Найкраще фото пам’ятки з Чернівецької області
![Німецький народний дім, Чернівці. Автор фото — Максим Присяжнюк, ліцензія CC-BY-SA-4.0](https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/ef/%D0%9D%D1%96%D0%BC%D0%B5%D1%86%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D0%9D%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D0%B4%D1%96%D0%BC.jpg/800px-%D0%9D%D1%96%D0%BC%D0%B5%D1%86%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D0%9D%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D0%B4%D1%96%D0%BC.jpg)
Отже останнє фото з підбірки найкращих за областями — знімок німецького народного дому у Чернівцях, який став переможцем у конкурсі Чернівецької області.
Німецький Народний Дім у Чернівцях — дім, збудований на початку XX століття спілкою чернівецьких німецьких товариств, який став центром німецького культурного і громадського життя у Чернівцях та на Буковині.
30 березня 1908 року Товариство християнських німців звернулось до Чернівецького магістрату та Буковинської крайової управи з проханням про надання дозволу на будівництво приміщення Німецького Народного Дому за планами, розробленими архітектором Густавом Фрічем. Восени 1908 року монументальна споруда вже стояла під дахом. В ній були передбачені приміщення для великої зали, кав’ярні, приміщення для гостей, зимовий кегельбан, винний погріб та ін. Ще два роки німецькі товариства проводили внутрішнє облаштування будинку.
Фасад будинку витриманий у німецькому стилі. Якщо не брати до уваги художні пластичні прикраси і карнизи, то він оживляється тільки масою балконів та лоджій, тоді як уся спруда увінчуєтьсястрімким покритим черепицею дахом і фронтоном.
Будинок є пам’яткою архітектури місцевого значення. Фотографія-переможець виконана як панорама 180°. Стаття у Вікіпедії про пам’ятку потребує переробки і щонайменше приведення до енциклопедичного стилю — Ви можете долучитися.
Автор зображення — Максим Присяжнюк (Moahim), ліцензія CC-BY-SA-4.0 (при використанні фото не забувайте вказувати автора й ліцензію).
Це фото чудове!
Я просто закохався в нього)
Чарівне фото! Вітаю!
Ну нарешті подолано “прокляття Хотина” :)))
Крутезна панорама!!!!
Мої вітання Максиму!
Дякую! Ну і витримали ж інтригу до останнього 🙂