Як узяти участь

Участь у конкурсі можуть взяти всі охочі! Для цього треба зробити декілька кроків:

  1. Перейти на сторінку конкурсу у Вікіпедії.
  2. Створити або увійти у свій акаунт у Вікіпедії (при реєстрації треба вказати дійсний e-mail).
  3. Знайти пам’ятку у конкурсних списках пам’яток. У кожної пам’ятки є власний ідентифікатор (ID).
  4. Завантажити фото пам’ятки прямо з переліку: знайдіть у списках рядок із потрібним об’єктом, і в останній колонці натисніть на посилання «[Завантажити фото]» або «Завантажити ще фото».

Зверніть увагу:

  • Для завантаження відео потрібен формат webm, більше про конвертацію тут.
  • Для участі у спеціальних номінаціях може бути потрібен додатковий крок у Завантажувачі (наприклад, вибрати відповідну номінацію при поданні фото) чи скористатися конкурсними списками спецномінацій. Детальніше про спецномінації тут.

Конкурсні обмеження:

  • Приймаються тільки власні роботи (вам належать авторські права на них).
  • Роботи мають бути завантажені на конкурс із 1 по 31 жовтня.
  • Приймаються роботи зроблені будь-коли до 30 червня 2024 року включно. Це обмеження встановлене Організаційним комітетом для безпеки учасників (не робити світлини зараз), а також для уникнення розкриття інформації, що може зашкодити національній безпеці. Роботи зроблені після 30 червня 2024 року не приймаються. Це обмеження не поширюється на роботи, які зображують інтер’єри пам’яток — можна знімати й завантажувати під час конкурсного періоду.

Також можна спробувати автоматизувати процес завантаження, якщо фотографій різних пам’яток багато і вони структуровані. Детальніше читайте тут: «Технічна підтримка завантаження та оформлення для учасників».

Див. також ЧаП (ЧАсті Питання)

Поради:

Як завантажити роботи на конкурс «Вікі любить памʼятки» з мобільного

Як подати фото на конкурс «Вікі любить пам’ятки»: Відеоінструкція

Онлайн-тренінг «Як завантажити фото на конкурс “Вікі любить пам’ятки”»

Див. також: слайди до тренінгу

Номінації конкурсу 2024:

  • за найкращі фотографії — 10 перших місць
  • за найбільшу кількість сфотографованих пам’яток — 10 перших місць
  • за найкращі фотографії по кожному з регіонів України — 1 перше місце
  • за найбільшу кількість сфотографованих пам’яток по кожному з регіонів України — 1 перше місце

Окремо будуть відзначені сувенірами десять конкурсантів-новачків (тобто таких, які ще не брали участі у попередніх конкурсах «Вікі любить пам’ятки» в Україні), які сфотографували найбільше пам’яток. Детальніше із регламентом конкурсу можна ознайомитися тут.

Призи конкурсу залежать від номінації:

  • У всеукраїнській номінації «За найбільшу кількість сфотографованих пам’яток» вартість приза залежить від місця. Призи співмірні із вартістю фотоапарата, планшета, об’єктива за перше, друге, третє місця (і нижчі за решту місць).
  • У всеукраїнській номінації за найкраще фото призовий фонд ділиться порівну між авторами усіх 10 фото. Вартість приза співмірна із вартістю недорогого фотоапарата.
  • Переможці в інших номінаціях (найкраще фото регіону, найбільше сфотографованих пам’яток регіону тощо) отримують набір сувенірів від організаторів конкурсу та запрошення на церемонію нагородження (якщо вона проводиться).
  • У спеціальних номінаціях призи залежать від кожної номінації.

Спеціальні номінації конкурсу 2024:

Якщо ви не знайшли тут відповіді на своє запитання, надішліть його листом організаційному комітету на wlm@wikimedia.org.ua, напишіть нам на сторінці обговорення у Вікіпедії чи нашим офіційним сторінкам у соцмережах: Фейсбук, Інстаграм. Також див. сторінку Контакти.

340 коментарів до “Як узяти участь

  • Випадково побачила ваш конкурс. Стала цікаво. Знайшла у списку свою вулицю і виявила, що не всі фото відповідають даним адресам. Таке допускається? Наприклад: Львів, вул. Наливайка 11 – дві фотографії одна з яких “круглий балкон” має відношення до буд. 15 ( нема в списку), а не до 11.

    Відповісти
  • У селі Журавники Пустомитівського району є старий панський маєток, орієнтовно 19 ст., довгий час використовувався як школа/клуб.

    Відповісти
    • Доброго дня! На жаль, у списках від Львівської ОДА, які ми отримали цього року, цей маєток не є вказаний як такий, що охороняється… Тож ми не можемо додати його до списків. Але Ви все одно можете завантажити його світлину до Вікіпедії, щоб вона була у статті: https://uk.wikipedia.org/w/index.php?curid=294826

      Відповісти
  • Доброї ночі! У переліку пам`яток Полтавської області Лохвицького р-ну відсутня земська школа архітектора О.Сластіона у с. Піски. Я не знаю її реєстраційний номер і таке інше, але ця школа дійсно заслуговує на увагу і вона гине. Хоч фото залишиться…
    До речі, варто було би виправити назву с. Васильки (написано Валильки) біля пам`ятки: Братська могила радянських воїнів і партизан (ів)
    Дякую)

    Відповісти
    • Ми, на жаль, не можемо внести пам’ятку до списків, якщо у неї нема офіційного статусу. У списках, що нам передала Полтавська ОДА такої школи не значиться. Є школа земська двокомплектна у с. Пісочки Лохвицького району, але не у Пісках… Але Ви все одно можете завантажити світлину до Вікіпедії, щоб вона використовувалася у статтях

      Відповісти
  • Список пам’яток Сумської області “частово готовий” Як прийняти участь у конкурсі, якщо не можливо виконати 2 пункт умов конкурсу?
    Якщо в готовому списку таки не буде необхідної пам’ятки, що робити?
    Дякую за відповідь.

    Відповісти
    • Якщо у Вас є фото пам’ятки, якої нема у списку, напишіть на оргкомітет: wlm-ua @ googlegroups.com
      Ми пошукаємо чи є у нас якісь відомості про неї чи напишемо додатковий запит на Сумську область. Ви також можете у листі додати фото охоронної таблиці пам’ятки, якщо маєте можливість зробити його

      Відповісти
    • У Вас повинна бути ввімкнена опція у налаштуваннях, що Ви дозволяєте отримувати листи електронною поштою від інших користувачів. Якщо Ви будете серед переможців будь-якої номінації, то Вам напишуть. Ще гарно підписатися на на цей блог і отримувати повідомлення про нові публікації поштою. У публікаціях буде сказано про переможців.

      Відповісти
  • У меня есть фото военного авто на постаменте, в народе ” полуторка ” называют. Это Донецкая область, Тельмановский район, село Гранитное. В списках его нет.

    Відповісти
    • Результати будуть опубліковані на цьому сайті. Результати за якістю будуть опубліковані після церемонії нагородження (або в день церемонії), кількісні результати опублікуємо раніше. Якщо ви станете призером, вас повідомлять електронною поштою ще до офіційного оголошення результатів (для цього у вас має бути активована електронна пошта у Вікісховищі).

      Відповісти
  • Добрый день А существует ли предварительный отбор фото из которых жюри будет выбирать лучшие (ведьмного фотографий очевидно низкого качества)?…Если существует, то где их можно посмотреть..спасибо

    Відповісти
    • Доброї пори доби! Результати будуть опубліковані на сайті. Ви можете підписатися на блог і отримувати повідомлення, щоб не пропустити публікації із результатами. Якщо Ви є учасником конкурсу, то переконайтеся, що у налаштуваннях активована можливість отримувати імейли.

      Відповісти
  • Доброго времени суток.
    Обратил внимание что в список достопримечательностей города Новоград-Волынский не попал памятник воздвигнутый новоград-волынцами на честь 25 годовщины освобождения города от немецко-фашистских захватчиков. Который установлен при входе в городской парк. Это 76-мм дивизионная пушка образца 1942 года на пьедестале.

    Відповісти
    • Этот памятник есть в списке под названием «Пам’ятний знак на честь військових з’єднань і частин, які визволяли місто від фашистських загарбників» (ID 18-110-0024)

      Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *