Крим на конкурсі
«І що нового в Криму?» — спитаєте ви. Але світлини-переможці по Автономній Республіці Крим і Севастополі у цьогорічному фотоконкурсі відповіді вам не дадуть, бо зроблені у 2012–2013 роках.
Генуезька фортеця у Судаку — неймовірної краси пам’ятка архітектури, до того ж складний комплекс, навіть комплекс у комплексі. Складається із захисного і консульського ярусів та міста, і кожен ярус сам по собі — система захисних споруд: мурів, веж, добротних будівель, які не зламати. На фото ще й відкривається панорама сучасного міста і природного ландшафту довкруж. Коли все споглядають гори, то навіть фортеця 14 століття — зовсім молода 🙂 Автор фото — Neovitaha777 (Віталій Ільницький).
![Башта № 5 донжон Консульського замку, Фортечна гора, Судак. Автор фото — Neovitaha777 (Віталій Ільницький), вільна ліцензія CC BY-SA 4.0](https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/0c/9.%D0%A1%D1%83%D0%B4%D0%B0%D0%BA_%D0%91%D0%B0%D1%88%D1%82%D0%B0_%E2%84%96_5_%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B6%D0%BE%D0%BD_%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%BE_%D0%B7%D0%B0%D0%BC%D0%BA%D1%83.jpg/800px-9.%D0%A1%D1%83%D0%B4%D0%B0%D0%BA_%D0%91%D0%B0%D1%88%D1%82%D0%B0_%E2%84%96_5_%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B6%D0%BE%D0%BD_%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%BE_%D0%B7%D0%B0%D0%BC%D0%BA%D1%83.jpg)
Найкращим фото з Севастополя став знімок ротонди в Херсонесі. Це одна з найстаріших пам’яток української архітектури та ранньо-християнського будівництва на території сучасної України, яка датується IV–VI століттям. На жаль, лишились хіба рештки стін — як і від багатьох пам’яток у Херсонесі, які було знищено або розібрано на камінь для будівництва інших споруд. Автор цієї світлини — користувач Demmarcos.
![Візантійський баптистерій, Севастополь. Автор фото — Demmarcos (Андрій Мозоль), вільна ліцензія CC BY-SA 4.0](https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/ff/%D0%A1%D0%B5%D0%B2%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%8C_-%D0%92%D1%96%D0%B7%D0%B0%D0%BD%D1%82%D1%96%D0%B9%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D0%B1%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%80%D1%96%D0%B9-1.jpg/800px-%D0%A1%D0%B5%D0%B2%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%8C_-%D0%92%D1%96%D0%B7%D0%B0%D0%BD%D1%82%D1%96%D0%B9%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D0%B1%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%80%D1%96%D0%B9-1.jpg)
Далі буде…
Що здивувало – причому тут ротонда до УКРАЇНСЬКОЇ архітектури? Скоріше вже до турецької – уся Туреччина повна залишками таких споруд, тільки більших за розмірами і в кращому стані.
Миколо, якщо діяти за вашою логікою – давайте видалимо із списків пам’яток всю польську, чеську, грецьку, вірменську, німецьку, єврейську, болгарську архітектуру, а особливо – архітектуру у російському великодержавному стилі. Залишимо виключно мазепинське барокко та аутентичні сільські хати та храми
В свою чергу хочу привітати Андрія (Demmarcos).Доречі,то є мій жж-френд). Тож кому цікаво,-гайда споглядати наші з ним жжжжжурнали:http://demarcos.livejournal.com/ та http://neo7777vitaha.livejournal.com/ )
Дуже симпатичне фото фортеці з несподіваного ракурсу!
Вітаю!
Приємно!)
Дякую.
Угу,відповіді на питання “що нового у Криму?” світлини-переможці не дадуть,але їх можуть дати пересічні фотки,так як значна частина із завантажених мною “кримських” знимків-зроблена у 2015-му році)
Дуже крута фото фортеці, не знаю, чи хтось до того робив такий пречудовий ракурс. Віталію, вітаю!
Дякую! А я ще вагався,-вантажити його,чи нехай вже “пилиться” у дальніх закутках вінчестера)
Чудовий ракурс на Генуезьку фортецю з далекими горами!
Спасибі!) Ех,цей далекий і майже безтурботний 2011-ий..