бажано вказати назву вашого облікового запису чи посилання на саме фото, що потребує виправлення, і вкажіть, що саме потрібно виправити. Також ви можете виправити це самостійно — для цього потрібно відредагувати опис файлу з помилкою, вилучивши код {{WLM2023-UA-interior}}

Відповіді на інші ЧаПи можна прочитати тут.

Як взяти участь

  1. Перейти на сторінку спецномінації у Вікіпедії.
  2. Створити або увійти у свій акаунт у Вікіпедії (при реєстрації треба вказати дійсний e-mail).
  3. Знайти пам’ятку у конкурсних списках. У кожної пам’ятки є власний ідентифікатор (ID).
  4. Завантажити фото пам’ятки прямо з переліку: знайдіть у списках рядок із потрібним об’єктом, і в останній колонці натисніть на посилання «[Завантажити фото]» або «Завантажити ще фото».
  5. Під час завантаження не забудьте вказати, що подаєте фото на спецномінацію «Інтер’єри», вибравши «Так» у випадному меню біля запитання «Чи бажаєте подати фото на спецномінацію “Інтер’єри”». Якщо забули вказати, напишіть про це Організаційному комітету за адресою wlm@wikimedia.org.ua, вказавши назву свого облікового запису у Вікіпедії.

Зверніть увагу: Ви також можете подавати відео інтер’єрів, вимоги вказані тут. Журі спецномінації «Відео» окремо відзначить авторів найкращого відео з інтер’єрами пам’яток.

Скриншот конкурсних списків, звідки можна вантажити світлини на спецномінацію

За результатами спецномінації журі визначить та нагородить авторів десяти найкращих фото інтер’єрів, десяти авторів найкращих серій фото та найактивніших учасників.

Для натхнення декілька фотографій із інтер’єрами пам’яток:

File:37 Franka Street, Lviv (05).jpg

Інтер’єр. Будинок № 37 на вулиці Франка. Львів Фото © Aeou, вільна ліцензія CC BY-SA 4.0. Якісне фото Вікісховища

File:Семінарська церква140518 3101.jpg

Розписи стелі Семінарської церкви (1870, худ. К. Йобст, Е. Бучевський; пам’ятка архітектури національного значення № 778/3; є частиною комплексу резиденції митрополитів Буковини та Далмації, який занесений до списку Світової спадщини ЮНЕСКО). Чернівці. Фото © Юрій Клименко, вільна ліцензія CC BY-SA 4.0. Якісне фото Вікісховища

File:Вітраж під куполом Великої хоральної синагоги Кропивницький.jpg

Вітраж під куполом Великої хоральної синагоги. Кропивницький. Фото © Сергій Жолонко, вільна ліцензія CC BY-SA 4.0. Якісне фото Вікісховища

File:Csetfalva5FotoThalerTamas.JPG

Інтер’єр. Реформаторська церква з дзвіницею. Четфалва. Закарпатська область. Фото © Thaler Tamas, вільна ліцензія CC BY-SA 4.0. Якісне фото Вікісховища

Для контексту: 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *