Відзнака найактивнішому авторові спеціальної номінації «Млини» 2021 року
Уже втретє проводимо спеціальну номінацію «Млини», і у її рамках відзначаємо найактивнішого автора чи авторку окремою відзнакою від Олександра Михайлика, засновника групи у Фейсбуці «Водяні, парові та вітряні млини України та інших країв».
Пан Олександр так підсумував здобутки спецномінації за три роки, оцінюючи роботу волонтерського руху за її лаштунками:
«Вперше, коли 2019 року було укладено список млинів і відбулася перша спецномінація “Млини”, ми збільшили кількість зафіксованих млинів з 267, відомих до початку фотоконкурсу, до 564, причому під час фотоконкурсу додалося ще декілька десятків млинів. У 2020 році було створено мапу млинів. Якщо у 2020 році, проводячи спецномінацію вдруге, на карту було нанесено близько 700 млинів, то вже за рік, на початку вересня 2021 року, коли стартувала третя за ліком спецномінація “Млини”, на карті було вже 1053 млини — 656 водяних млинів, 179 вітряків, 164 парових млинів та 54 інших млинів. Під час конкурсу учасники групи віднаходили все нові й нові млини, пошуки тривали і після закінчення фотозмагання, тож станом на кінець жовтня 2021 року, на мапу нанесено 1078 млинів — 672 водяних, 182 вітряних, 167 парових та 57 інших видів енергії. Причому зафіксовано місця розташування та фото тих млинів, які зникли за останні роки».
Пан Олександр переглянув та оцінив роботи, подані на конкурс, обравши переможця, також окремо прокоментував роботи учасників, що йому були особливо цікаві, а також склав своєрідний шорт-лист світлин із млинами. Він прокоментував результати спецномінації так:
«Цьогоріч, які минулого року, приємно вразила велика кількість дуже цікавих, якісних, художніх фото. Нелегко було відібрати з-поміж відібраних фото найкращі з найкращих. Але відбір відбувся, обрано 30 фотографій. І за результатами оцінювання відзнака присуджується Олександру Данілову. Він не лише додав фото найбільшої кількості млинів (41 об’єкт), але й 9 із 30 відібраних фото є його авторства, тобто майже кожне третє фото!
Друге місце присуджується Олександру Мальону. Він розмістив фото 37 млинів, окрім того, йому теж належить авторство 9 найкращих фотографій із відібраних».
Пан Олександр також окремо відзначив інших авторів із свого шорт-листа:
«Дмитро Полюхович створив високохудожнє фото млина у Трибухівцях, а ще йому належить фото інтер’єру млина із мірошником. Вадим Постернак є автором гарних фото млинів у Немирові та Сокільці. Дуже цікаві фото зробила Юлія Савва — руїни млина у Первомайську та фото арки млина у селі Львів. За незвичайну композицію — віз, запряжений конем у зимовому скансені в Києві на тлі вітряка хочеться відзначити учасника під ніком Adzhygyr. Олег Бєсєдін зробив чудову фото замальовку у зимовому скансені в Києві. Ще одну високохудожню замальовку із вітряком взимку зробив Фазіль Налгієв. Учасник під ніком Panchuk Valentyn відзначається за чудове фото млина у Чорториї, зробленій з висоти пташиного лету. Окремо також хочеться відзначити фото вітряка у Пустовітах, які зробив Сергій Оньков. На цих фото вітряк постає немов вітрильник, що от-от розправить крила і вирушить у плавання».
Наводимо кілька світлин нижче. Для того, щоб повністю переглянути шорт-лист від Олександра Михайлика просимо перейти за посиланням.
Цим дописом ми починаємо публікацію переможців конкурсу 2021 року в основних та спеціальних номінаціях, відзнаках тощо.
Данілов мододець
Поаажаю молодих людей які мають захоплення. А його захоплення корисне для України.