Інтерв’ю. Володимир Шевчук: фото та подорожі як стиль життя
Ми продовжуємо оголошeння переможців номінацій фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» 2023 року, а поки розповідаємо про користувачів, які завантажили «ювілейні» фото.
Сьогодні наш гість — Володимир Шевчук, який завантажив 6500-те та 9500-те ювілейні фото.
Фото: з дозволу автора
Доброго дня, пане Володимире. Ми раді, що можемо провести цю розмову з вами. Розкажіть, будь ласка, трохи про себе. Чим ви любите займатися?
Мені вже за 70 років і я родом із Тернопільщини. Закінчив інститут у Харкові, під час служби в армії літав біля Одеси, та вже тривалий час мешкаю у Запоріжжі. Працюю провідним конструктором в авіаційному конструкторському бюро.
Після переїзду у Запоріжжя почав подорожувати — ходив у пішохідні, гірські та водні походи всіх категорій. З появою власної сім’ї перейшов на спортивне орієнтування, а пізніше — на геокешінг: Разом із дітьми шукали визначні місця у своєму та інших містах.
Це дуже цікаво. Мабуть, якраз через ваше захоплення подорожами і почали фотографувати?
Зараз я учасник проєкту «Шукач» — тому у мене досить багато фотографій. На жаль, всі вони не дуже якісні, зате зробити пів тисячі кадрів за день, пробігши 20 кілометрів, щоб «відмітитись» — цілком нормально.
Вже тільки зараз, коли я надивився на світлини професіоналів у Вікіпедії, починаю думати про освітлення, кадрування, передні та задні плани. За два «сезони» у «Вікі любить пам’ятки» з майже півтори тисячі кадрів на «якісні» надіслав не більше десятка.
Примітка організаторів: Володимир Шевчук посів друге місце за кількістю сфотографованих об’єктів в Україні 2022 року — 700, а також він завантажив найбільшу кількістю світлин об’єктів із Дніпропетровської, Запорізької, Херсонської та Черкаської областей.
У вас багато світлин з Криму та Одеси. Зокрема звідти і «ювілейні» фото. Розкажіть трохи про них.
Раніше новорічні свята ми невеличкою групою традиційно відзначали у Криму та Одесі (тому мої «ювілейні» та інші кримські світлини зроблені тільки зимою). Ще з традицій — кожний рік одна поїздка Україною, інша — за кордон, незважаючи навіть на війну. Так що на наступний рік вже підготував для конкурсу фото Полтавщини, і є ще плани.
Пам’ятний знак на честь воїнів та партизанів-визволителів м. Сімферополя (пам’ятник-танк «Т-34»). Сімферополь. Зроблене 28 серпня 2012 року.
Фото: Володимир Шевчук, CC BY-SA 4.0
9500-те завантажене фото у конкурсі 2023 року
Повномасштабне вторгнення значно вплинуло на можливість учасників фотографувати об’єкти. Як це вплинуло на ваші фото?
У листопаді минулого року, коли знімав будинок по проспекту Соборному 224 у Запоріжжі, був затриманий нарядом поліції «за наводкою»якоїсь перехожої («ходють, знімають, а потім бомби прилітають»). Годину перевіряли у відділку, та трапився грамотний поліцейський і відпустив. Так що це можна тепер віднести до курйозних випадків. Для прифронтового міста це не жарт, тому кілька районів міста зостануться без моїх фото ще довго, сподіваюся, до швидкої Перемоги.
Дякуємо! Ми також бажаємо швидкої перемоги і щоб усі ваші світлини змогли побачити світ!