АнонсиНовини / NewsСпецномінації

«Фотоплівка» 2023: долучайтеся до спецномінації конкурсу «Вікі любить пам’ятки»

«Вікі любить пам’ятки» запрошує до участі у спеціальній номінації «Фотоплівка», яка присвячена світлинам об’єктів нерухомої культурної спадщини України зробленим плівковими фотоапаратами.

File:Ластівчине гніздо - 1990 рік (1).jpg

«Ластівчине гніздо». Гаспра, АР Крим. Фото: © Олексій Ляпідевський, CC BY-SA 4.0. 1990 рік. Камера «ФЕД-5с», об’єктив «Індустар-61Л/Д», плівка Orwo Chrom UT21

Мета цієї спеціальної номінації — зібрати під вільною ліцензією цінні «плівкові» фотографії різних років з різних куточків України, для ілюстрування статей Вікіпедії. На конкурс можна подавати скани фотоплівок чи світлин, зроблених на плівку.

Звертаємо увагу, що при завантаженні варто вказати коли було зроблено фотографію. Можна не пам’ятати точної дати, але необхідно пригадати рік чи десятиліття створення.Також важливо в описі світлини вказати модель фотокамери, плівки, об’єктива тощо

Як і для інших номінацій конкурсу, подавати потрібно лише світлини пам’яток української культурної спадщини за конкурсним списком фотозмагання. Список складається з понад 95 тисяч пам’яток нерухомої історико-культурної спадщини з усіх регіонів України, в тому числі Криму.

Зверніть увагу: у звʼязку з воєнним станом в Україні, участь у конкурсі можуть брати лише фотографії, що були зняті до 30 червня 2023 року (включно).

Як взяти участь

  1. Перейдіть на сторінку спецномінації у Вікіпедії.
  2. Створіть або увійти у свій акаунт у Вікіпедії (при реєстрації треба вказати дійсний e-mail).
  3. Знайдіть пам’ятку у конкурсних списках. У кожної пам’ятки є власний ідентифікатор (ID).
  4. Завантажте фото пам’ятки прямо з переліку: знайдіть у списках рядок із потрібним об’єктом, і в останній колонці натисніть на посилання «[Завантажити фото]» або «Завантажити ще фото».
  5. Під час завантаження не забудьте вказати, що подаєте фото на спецномінацію «Фотоплівка» та додати інформацію щодо дати, моделі фотокамери, плівки, об’єктива тощо. Якщо завантажили світлину, зроблену плівковим фотоапаратом, але забули вказати про спеціальну номінації, напишіть про це Організаційному комітету за адресою wlm@wikimedia.org.ua чи у соцмережах, вказавши назву свого облікового запису у Вікіпедії.

За результатами спецномінації журі визначить та нагородить авторів десяти найкращих фото, десяти авторів найкращих серій фото та найактивніших учасників.

File:SvyatoTroyitskyy khram 10.jpg

Троїцька церква. Білолуцьк, Луганська область. Фото: © Андрій Шейко, CC BY-SA 4.0. 2006 рік. Камера «Київ-19», об’єктив Телеар-Н 200 мм, фотоплівка Konica Centuria 100S

«Цьогоріч ми вдруге оголошуємо номінацію “Фотоплівка”. Минулого року було отримано багато не просто чудових, а унікальних світлин різних років, що дозволяють ще краще висвітлити пам’ятки, показати їх еволюцію чи нагадати про вже втрачене культурне надбання», — прокоментувала Наталія Ластовець, ініціаторка спецномінації, волонтерка проєкту «Вікі любить пам’ятки», членкиня Правління ГО «Вікімедіа Україна».

«Ця номінація особливо актуальна зараз, в умовах повномасштабного вторгнення, бо ракету можуть запустити будь куди. Яскравими прикладами знищення нашої спадщини є цілеспрямоване руйнування музею Григорія Сковороди та музею Марії Приймаченко, а скільки таких прикладів ми знайдемо на тимчасово окупованих територіях — достеменно не відомо…

Наголошую, що для участі в цій номінації не допускаються фото, зроблені цифровими камерами чи з дронів, тому перед поданням саме сюди, будь ласка, перевірте це. З нетерпінням очікуємо на ваші світлини».

File:Leopolis Central Rail station.jpg

Залізничний двірець (Головний вокзал). Львів. Фото: © Олександр Звір, CC BY-SA 4.0. 2017 рік. Камера Nikon F401S, плівка Ilford Delta 400

File:Замкова гора (Київ) Андріївський узвіз.jpg

Замкова гора — Андріївський узвіз. Київ. Фото: © Олександр Мальон, CC BY-SA 4.0. 2019 рік. Камера «Київ-15»

Для контексту: 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *