Спецномінації

Спецномінація: банери

Вікімандри, вільний путівник, який може редагувати кожен, є одним із сестринських проектів Вікіпедії. В україномовних Вікімандрах є понад 600 статей, в англійських — понад 25 тисяч. Високоякісні світлини дуже важливі для путівника — особливо панорамні банери, які розміщуються угорі кожної сторінки у багатьох мовних версіях.

Банери зі співвідношенням сторін 7:1 і високою роздільною здатністю створюють перше враження про місце і показують основні цікавинки міста чи регіону, про який ідеться. Наприклад, ви можете поглянути на банер Львова:

Старе місто у Львові, автор фото Johnny, вільна ліцензія CC BY 2.5

— і одразу побачити, як багато старовинних будівель у Старому місті, які напевно ж прекрасно оглядаються з пагорбів довкола. Ще до того, як прочитати статтю путівника, ви вже розумієте, що в цьому місті є що побачити, і більш схильні планувати поїздку на вихідні.

Як створити банер для сторінки? Просто візьміть фото й обріжте його. Для цього потрібен, перш за все, гарний знімок. Ось чому редактори Вікімандрів об’єднують зусилля із командою Вікі любить пам’ятки і запускають спецномінацію на найкращий банер, завантажений під час Вікі любить пам’ятки 2017. До неї застосовуються усі стандартні правила конкурсу. На вашій світлині повинна бути пам’ятка культурної спадщини. Також банер має бути таким, який можна використати у Вікімандрах, тобто доречним у путівнику. Ви можете оглянути, які банери місць в Україні було завантажено раніше.

Для участі у спецномінації файли завантажуються як зазвичай, тільки під час завантаження у полі «Категорії» додайте Banners from Wiki Loves Monuments 2017.

На всеукраїнському етапі спецномінації банерів ми відзначимо автора найкращого фото.

Ця спецномінація також є міжнародною. На відміну від звичайного порядку, коли на розгляд міжнародного журі потрапляє десяток найкращих знімків, у спецномінації банерів усі файли потрапляють у міжнародну номінацію, а виграє учасник з найкращим загальним внеском. Учасники отримають бали за естетичну якість окремих банерів і їхнє використання у Вікімандрах, і приз отримає учасник з найбільшою кількістю балів. Тому непоганою стратегією для участі на міжнародному етапі буде погортати Вікімандри різними мовами на предмет відсутності гарного банера чи банера взагалі — такі статті стануть найкращими цілями. Спільнота Вікімандрів уважно розгляне усі банери, подані на конкурс, розмістить їх у статтях путівника і відповідно оцінить. Ви можете дізнатися більше на сторінці цього підконкурсу.

Прочитавши все це, ви, напевно, вирішили, що банери можуть бути лише панорамними фото. Не обов’язково. Просто подумайте по щось дуже характерне для місця, про яке йтиметься в путівнику. Це справді може бути панорама — або ж щось крихітне, але дуже впізнаване. Ось один з прикладів:

Луганськ, готель «Україна», автор фото Lystopad, вільна ліцензія CC BY-SA 3.0
Луганськ, готель «Україна», автор фото Lystopad, вільна ліцензія CC BY-SA 3.0

Ще декілька прикладів можна знайти на сторінці конкурсу. Не стримуйте свою творчість і пробуйте нестандартні рішення. Ми будемо дуже вам вдячні!

Ласкаво просимо усіх до конкурсу банерів! Чекаємо на ваш внесок і — давайте покращувати Вікімандри разом.

PS. Мало не забули! Якщо ви хочете «вирізати банер» із вже завантаженого на конкурс фото, вам згодиться CropTool, який працює просто у Вікісховищі. Щоб скористатися ним, увімкніть його у своїх налаштуваннях користувача. (Заодно поставте галочку для HotCat, теж знадобиться). Тепер, коли відкриєте котресь зі своїх поданих фото, побачите його на бічній панелі ліворуч. Інструмент попросить дозволу працювати від вашого імені. Перед збереженням обрізаної версії не забудьте переконатись, що обрано «Upload as new file». По завершенню на сторінці з вашим банером додайте категорію Banners from Wiki Loves Monuments 2017 (унизу сторінки).

Публікація про спецномінацію у міжнародному блозі: Wiki Loves Monuments banner contest

2 коментарі до “Спецномінація: банери

  • 1. Є у мене панорама Старого міста Кам’янця-Подільського, схожа на приведену панораму Львова. На ній багато є пам’яток, але жодної, яка домінує. Саме Старе місто комплексною пам’яткою не є. Можна завантажувати на будь-яку з пам’яток , які є на знімку?
    1.1. Банер Кам’янця-Подільського вже є. То чи потрібен іще один?
    2. За минулі роки я завантажив декілька фотографій схожого формату. З них можна зробити банери але це буде якраз ті “… два сантиметри вліво …”, про які йдеться у наступному матеріалі. То чи варто це робити?
    З повагою
    Баннерет-початківець

    Відповісти
    • 1. Мабуть, доцільно вибрати ту, яка посередині знімка 🙂
      1.1 Якщо інакший, чому ні? Щоб спільнота могла вибирати.
      2. Особисто я не схвалюю множення сутностей, якби що

      Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *