Новини / News

Половина шляху: у конкурсі «Вікі любить пам’ятки» бракує світлин з Донбасу і Криму

До кінця вересня в Україні триває фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки», що збирає світлини пам’яток культури України. За першу половину конкурсу було завантажено понад 12 тисяч світлин, сфотографовано 6846 різних об’єктів. Характерною проблемою цього року стало «політичне» забарвлення надходжень фотографій з регіонів.

Конкурс «Вікі любить пам’ятки» проходить в Україні вже вп’яте, але цього року як ніколи неоднорідне завантаження світлин з різних областей України. Наразі найбільш проблемними у конкурсі є Луганська (досі жодного фото), Донецька (лише 8 пам’яток) та Запорізька (16 об’єктів) області.

Дуже слабко беруть участь фотографії пам’яток із АР Крим. Раніше ми повідомляли, що цього року фотографії пам’яток Криму беруть участь також і в російській частині конкурсу. Станом на 15 вересня через російську форму завантаження на конкурс подано вже понад 200 фото. У той же час, через український завантажувач надійшло тільки 106 світлин із Криму та 24 роботи із Севастополя.

Оскільки у конкурсі «Вікі любить пам’ятки», який покликаний зібрати фотографії усіх пам’яток, що охороняються законом в Україні, можуть брати участь світлини, зроблені не лише впродовж вересня, а й будь-коли у попередні роки, організатори закликають учасників підняти свої архіви і завантажувати більше фотографій.

Херсонес Таврійський. Автор фото — Сергій Криниця, ліцензія CC-BY-SA-4.0
Херсонес Таврійський. Автор фото — Сергій Криниця, ліцензія CC-BY-SA-4.0
Комплекс споруд палацу Олександра III, Масандра. Автор фото — Віталій Башкатов, ліцензія CC-BY-SA-4.0
Комплекс споруд палацу Олександра III, Масандра. Автор фото — Віталій Башкатов, ліцензія CC-BY-SA-4.0
Пам'ятник В.І.Леніну (знесено), Краматорськ. Автор фото — Костянтин Брижниченко, ліцензія CC-BY-SA-4.0
Пам’ятник В.І.Леніну (знесено), Краматорськ. Автор фото — Костянтин Брижниченко, ліцензія CC-BY-SA-4.0

3 коментарі до “Половина шляху: у конкурсі «Вікі любить пам’ятки» бракує світлин з Донбасу і Криму

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *