Як узяти участь
Участь у конкурсі можуть взяти всі охочі! Для цього треба зробити декілька кроків:
- Перейти на сторінку конкурсу у Вікіпедії.
- Створити або увійти у свій акаунт у Вікіпедії (при реєстрації треба вказати дійсний e-mail).
- Знайти пам’ятку у конкурсних списках пам’яток. У кожної пам’ятки є власний ідентифікатор (ID).
- Завантажити фото пам’ятки прямо з переліку: знайдіть у списках рядок із потрібним об’єктом, і в останній колонці натисніть на посилання «[Завантажити фото]» або «Завантажити ще фото».
Зверніть увагу:
- Для завантаження відео потрібен формат webm, більше про конвертацію тут.
- Для участі у спеціальних номінаціях може бути потрібен додатковий крок у Завантажувачі (наприклад, вибрати відповідну номінацію при поданні фото) чи скористатися конкурсними списками спецномінацій. Детальніше про спецномінації тут.
Конкурсні обмеження:
- Приймаються тільки власні роботи (вам належать авторські права на них).
- Роботи мають бути завантажені на конкурс із 1 по 31 жовтня.
- Приймаються роботи зроблені будь-коли до 30 червня 2024 року включно. Це обмеження встановлене Організаційним комітетом для безпеки учасників (не робити світлини зараз), а також для уникнення розкриття інформації, що може зашкодити національній безпеці. Роботи зроблені після 30 червня 2024 року не приймаються. Це обмеження не поширюється на роботи, які зображують інтер’єри пам’яток — можна знімати й завантажувати під час конкурсного періоду.
Також можна спробувати автоматизувати процес завантаження, якщо фотографій різних пам’яток багато і вони структуровані. Детальніше читайте тут: «Технічна підтримка завантаження та оформлення для учасників».
Див. також ЧаП (ЧАсті Питання)
- Завантажте фото пам’ятки, для якої ще немає фотографії у Вікіпедії.
- Фотографуйте і загальні плани, і деталі.
- Як подати свою роботу на конкурс
Як завантажити роботи на конкурс «Вікі любить памʼятки» з мобільного
Як подати фото на конкурс «Вікі любить пам’ятки»: Відеоінструкція
Онлайн-тренінг «Як завантажити фото на конкурс “Вікі любить пам’ятки”»
Див. також: слайди до тренінгу
Номінації конкурсу 2024:
- за найкращі фотографії — 10 перших місць
- за найбільшу кількість сфотографованих пам’яток — 10 перших місць
- за найкращі фотографії по кожному з регіонів України — 1 перше місце
- за найбільшу кількість сфотографованих пам’яток по кожному з регіонів України — 1 перше місце
Окремо будуть відзначені сувенірами десять конкурсантів-новачків (тобто таких, які ще не брали участі у попередніх конкурсах «Вікі любить пам’ятки» в Україні), які сфотографували найбільше пам’яток. Детальніше із регламентом конкурсу можна ознайомитися тут.
Призи конкурсу залежать від номінації:
- У всеукраїнській номінації «За найбільшу кількість сфотографованих пам’яток» вартість приза залежить від місця. Призи співмірні із вартістю фотоапарата, планшета, об’єктива за перше, друге, третє місця (і нижчі за решту місць).
- У всеукраїнській номінації за найкраще фото призовий фонд ділиться порівну між авторами усіх 10 фото. Вартість приза співмірна із вартістю недорогого фотоапарата.
- Переможці в інших номінаціях (найкраще фото регіону, найбільше сфотографованих пам’яток регіону тощо) отримують набір сувенірів від організаторів конкурсу та запрошення на церемонію нагородження (якщо вона проводиться).
- У спеціальних номінаціях призи залежать від кожної номінації.
Спеціальні номінації конкурсу 2024:
- Спецномінація «Відео»
- Спецномінація «Війна руйнує пам’ятки»
- Спецномінація «Елементи екстер’єру»
- Спецномінація «Єврейська спадщина»
- Спецномінація «Інтер’єри»
- Спецномінація «Німецька спадщина»
- Спецномінація «Польська спадщина»
- Спецномінація «Фотоплівка»
- Відзнака «Визначні місця Харкова»
Якщо ви не знайшли тут відповіді на своє запитання, надішліть його листом організаційному комітету на wlm@wikimedia.org.ua, напишіть нам на сторінці обговорення у Вікіпедії чи нашим офіційним сторінкам у соцмережах: Фейсбук, Інстаграм. Також див. сторінку Контакти.
Чи вважаєтся ЗАЕС пам’ятником?
Ми не знайшли її у списках від ОДА, отже, вона не має охоронного статусу
Випадково побачила ваш конкурс. Стала цікаво. Знайшла у списку свою вулицю і виявила, що не всі фото відповідають даним адресам. Таке допускається? Наприклад: Львів, вул. Наливайка 11 – дві фотографії одна з яких “круглий балкон” має відношення до буд. 15 ( нема в списку), а не до 11.
Доброго вечора! Дякуємо за цікавість до конкурсу! Звичайно, помилки трапляються. І ми тоді намагаємося їх виправити. Мова йде про це фото, так? https://commons.wikimedia.org/?curid=62371008 П.С. Виправили, дійсно не будинок №11. Спасибі за уважність!
У селі Журавники Пустомитівського району є старий панський маєток, орієнтовно 19 ст., довгий час використовувався як школа/клуб.
Доброго дня! На жаль, у списках від Львівської ОДА, які ми отримали цього року, цей маєток не є вказаний як такий, що охороняється… Тож ми не можемо додати його до списків. Але Ви все одно можете завантажити його світлину до Вікіпедії, щоб вона була у статті: https://uk.wikipedia.org/w/index.php?curid=294826
Доброї ночі! У переліку пам`яток Полтавської області Лохвицького р-ну відсутня земська школа архітектора О.Сластіона у с. Піски. Я не знаю її реєстраційний номер і таке інше, але ця школа дійсно заслуговує на увагу і вона гине. Хоч фото залишиться…
До речі, варто було би виправити назву с. Васильки (написано Валильки) біля пам`ятки: Братська могила радянських воїнів і партизан (ів)
Дякую)
Ми, на жаль, не можемо внести пам’ятку до списків, якщо у неї нема офіційного статусу. У списках, що нам передала Полтавська ОДА такої школи не значиться. Є школа земська двокомплектна у с. Пісочки Лохвицького району, але не у Пісках… Але Ви все одно можете завантажити світлину до Вікіпедії, щоб вона використовувалася у статтях
Є школа у Пісках у списках: 53-226-0182. Одрук у назві села теж виправили!
Список пам’яток Сумської області “частово готовий” Як прийняти участь у конкурсі, якщо не можливо виконати 2 пункт умов конкурсу?
Якщо в готовому списку таки не буде необхідної пам’ятки, що робити?
Дякую за відповідь.
Якщо у Вас є фото пам’ятки, якої нема у списку, напишіть на оргкомітет: wlm-ua @ googlegroups.com
Ми пошукаємо чи є у нас якісь відомості про неї чи напишемо додатковий запит на Сумську область. Ви також можете у листі додати фото охоронної таблиці пам’ятки, якщо маєте можливість зробити його
Дякую
А конкурс-2016 ще триває? до якого числа можна подавати фото.
Конкурс 2016 уже закінчився. Наступний конкурс триватиме з 1 по 30 вересня 2017.
Я завантажила фотографії ще у 20-их числах, але досі не бачу себе у списку учасників конкурсу…
Перегляньте, будь ласка, таблицю: https://commons.wikimedia.org/?curid=51431437
Якщо Ваш обліковий запис називається Оксана97, то Ви є серед учасників 🙂
Чи буду я сповіщенний про результати через e-mail?
У Вас повинна бути ввімкнена опція у налаштуваннях, що Ви дозволяєте отримувати листи електронною поштою від інших користувачів. Якщо Ви будете серед переможців будь-якої номінації, то Вам напишуть. Ще гарно підписатися на на цей блог і отримувати повідомлення про нові публікації поштою. У публікаціях буде сказано про переможців.
У меня есть фото военного авто на постаменте, в народе ” полуторка ” называют. Это Донецкая область, Тельмановский район, село Гранитное. В списках его нет.
“Полуторка” не являється державною пам”яткою. Ту машину хлопці там поставили.
Підкажіть де можна ознайомитись з результатами конкурсу і коли вони будуть? Дякую
Результати будуть опубліковані на цьому сайті. Результати за якістю будуть опубліковані після церемонії нагородження (або в день церемонії), кількісні результати опублікуємо раніше. Якщо ви станете призером, вас повідомлять електронною поштою ще до офіційного оголошення результатів (для цього у вас має бути активована електронна пошта у Вікісховищі).
Добрый день А существует ли предварительный отбор фото из которых жюри будет выбирать лучшие (ведьмного фотографий очевидно низкого качества)?…Если существует, то где их можно посмотреть..спасибо
Прошу сообщить когда будут опубликованы результаты конкурса.Спасибо
Доброї пори доби! Результати будуть опубліковані на сайті. Ви можете підписатися на блог і отримувати повідомлення, щоб не пропустити публікації із результатами. Якщо Ви є учасником конкурсу, то переконайтеся, що у налаштуваннях активована можливість отримувати імейли.
Де можна зробити нотатки, якщо виявилось, що хтось завантажив неправильне фото? Ось наприклад тут не Інститут сільського господарства, а Сільськогосподарчий технікум (зовсім інша будівля):
https://commons.wikimedia.org/?curid=36047795
Ви можете писати це тут, а можете на сторінці обговорення списків пам’яток у Вікіпедії: http://bit.ly/1sKtvXh
Чи можна буде завантажувати фото 15 жовтня?
Так, 15 жовтня 2014 року включно
Дякую!!!
Доброго времени суток.
Обратил внимание что в список достопримечательностей города Новоград-Волынский не попал памятник воздвигнутый новоград-волынцами на честь 25 годовщины освобождения города от немецко-фашистских захватчиков. Который установлен при входе в городской парк. Это 76-мм дивизионная пушка образца 1942 года на пьедестале.
Этот памятник есть в списке под названием «Пам’ятний знак на честь військових з’єднань і частин, які визволяли місто від фашистських загарбників» (ID 18-110-0024)