Прес-конференція на Батьківщині переможця української частини найбільшого у світі фотоконкурсу ВЛП-2012

Ще одна прес-конференція з нагоди відкриття фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» відбулась у Чернігові, на батьківщині переможця тогорічного конкурсу, Валерія Сорокіна. Найкращою українською світлиною було визнано його фото Троїцького собору. На жаль, Валерій якраз тоді був у Києві, але зміг дати телефонне інтерв’ю, відповідаючи на запитання присутніх журналістів. На завершення він побажав усім натхнення.

Виступав Приходько Микола, один із членів оргкомітету конкурсу. Розповідав про започаткування конкурсу в 2010 році Нідерландами. Про те, що фотоконкурс 2011 року потрапив до Книги рекордів Гіннеса, як найбільший у світі фотоконкурс, перевершивши свій же результат у 2012. І, маємо сподівання, цього року і той результат буде побито! Бо ще до початку конкурсу було заявлено 50 країн. Остаточно відомо, що Росія таки прийме участь, а от Білорусія цього року пропускає це фотодійство через брак організаторів…

Також було наголошено на цьогорічних нововведеннях, а саме: підтримка Міністерства культури України, яким було надано приміщення для проведення прес-конференції в Києві, і 4 нові спеціальні номінації конкурсу:
1) «Київ очима іноземців»;
2) «Пам’ятки вірменської культури в Україні»;
3) «Пам’ятки грецької культури в Україні»;
4) міжнародна спецномінація, присвячена фотографіям пам’яток Першої світової війни – The Europeana First World War Special Award.

Потім слово взяв учасник ВЛП-2012 Сергій Тарабара. Він наголосив на тому, що взяти участь у конкурсі досить просто. Так само просто завантажити власні фотографії на сайт конкурсу.

Було багато запитань. Усі присутні використовують Вікіпедію, але майже ніхто не радагував. Журналістів цікавило, який приз отримав переможець, які призи будуть цього року. Після офіційної прес-конференції, після того, як її залишили представники телеканалу «Дитинець», обговорення перейшло у більш неофіційне русло. Було багато зламано списів щодо того, чому Чернігівська область, яка займає перше місце в Україні за кількістю пам’яток, так мало має пам’яток у конкурсних списках Вікіпедії. Сподіваємось, і цього року чернігівці нададуть фото, які сподобаються багатьом, адже є чим гордитися і пишатися.

Хочеться подякувати КМЦ «Інтермеццо» за люб’язно надане приміщення і гарний прийом. А також Петру Яковичу Антоненку за допомогу в організації заходу.

Телеканал «Дитинець» зробив ролик-повідомлення про прес-конференцію, а Північний Вектор опублікував статтю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *