Журі

«Визначні місця Харкова»: представлення журі спеціальної відзнаки 2023 року

Уже другий рік поспіль Молодіжна рада при Харківському міському голові оголошує відзнаку «Визначні місця Харкова» у межах української частини міжнародного конкурсу «Вікі любить пам’ятки». У цьому дописі представляємо вам журі цієї відзнаки.

До участі у цій відзнаці автоматично зараховуються всі світлини пам’яток Харкова, подані протягом конкурсного періоду. Всього у списках цього міста є 1263 об’єкти. Цього року 19 учасників та учасниць завантажили 1103 фотографій, на яких зображено 257 пам’яток Харкова. Оцінювання проходитиме у кілька етапів у спеціальному онлайновому інструменті, написаному безпосередньо для вікімедійних конкурсів.

Цього року журі має відзначити по три автори у кожній підтемі відзнаки: «Памʼятки що збереглися», «Руйнація памʼяток» та «Активність».

Андрій Харламов — фотограф.

«Професійний фотограф із Харкова. Моє хобі — музика, будь-які її прояви. Фотографія з’явилася у моєму житті через бажання ділитись зі світом власним баченням, мати можливість закарбовувати момент у фотографії. І так уже 12 років. Найбільше мені подобається фотографувати концерти і портрети. У відзнаці мене зацікавило те, що вона — про Харків. При виборі переможців буду дивитися на композиційну, сенсову і контекстну складові. А також на свіжість погляду і сенси, закладені у фото. Хочеться, щоб творче та свіже бачення перемогли».

Олексій Єрошенко — документальний режисер і фотограф.

«У житті займаюсь документальною режисурою та фотографією, відеожурналістикою. Серед хобі — подорожі, жанрова фотографія та документальне кіно. Сам я починав свій шлях як фотографа з мобільної фотографії у підлітковому віці — хотів фіксувати красу, що бачу навколо. У 14 років отримав свій перший фотоапарат, і з того часу назавжди повʼязав життя з камерами. За цей час я пройшов різні захоплення: стріт, портретна, пейзажна, предметна зйомка, репортажі. Нині я фокусуюсь на документальній фотографії, бо люблю візуально розповідати історії. Я люблю своє рідне місто, Харків, і хочу оцінити, як різні фотографи бачать його. Мені подобається сама ініціатива задокументувати визначні місця, зібрати колекцію унікальних світлин міських памʼяток. І хочеться допомогти висвітлити найкращі роботи.

При оцінюванні звертатиму увагу на те, як фотографія передає відчуття місця, певну історію. Звісно, і на композиційну та світлотональну виразність. У фотографії люблю простоту. Загалом фотографам радив би не боятись експериментувати, але при цьому не нехтувати базовими правилами».

Євгеній Романенко — оператор-відеограф, волонтер.

«Я — оператор-відеограф, волонтер з Харкова. Серед моїх хобі є армреслінг. Мене найбільше у цій спеціальній відзнаці зацікавило те, що вона — про Харків. Цікаво побачити бачення людей. Я знімаю відео вже 5 рокiв. Найбільше подобається знімати спортивні івенти, спортсменів та волонтерськi заходи для фондiв. При виборі переможців буду звертати увагу на їхню компетентність у передачі відчуттів і сенсів, кольоропередачу і композиційність. А от моє побажання для учасників — отримати насолоду від участі і можливості передати своє бачення Харкова великій аудиторії».

Слідкуйте за оновленнями в нашому блозі та соціальних мережах, щоб дізнатися про всі новини першими — в тому числі й результати спеціальної відзнаки «Визначні місця Харкова».

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *