Списки пам’яток
Нижче надано посилання на списки пам’яток по областях України. Оберіть область, яка Вас цікавить, — після натискання по посиланню, ви перейдете на сторінку у Вікіпедії — далі оберіть район або місто. Перед Вами відкриється список пам’яток цієї місцевості. Кожна пам’ятка має свій ідентифікатор («ID»), який необхідно вводити при завантажені фотографій, а також адресу, географічні координати і стовпчик, в якому Ви можете перевірити, чи є фотографії цієї пам’ятки у Вікісховищі.
Списки можуть бути неповними. Якщо Ви хочете додати фотографії пам’яток, яких немає в представлених списках, але Ви знаєте, що об’єкт є пам’яткою офіційно (і можете послатися на конкретне рішення відповідних органів влади), просимо звертатися на сторінку обговорення чи електронною поштою wlm@wikimedia.org.ua. Організатори конкурсу додадуть такі пам’ятки до конкурсних списків.
Для спеціальних номінацій укладено вибіркові списки.
Спеціальні номінації 2024 року — у процесі розробки.
Спеціальні номінації 2023 року:
Спеціальні номінації 2022 року:
Спеціальні номінації 2021 року:
Спеціальні номінації 2020 року:
Спеціальні номінації 2019 року:
Спеціальні номінації 2018 року:
- Міста України, що потребують банерів для Вікімандрів
- Єврейська спадщина
Спеціальні номінації 2017 року:
- «Спецномінація: Київська Мала академія наук» для школярів
Спеціальні номінації 2016 року:
Спеціальні номінації 2014 року:
Спеціальні номінації 2013 року:
- Вірменські пам’ятки
- Грецькі пам’ятки
- Музичні пам’ятки в Україні
- Пам’ятки національно-визвольної боротьби
Колекція автентичних списків (файли отримані нами від обласних держадміністрацій у 2012-2013 роках)
По Бориспільському району Київської у переліку бракує ще однієї дерев’яної церкви – Троїцької церкви початку ХХ століття у селі Мала Олександрівка (офіційно у переліку пам’яток архітектуори немає)
По Брусилівському району Житомирської області потрібно внести:
– комплекс споруд земської лікарні (мур.) у смт Брусилів (кін.ХІХ ст.; 3 корпуси)
– садибний будинок (дер.) Синельникова (отсання третина ХІХ ст.)
на жаль, брусилівські пам’ятки також не внесені у офіційні переліки
За даними Житомирської ОДА, в Брусилівському районі взагалі відсутні пам’ятки архітектури…
Відправили уточнюючий запит до Брусилівської РДА. Спробуємо
Доброго дня!
Скажіть будь-ласка, до якої категорії пам*яток Софіївки (у списку) відноситься Грекова балка?
У списку пам’яток Умані є Греків ліс як щойно виявлена пам’ятка архітектури (ймовірно, як ландшафтна архітектура). Сама балка, ймовірно, не має охоронного статусу – вона може бути об’єктом природно-заповідного фонду, але не пам’яткою архітектури, оскільки балка не є рукотворним об’єктом.
Доброго дня!
В списках пам*яток Білгород-Дністровського (Одеська обл.) значиться Церква Успіння Пресвятої Богородиці (вірменська): http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Вірменська_церква_Успіння_Пресвятої_Богородиці_%282%29.JPG
Але прямо поряд з цією церквою знаходиться Сарматський склеп (III ст. н.е.): http://wikimapia.org/16878713/uk/Сарматський-склеп
Цей об*єкт у списку вітсутній. Чи має він статус пам*ятки чи ні – не знаю. Але можливо він не був внесений до списку помилково. Хотів би, щоб ви допомогли мені в цьому питанні, так як, на мою думку, даний об*єкт достатньо цікавий та важливий. Дякую.
У реєстрі лише 3 пам’ятки археології в Білгороді-Дністровському — городище «Тіра-Білгород» (на території фортеці), склеп підкурганний «Скіфська могила (розташований тут: http://wikimapia.org/#lang=en&lat=46.182419&lon=30.369279&z=18&m=w&show=/16846494/Scythian-grave-%282-3-century-AD%29 ) і стоянка доби мустьє (біля залізничної лікарню). Ваш склеп, схоже, не є пам’яткою.
Добрий день!
Мене цікавить список памяток Олександрії Кіровоградської області (http://uk.wikipedia.org/wiki/Вікіпедія:Вікі_любить_пам%27ятки/Кіровоградська_область/Олександрія). Наразі там присутні лише пам’ятки архітектури і жодного пам’ятника. Це через те, що фото пам’ятників вже є у Вікіпедії? (Ось тут
http://uk.wikipedia.org/wiki/Пам%27ятники_Олександрії). Чи можуть бути додані меморіальні таблички?
Ці пам’ятки ще не додані до списку. До початку цьогорічного конкурсу вони будуть додані.
Чомусь не має в списку Краснокутського дендропарку – https://uk.wikipedia.org/wiki/Краснокутський_дендропарк
До конкурсу «Вікі любить пам’ятки» входять лише парки – пам’ятки архітектури та ландшафтні пам’ятки. Дендропарки входять до конкурсу «Вікі любить Землю» (http://wle.org.ua), і там в списках є цей дендропарк ( https://uk.wikipedia.org/wiki/Вікіпедія:Вікі_любить_землю/Харківська_область )
Добрий день.
Десь пару днів тому я додав фотографії пам”яток міста Березань і пам”яток Переяслав-Хмельницького району, а їх досі немає на сайті. Скажіть, будь-ласка, чому?
Доброго Вам часу доби ! Я взагалі шокований, після того, як побачив Ваші списки пам’яток Тернопільської області. Цей мізер в порівнянні з тим, що є в дійсності не набере і 5-ти відсотків у сіх наявних пам’яток місцевого, державного та національного значення. А з Національними памятками, аж смішно. То ж не Національний заповідник “Замки Тернопілля” пам’ятка, а саме пам’ятки, яких є у заповіднику сила силенна.
Наразі в нас є пам’ятки національного значення від Мінкульту (близько 200), 78 пам’яток (на всю область) місцевого значення усіх типів, які є на обліку Мінкульту, і знайдений реєстр пам’яток архітектури місцевого значення зразка десь 2005 року. Тернопільська ОДА, на жаль, відмовилася надавати нам списки. Звісно, ці списки неповні, тож ми будемо раді, якщо ви нам підкажете, як ми можемо отримати повніші списки, бо наразі в нас немає більше інформації.
P.S. Національний заповідник “Замки Тернопілля” відсутній у списку пам’яток, натомість у нас є в списках замки в кількох десятках міст і сіл області.
Робота над поновленням списків ще триває? Досі не поновлено Чернівецьку область (наприклад, Вижницький чи Сторожинецький р-ни). ОДА подало реєстри вчасно, ще до початку цьогорічного конкурсу вони були на сайті…
триває. агонк зараз у хмельницькій (наче крим завершив), а нікк тернопіль обробляє наче. продублюю Ваше прохання у чаті
ОК!
Не тільки можливо, а і необхідно. Звичайно і без вашої участі це буде зроблено, але не так швидко.
Доброго дня! Мене цікавить м.Кременець – тут на сайті в списках пам’яток представлені тільки пам’ятки національного значення, яких є раптом аж 18. Знайшла сайт http://spadok.te.ua/?menu=info&id=3&page=3, де вказані адреси пам’яток місцевого значення (їх є ще 63), але там не має охоронних номерів.(табличок на будинках в Кременці не має, або я їх просто не бачу). Чи можливо їх добавити в списки?
На жаль, Тернопільська ОДА вчасно нам не надала списків, але нам вдалося знайти офіційні списки десь 2006 року. Списки Кременецького району доповнено, будемо раді вашим фото пам’яток Кременця!
70-летию освобождения Мелитополя.
20 сентября 2013 года была установлена памятная плита с надписью: «В 1943 году в небе над Мелитополем сражался легендарный летчик Покрышкин А. И. (1913 — 1985 гг.). За освобождение города его наградили второй Золотой Звездой» в городе Мелитополе по ул. Фрунзе, 44.
Мы помним Вас…
Вчора були додані списки пам’яток Мелітополя, ви можете завантажити фото цієї та інших пам’яток міста.
В Черкаській області дуже багато братських могил. Тільки в селі Матусів я знаю про два поховання. Вчора внесла до списку братську могилу селі Сигнаївка,додала фото,а сьогодні його там не знайшла. Руки опустилися. Сигнаївка – найстаріше село Шполянського району.Дуже дивує,що Шполянщина виставила так мало пам”яток.
на жаль, Черкаська область дуже довго не хотіли надавати списки. надіслали архітектуру на днях – це все тільки обробляється…
фото додавать можна вручну: https://uk.wikipedia.org/w/index.php?title=Вікіпедія:Вікі_любить_пам%27ятки/Черкаська_область/Шполянський_район&diff=13327192&oldid=13324753
або чекати, що це зробиться автоматично. у конкурсі беруть участь усі фото, а не тільки ті, які додані у список
Вибачте за помилку.Комп старий і я забуваю проредагувати перед відсилкою повідомлення.
Вчора додала три фотографії, сьогодні їх не бачу на тих місцях, де їх залишила. Тут якийсь певний відбір? Чому не повідомляють, по яким параметрам не підходять фотографії?
а Вас так і звать – Мавка Лісова? https://commons.wikimedia.org/w/index.php?limit=50&tagfilter=&title=Special%3AContributions&contribs=user&target=Мавка+Лісова&namespace=&tagfilter=&year=2013&month=-1
три фото було
Що робити з пам’ятками, які включено до списків, але які втрачено? Зокрема дер.церкви в с.Росава Миронівського р-ну чи Чайки Богуславського р-ну (Київщина), які вже 10 і більше років як згоріли, а на їх місці вже збудовано нові муровані.
Вантажити фото нових церков якось не правильно (вони ж не пам’ятки), згарищ також. Але якось би втрачені пам’ятки треба повідмічати, раз чиновники не в курсі, що у них під носом робиться
Гадаю, для початку слід у списку поставити уточнення біля назви пам’ятки, наприклад, Церква така-то (згоріла). Можливо, колись Міністерство культури зацікавиться цією інформацією, минулого року ми повідомляли про це, але інтересу не помітили. Втім, виключати зі списків теж неправильно – наприклад, минулого року завантажили фото пам’ятки, розібраної ще в 2008 році, тож не все втрачено.