Регламент «Вікі любить пам’ятки» 2020 року: основні зміни
Найбільший фотоконкурс у світі — Вікі любить пам’ятки — стартує вже 1 вересня. Організаційний комітет української частини вже затвердив правила участі на цей рік, які загалом не змінилися, але все ж є кілька змін, про які йдеться нижче.
Повний текст регламенту української частини «Вікі любить пам’ятки» 2020 року можна прочитати тут. Ці правила визначають вимоги до конкурсантів та фотографій, пояснюють про авторські права, описують основні номінації, процес визначення та нагородження переможців. Із цим текстом варто ознайомитися до того, як брати участь у конкурсі. Також може бути корисно переглянути сторінку частих питань (ЧаПів).
Загалом, змін у порівнянні з попереднім роком небагато, але ми вирішили звернути на них увагу активних учасників чи учасниць нашого конкурсу, щоб це не виявилося цілковитою несподіванкою вже в процесі конкурсу.
Звичайно, що пандемія коронавірусу у 2020 році, хоча й не впливає прямо на проведення конкурсу, майже всі процеси якого є онлайновими, все ж зачіпає учасників, журі, організаторів. На міжнародному етапі подовжено терміни прийняття робіт, тож і у нас змінилася дата публікації результатів — не пізніше 01 січня 2021 року. Також ми уточнили, що проведення офлайнової церемонії нагородження є під питанням, і все залежить від ситуації.
Найголовніша зміна стосується визначення конкурсантів, які сфотографували найбільше пам’яток.
- Максимальний бал за новий об’єкт тепер становить 21 бал — за умови, що ви є першим автором, який подає фото цього об’єкту та з цього населеного пункту більше не було світлин пам’яток.
- Також змінилась градація нарахування балів — минулого року було 4 категорії за кількістю авторів та світлин, а цьогоріч — 5. Ми звели статистику за вісім попередніх років конкурсу за новими об’єктами (скільки нових об’єктів додавали учасники кожного конкурсного року), за розподілом авторів та світлин, за об’єктами, які найчастіше фотографують учасники. Детальніше можна почитати у регламенті конкурсу, п. 7.3.
Ми сподіваємося, що така система оцінювання дозволить більше мотивувати учасників завантажувати світлини пам’яток, яких ще не було у конкурсі до цього; а також додавати фото з населених пунктів, де відсутні або дуже мало світлин пам’яток (а можливо, й самих пам’яток). Таким чином, ми прагнемо краще представити у Вікіпедії різноманіття українських пам’яток, отримати змогу детально розповісти про менш відомі пам’ятки чи такі, що лишаються поза популярними туристичними маршрутами.
Ми розуміємо, що ця зміна означає більше роботи з перевірки для організаційного комітету, адже «ціна» неправильного ідентифікатора (ID) зросла. Але хочемо вірити, що наші учасники теж долучаться до перевірки — як це й було у попередні роки. І нам хочеться, щоб подавати світлини нових, раніше несфотографованих об’єктів, стало значно цікавіше.
Також важливе повідомлення, що конкурсні списки залишаються сформовані за районами до адміністративно-територіальної реформи 2020 року. Ми можемо додавати інформацію про ОТГ чи нові райони, але самі списки залишаться такими, як були.
Якщо у вас є запитання щодо змін у регламенті чи як взяти участь, пишіть на електронну пошту організаційного комітету wlm@wikimedia.org.ua.
Чекатимемо на ваші світлини вже 1 вересня!
Добрий день!
Скажіть, будь ласка, як бути з ситуаціями, коли я помічаю, що пам’ятка у списку вже має фото, але воно “чуже”. Наприклад, сьогодні я виклав світлини САДИБИ Закревських у Березовій Рудці Пирятинського району Полтавської області (https://uk.wikipedia.org/wiki/Вікіпедія:Вікі_любить_пам'ятки/Полтавська_область/Пирятинський_район), але в списку на тому місці попередні користувчі вже розмістили зображення ПАЛАЦУ Закревських, який має окремий пункт у списку. Тобто, один і той самий будинок сфотографований для двох об’єктів, що знаходяться у різних кутках села. Я переглянув галерею у пункті садиби – а там усі світлини саме з палацу.
Дякую!
Доброго вечора! Дякую за уважність! Якщо Ви таке помічаєте, то найкраще буде писати листа на wlm@wikimedia.org.ua, щоб ми перевірили і виправили. Такі речі будуть впливати на бали учасників, тож варто, щоб саме оргкомітет їх виправляв. Ми переглянемо й відпишемо
Дякую! Я помітив подібне дублювання (фото одного будинку для різних об’єктів) ще для деяких місць в інших областях. Напишу про це на вказану адресу.