Новини / NewsПереможціРезультатитоп-10

ТОП-10 найкращих світлин 2014 року визначено

Сьогодні відзначено 10 світлин-переможців української частини найбільшого у світі міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки». Це найкращі фотографії пам’яток культурної спадщини України: у переліку переможців – церкви і фортеці з різних регіонів України, зокрема, з Донбасу, а також київський «Будинок із химерами».

Найкращою роботою фотоконкурсу визнано фото Олександра Левицького і Дмитра Шаматажі – розписи Іллінської церкви Свято-Іллінського чоловічого монастиря в Одесі.

Цього року фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки» зібрав понад 45 тисяч фотографій культурної спадщини з усіх куточків України, а в міжнародному змаганні Wiki Loves Monuments Україна посіла перше місце, побивши власні минулорічні рекорди.

Фотоконкурс організовується «Фондом Вікімедіа» та його українським представництвом – громадською організацією «Вікімедіа Україна». Зібрані під час конкурсу фотографії будуть використані для ілюстрування статей Вікіпедії та інших вікіпроектів. Усі вони опубліковані під вільною ліцензією Creative Commons, що дозволяє їх використання з будь-якою метою за умови зазначення авторства.

100 найкращих світлин можна переглянути тут.

За час проведення цього конкурсу в Україні з 2012 року вже зібрано понад 100 тисяч фотографій. Конкурсні фотографії цього року можна переглянути тут.

1-е місце. Іллінська церква Свято-Іллінського чоловічого монастиря. Розписи головного нефу зсередини. Одеса. © Олександр Левицький, Дмитро Шаматажі.
2-е місце. Купол і розписи стелі Семінарської церкви. Пам’ятка є частиною комплексу резиденції митрополитів Буковини та Далмації, який занесений до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Чернівці. © Юрій Клименко.
3-є місце. Святогірський монастир. Донецька область, Святогірськ. © Костянтин Брижниченко.

4-е місце. Комплекс споруд Хотинської фортеці XIII–XVIII ст. Чернівецька область, Хотин. © Антон Супруненко.
5-е місце. Аккерманська фортеця XV ст. вночі, вид з боку лиману. Одеська область, Білгород-Дністровський. © Євген Самученко.
6-е місце. Мовчанський монастир XVI–XIX ст. Путивль, Сумська область. © Сергій Кошеваров.
7-е місце. Арка та спуск з урвища в Куяльнику. Кінець ХІХ ст. © Євген Самученко.
8-е місце. Святогірський монастир. Донецька область, Святогірськ. © Сергій Рижков
9-е місце. Миколаївський монастир (1772–1806). Закарпатська область, Мукачеве. © Максим Присяжнюк.
10-е місце. «Будинок із химерами» (1901–1903), Київ. © Сергій Рижков.

2 коментарі до “ТОП-10 найкращих світлин 2014 року визначено

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *