Переможці

Найкраще фото Львівщини — Підгорецький замок

Палац замку Конецпольських XVII ст. (пам'ятка архітектури національного значення). Львівська область, Бродівський район, село Підгірці. Автор фото — Сергій Криниця, ліцензія CC-BY-SA-4.0
Палац замку Конецпольських XVII ст. (пам’ятка архітектури національного значення). Львівська область, Бродівський район, село Підгірці. Автор фото — Сергій Криниця, ліцензія CC-BY-SA-4.0

Найліпшою світлиною Львівської області став знімок Підгорецького замку. Гарно, правда ж? 🙂

Підгорецький замок (або Палац у Підгірцях) — пам’ятка архітектури епохи пізнього Ренесансу і бароко. Замок було збудовано протягом 1635–1640 років під керівництвом архітектора Андреа дель Аква за вказівкою коронного гетьмана Станіслава Конєцпольського. Підгорецький замок є одним із найкращих в Європі зразків поєднання ренесансного палацу з бастіонними укріпленнями.

Про історію палацу — як, напевно, всіх замків і палаців України — можна розповідати багато. XVII століття — будівництво та перебування в королівській власності, XVIII–XIX століття — князі Жевуські та Сангушки, XX століття — музей — лікарня — музей. 

Більше, як завжди, у Вікіпедії, але стаття Підгорецький замок явно проситься, щоб її розширили 😉

Автор світлини-переможця — Сергій Криниця (Haidamac), за що йому велика дяка. Звично, її можна спокійно використовувати, не забуваючи вказувати автора і назву ліцензії, CC-BY-SA-4.0.

 

11 thoughts on “Найкраще фото Львівщини — Підгорецький замок

 • Цікаво коли і де відбудеться церемонія нагородження переможців:)

  Відповідь
 • Nataliya Shestakova

  Гарне вечірнє освітлення, ностальгічний настрій… Люблю цей замок та парк. Вітаю, Сергію!

  Відповідь
  • Ну Ви ж не вантажили Львівщину. А крім Вас нема кому шедеври знімати 😉
   Приходиться от вибирати всяку фігню 🙂

   Відповідь
   • Заради справедливості слід зауважити, що Олександр Левицький послідовний в своїй критиці і минулого року обурювався навіть тим що його власне фото обрали переможцем конкурсу.

    Його позиція послідовна і він вболіває за те, щоб конкурсні фотографії були в першу чергу документальними, а не художніми (а сам замок на світлині-переможниці виглядає відчутно заваленим набік).

    Підозрюю, що Олександру Левицькому по Львівській області приглянулись фотографії користувача під ніком Aeou.

    Відповідь
     • Чого ж не повірю? Сам годинами розглядав захоплюючі деталі львівських будинків)

     • так, у нього класні фото 🙂

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *