Новини / News

Триває оновлення списків

Залізничний вокзал в Апостоловому. © Леонід Андронов, ліцензія CC BY 3.0
Залізничний вокзал в Апостоловому (Дніпропетровська область) тепер також у списках пам’яток! © Леонід Андронов, ліцензія CC BY 3.0

Цьогоріч навіть узвичаєна робота зі списками пам’яток не така, як попередніх років. Перш за все, упродовж 2015–2016 років низка населених пунктів та вулиць були перейменовані. Це може значно ускладнити пошук інформації у списках. Ми оновлюємо списки так, щоб у назві сторінки була чинна назва населеного пункту, але для виправлених назв вулиць у таблицях подаються нова і стара (в дужках) назви. (Пам’ятайте про це).

Як під час підготовки до конкурсу, так і впродовж конкурсу ми не припиняємо оновлення наших списків. Цього року знову були надіслані запити до всіх ОДА, КМДА та Міністерства культури. І результати виявилися набагато кращими, ніж минулих років: ми нарешті отримали списки пам’яток від Дніпропетровської та Луганської областей, щоправда Дніпропетровська ОДА поки надала лише пам’ятки архітектури, а Луганська — лише на підконтрольній території. Також надали більш повні списки Донецька та Херсонська ОДА. Усі пам’ятки архітектури Дніпропетровської та Донецької областей тепер у наших списках, триває оновлення списків Луганщини. На жаль, досі ми не отримали повних списків від Київської та Черкаської ОДА. Найближчим часом також будуть доповнені списки Одеської, Херсонської та Івано-Франківської областей.

Нам також допомагають волонтери і учасники конкурсу. Так, Віктор Семенюк надав списки по кількох районах Луганщини (які також отримав за запитами на інформацію), а Іван Биков надав копії наказів обласних управлінь культури щодо взяття на облік як щойно виявлених об’єктів земських шкіл у Полтавській та Сумській областях.

Але якщо попередні роки ми лише додавали із новоотриманих документів пам’ятки до списків, то цьогоріч маємо справу з багатьма об’єктами, що втратили свій охоронний статус. Ми радимо вам завантажувати фото всього, що ви бачите у списках зараз (адже кожна пам’ятка варта того, щоб бути сфотографованою), а про рішення оргкомітету щодо цього ми ще повідомимо пізніше.

Школа земська однокомплектна, село Піски-Удайські (Полтавська область). © Іван Биков, ліцензія CC BY-SA 4.0
Школа земська однокомплектна, село Піски-Удайські (Полтавська область). © Іван Биков, ліцензія CC BY-SA 4.0

25 коментарів до “Триває оновлення списків

 • А як добавляти список пам’яток? У Тернопільській області маса пам’яток не вказана у списках. Хотілося б, щоб вони були. А то всі “меморіали воїнів Радянського Союзу” є, а щодо Небесної Сотні і т.д. – на жаль, у жодному списку немає!!!

  Відповісти
  • У нас у списках лише ті об’єкти, які офіційно взяті на облік. Якщо був наказ управління культури ОДА про взяття їх на облік, то їх можна додати. На разі про такі накази нам невідомо.

   Відповісти
 • У м.Бар пам*ятка під кодом 226-М (житловий будинок з 1911р.) знаходиться за адресою пл.Пам*яті ,3 а не пл.Пам*яті,9

  Відповісти
 • Маю питання по Ниркову (Тернопільська область). У списках як пам’ятка фігурує церква Покрови (61-220-0062). Раніше було завантажено два фото, які зображають новий храм, а не пам’ятку. Забрати ID з опису не є проблемою, але по цьому лінку https://tools.wmflabs.org/heritage/api/api.php?action=images&imcountry=ua&imid=61-220-0062&format=html&props=img_name дані фото все одно будуть показуватися. Чи можна якось це поправити? До речі, схожа ситуація є і з іншими об’єктами.

  Відповісти
 • В місті Остер (Козелецького району, Чернігівської області) немає в списках Воскресенської церкви (пам’ятка 1845 року). Якщо є можливість, прохання до оргкомітету додати цю памятку до конкурсних списків.

  Відповісти
 • Ще одне,тепер щодо Бібрки:наскільки мені відомо,вулиці Д.Галицького у містечку немає,є вулиця Галицька,а відповідно й об*єкти,вказані у списку,знаходяться на вул.Галицькій а не Д.Галицького;друге-дуже багато завантажено фотографій,які не відповідають дійсності(потрібно вияснити,хто помилився першим-комітет чи учасники),наприклад,пам*ятка з кодом 2358-М насправді має на собі табличку “Тарнавського 22” а не “Шевченка 18”,багато будинків вантажились під різними кодами,просто “порізали” і завантажили..

  Відповісти
  • Вірячи Вам і Google Картам, поправила назву вулиці у списку 🙂
   Але щодо помилок: якщо Тарнавського 22 і Шевченка 18 — різні адреси, де різні будівлі (і то не помилка в охоронному списку чи жертва перейменувань, бо буває всяке), тоді треба міняти ID пам’яток на фотографіях. Якщо таких помилок бачите більше, напишіть нам докладного листа, будемо виправляти (wlm @ wikimediaukraine.org.ua)

   Відповісти
   • У Бібрці відбулось масове перейменування, при чому зі зсувом нумерації. Я був у міськраді Бібрки. Прояснити – які саме номери в нинішніх будинків вони на пальцях не змогли. На половині будинків номерів нема, на половині – є. Але не завжди очевидно – новий це будинок чи старий. В інтернеті я бачив списки як за новою системою назв/номерів, так і за старою. Але це допомагає мало, бо на терені зрозуміти щось дуже складно, коли номерів і назв нема ніяких. Бібрка повернулась у середньовіччя. Номерів нема, будинки скоро будуть іменувати за іменем мешканців (“кам’яниця такого-то”):)))

    Відповісти
   • Пам*ятка під номером 1398/2 не відповідає дійсному стану-дзвіниці з 1722р. в с.Семенівка немає,натомість є новозбудована,зведена у 1990р.,фото якої всі й вантажать..На мою думку варто прибрати взагалі цей об*єкт із списку..

    Відповісти
 • Є питання і по Чернігівському списку. Будинок міри та ваги (74-101-0072) всюди значиться за адресою вул.Щорса 4-а (нині вулиця Мазепи). Під цією адресою він був і у конкурсних списках. Тепер же значиться за адресою вул. Мазепи 18. Яким чином він “переїхав” на інше місце?

  Відповісти
 • Підкажіть, що робити, якщо чомусь велика кількість завантажених мною файлів номінували на видалення?

  Відповісти
   • Причина — відсутність свободи панорами в Україні. Щоб Вікісховище приймало фото сучасних пам’ятників, ще треба дозвіл від скульпторів. Оргком ВЛП все одно просить завантажувати і їх, бо колись свобода панорами настане і всі фото можна буде відновити.
    (запит на вилучення тут)

    Відповісти
    • Так, саме так. Але ж ці фото можуть якимось чином взяти участь у конкурсі, адже всі ці памятки сфотографовані і ілюструють відповідні памятки у списку памяток. Одже, має бути спосіб обійти несвободу?

     Відповісти
 • Мені теж так здається. У Вишгороді Київської області я не знайшла пам’ятного знаку жерствам репресій (ID 32-218-0129), пам’ятної плити воїнам 167ї сумсько-київської дивізії на вул.Калнишевського, на давньому городищі (ID 32-218-0131), які ще були у списку пам’яток станом на початок 2015р. Їх видалення жлдним чином не може бути пов’язано з декомунізацією. Шановні члени оргкомітету, будемо дуже вдячні за перевірку списків на предмет випадкових видалень у зв’язку з переглядом списків та іншими технічними моментами. І окремо буду вдячна за відповідь по Вишгороду

  Відповісти
   • Пам’ятник 167-й дивізії у списку є — під номером 32-218-0032. Інший я вилучив, бо він був дублем – це той самий пам’ятник. У нас є списки від Вишгородської РДА 2012, 2013, 2014 років і список КОДА 2013 року — усюди він поданий за адресою вул. Набережна. По карті він лежить між вулицями Калнишевського і набережною, тож це цілком вірогідно таки один і той самий пам’ятник. Що стосується пам’ятника жертвам репресій, то в жодному з 4 списків, зазначених вище його не було. Моя принципова позиція, що в конкурсі можуть брати участь лише ті об’єкти, які офіційно взяті на облік (принаймні як щойно виявлений об’єкт). Оскільки його в жодному зі списків не було, то я його звідти і прибрав, бо не знайшов доказів, що він є пам’яткою чи щойно виявленим об’єктом культурної спадщини.

    Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *