Обласні переможці: Вінницька, Миколаївська, Одеська
Наступні три переможці за областями у нашому фотоконкурсі пам’яток культурної спадщини.
![Колишня водонапірна вежа у Вінниці. Найкраща світлина Вінницької області 2017. Автор фото — Сергій Рижков, вільна ліцензія CC BY-SA 4.0](https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/84/%D0%9A%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%88%D0%BD%D1%8F_%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%BF%D1%96%D1%80%D0%BD%D0%B0_%D0%B2%D0%B5%D0%B6%D0%B0_%D1%83_%D0%92%D1%96%D0%BD%D0%BD%D0%B8%D1%86%D1%96.jpg/544px-%D0%9A%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%88%D0%BD%D1%8F_%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%BF%D1%96%D1%80%D0%BD%D0%B0_%D0%B2%D0%B5%D0%B6%D0%B0_%D1%83_%D0%92%D1%96%D0%BD%D0%BD%D0%B8%D1%86%D1%96.jpg)
Водонапірна вежа у Вінниці має статус пам’ятки місцевого значення має з 1983 року, а з 2000 — офіційно є одним із символів міста.
Збудована вона у 1912 році за проектом Григорія Артинова і поєднувала функції пожежної каланчі, для цілей якої був пристосований верхній ярус, та забезпечувала роботу першого у Вінниці водогону. До середини століття вежа залишалась однією з найвищих будівель міста.
Семиярусна восьмикутна витягнута в периметрі башта практично зберегла свій первозданний вигляд. Після реконструкції змінили розташування годинників, спустивши їх на ярус нижче; а ще тепер вежа має чудову вечірню підсвітку, завдяки якій і можна робити такі чудові знімки.
Член журі Юрій Клименко висловився влучно і змістовно:
Дуже технічна і сконцентрована фотографія і цим вона безперечно чіпляє.
![Будинок Головного командира Чорноморського флоту в Миколаєві. Найкраща світлина Миколаївської області 2017. Автор фото — користувач SNCH, вільна ліцензія CC BY-SA 4.0](https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/2e/%D0%9C%D1%83%D0%B7%D0%B5%D0%B9_%D1%81%D1%83%D0%B4%D0%BD%D0%BE%D0%B1%D1%83%D0%B4%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F_%D1%82%D0%B0_%D1%84%D0%BB%D0%BE%D1%82%D1%83%2C_%D0%9C%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D1%97%D0%B2.jpg/800px-%D0%9C%D1%83%D0%B7%D0%B5%D0%B9_%D1%81%D1%83%D0%B4%D0%BD%D0%BE%D0%B1%D1%83%D0%B4%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F_%D1%82%D0%B0_%D1%84%D0%BB%D0%BE%D1%82%D1%83%2C_%D0%9C%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D1%97%D0%B2.jpg)
Будинок Головного командира Чорноморського флоту в Миколаєві — пам’ятка архітектура національного значення і пам’ятка історії місцевого значення.
Будівлю звели у 1792-94 роках за проектом та під керівництвом архітектора П. Нейолова у стилі класицизму XVIII століття. Первинно вона призначалася для правління Чорноморського адміралтейства, однак за час свого існування виконала багато різних призначень: коли завершилося будівництво, тут поселився із сім’єю адмірал Микола Мордвінов, згодом тут проживали та працювали такі адмірали де-Траверсе, Грейг, Лазарєв, фон-Глазенап, Аркас, після Жовтневої революції у будинку розташували гуртожиток для вчителів Наркомпросу, потім — дитячий дім, ремеслене училище, після нього школу-інтернат.
Нарешті у 1973 році прийнято рішення про створення Музею суднобудування і флоту, на той момент «адміральський палац» уже почали реставрувати. І нині музей приймає відвідувачів саме в цій будівлі.
![Пам'ятник князю Воронцову, Одеса. Найкраща світлина Одеської області 2017. Автор фото — Сергій Криниця, вільна ліцензія CC BY-SA 4.0](https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/dc/51-101-1185_Odesa_DSC_0343.jpg/800px-51-101-1185_Odesa_DSC_0343.jpg)
Пам’ятник князю Воронцову — пам’ятка монументального мистецтва національного значення. Статуя генерал-губернатора Новоросійського краю і Бессарабії князя Михайла Воронцова з’явилася в Одесі у 1863 році. Це другий пам’ятник у місті, після пам’ятника Дюку. Михайло Воронцов — цікавий зразок людини, що провела молодість і здобула освіту в Лондоні, будував собі маєтки (Вікіпедія має щонайменше три статті з назвою «Воронцовський палац»), але в преамбулі статті про самого Воронцова відзначено інше: «Сприяв господарському розвитку краю, розбудові Одеси та інших міст».
Бронзова статуя князя, загорнутого у мантію і з фельдмаршалським пірначем в руці, міститься на чотирикутному постаменті з кримського діориту. Темного зимового вечора пам’ятник освітлюють хіба що вогні Спасо-Преображенського собору неподалік, в якому, власне, і похований Михайло Воронцов.
Враження члена журі користувача C messier:
Мені справді подобається рішення статуї як силуету. Туман додає фотографії містичної атмосфери. Хоча ще питання, чи треба було так обрізати знімок унизу.
Залишилося ще кілька регіональних переможців! Вже скоро 😉
поправте будь-ласка форматування фото по Одещині, ви його сплюснули з боків 😉
Наче ж ні
тепер вже ні, але спочатку було сплюснуте 😉
я бачу такі речі, повірте 😉
То це Вам вдалося побачити допис саме в ті кілька секунд після публікації, що справді так було, поки я не виправила. Але зразу ж виправила! То й здивувалась, чого б воно й далі було сплюснуте. А що Ви таке бачите, то я не сумніваюсь жодним чином 😉
ну може в кеші бровзера висіло, бо явно не кілька секунд 🙂