Новини / News

Як проходило оцінювання світлин конкурсу 2020 року

З жовтня по грудень 2020 року журі визначало 10 світлин-переможців конкурсу, що представлятимуть Україну на міжнародному етапі. Завтра ми розкажемо, які саме, а поки розкажемо більше про процес оцінювання детальніше.

Цього року — через пандемію — все зазнало певних змін, і наш конкурс не був винятковим. Терміни конкурсу були продовжені (національні етапи могли проводитися протягом місяця у період із вересень по листопад включно), терміни подання робіт на міжнародний етап (до кінця грудня, проти звичайного — 31 жовтня). Пандемія не вплинула на кроки, які потрібно було зробити, щоб оцінити світлини, але вплинула на те, як швидко ці етапи проходили. І як — із масками та у кінотеатрі — проходило саме засідання журі.

Але все за порядком.

Загалом учасники завантажили понад 47 тисяч світлин, що є рекордом в українській частині конкурсу. При завантаженні світлини автоматично потрапляють у «кількісну» категорію (тут оцінюються тільки бали для об’єктів, для «кількісної» номінації), для того, щоб фото потрапило на «якісну» (які претендують на найкраще фото регіону чи України) — потрібно вибрати відповідну опцію. Таких світлин було понад 9700. З них було відсіяно ті, які не відповідали формальним вимогам регламенту (роздільна здатність менше 4 мегапікселів, правильний ідентифікатор пам’ятки тощо). Отже, до журі — 22 волонтерів* — потрапило 8155 світлин на першому раунді онлайнового оцінювання. На цьому раунді кожен член журі отримував порцію із ~740 світлин, які потрібно було оцінити. Порція формувалася таким чином, щоб кожне фото потрапляло на розгляд до двох членів журі. З цього раунду далі пройшло 914 робіт. Оцінювання відбувалося в онлайновому інструменті WLX Jury Tool.

Паралельно ще проходив процес відсіювання конкурсних світлин, які потрапили до «кількісної» категорії — всього понад 38 тисяч світлин. З них теж було вилучено фото, які не відповідали формальним вимогам, тож ця кількість становила понад 29 тисяч. 12 залучених волонтерів (не-журі) перевіряли ці знімки, щоб не пропустити якісь гарні через те, що хтось із учасників не розібрався із завантажувачем. Волонтерами було відібрано ще 261 світлина, журі з них пропустило далі 14. Таким чином на другий онлайновий раунд оцінювання світлин потрапило 928 фото.

На другому раунді журі бачило всі світлини, що отримали високі бали. Вони оцінювали за 10-ти бальною шкалою ті світлини, які не були з їхніх порцій. За результатами цього 165 фото потрапили на офлайнове засідання, яке проходило 19 грудня в Києві.

Саме засідання відбувалося у дуже незвичному місці через карантинні обмеження — в залі кінотеатру «Планета Кіно» (РЦ «Блокбастер»). 12 членів журі змогли приїхати до Києва, щоб оцінити світлини й вибрати ті, які будуть представляти Україну на міжнародному етапі.

Журі переглянуло 165 світлин, які потрапили на третій раунд, зменшило їхню кількість до 43, серед яких було обрано 23, а потім — десятка.

Формат конкурсу передбачає нагородження й за найкраще фото кожного регіону України, але не всі регіони, звичайно, були добре представлені у топ-165, тому наступними раундами для журі стало дооцінити світлини за конкретними регіонами. Останні оцінки було зафіксовано інструментом 30 грудня.

* Мало бути 23 члени журі, але пандемія і тут втрутилася, і не вдалося вчасно знайти заміну.

Андрій Чекановський (Київ), Максим Козменко (Чернівці), Володимир Дубас (Львів), Максим Старіков (Полтава), Георгій Чернілєвський (Вінниця), Наталія Шестакова (Київ), Михайло Потупчик (Вінниця), Надія Лиштва (Дніпро), Олександр Харлан (Дніпро)
Нижній ряд: Юлія Золотова (Харків), Ростислав Кондрат (Івано-Франківськ), Ярема Проців (Коломия)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *