Історії учасників

Співпраця з місцевими органами виконавчої влади

Одеса 107619.JPG
Інтер’єр. Будинок прибутковий Мортона, Одеса, Маразліївська вул., 16 © Дмитро Жданов; ліцензія CC BY-SA 4.0

Напевно, багато хто з учасників конкурсу стикалися з проблемами при фотографуванні об’єктів культурної спадщини. Особливо якщо ці об’єкти знаходяться в приватній власності[1]. З цією ж проблемою зіткнулася пошукова група ODESSA INCOGNITA. Однак нам вдалося її вирішити. Торік ми звернулися в управління з питань охорони об’єктів культурної спадщини Одеської міської ради з пропозицією включити старовинні криниці Одеси до списку пам’яток культурної спадщини в номінації інженерно-технічні споруди. Начальник управління, ознайомившись із нашими матеріалами, запропонував взяти участь у програмі роботи громадських інспекторів[2].

З того моменту ми тісно співпрацюємо з управлінням і зараз проводимо фотофіксацію в якості громадських інспекторів управління. При цьому в нас є офіційні посвідчення, які дають право:

  • спостерігати за станом зберігання та використання пам’яток, їхніх територій і зон охорони, охоронюваних археологічних територій, історичних ареалів населених місць;
  • безумовного доступу до об’єктів культурної спадщини з метою іх обстеження, ознайомлення зі станом зберігання, характером та способом використання, ведення реставраційних робіт, одержання відповідних даних, наукового вивчення.
  • [3]

Однак є винятки: якщо в будинку розташована військова комендатура або якійсь інший військовий об’єкт, фотозйомка заборонена!

Скоріш за все, така програма діє і в інших областях України. Ви можете спробувати звернутися в подібні управління у вашій області, що полегшить вам доступ до об’єктів фотофіксації.

[3] Ст. 8, ст. 9 Закону України «Про охорону культурної спадщини»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *