ПереможціРезультати

Велике зимне сонце…[1]

Святогорський монастир — Оборонні мури з баштами
Автор фото — Андрій Мозоль. Ліцензія CC-BY-SA-4.0, з Wikimedia Commons

У номінації «Найкраще фото Волинської області» перемогла фотографія оборонних мурів з баштами Святогорського Успенського Зимненського ставропігійного монастиря, автором якої є Андрій Мозоль.

Це один із найдавніших монастирів в Україні. Розташований у селі Зимному (Володимир-Волинський район, Волинська область). Припускають, що князь Володимир заклав монастир у 992—993 роках, але перші достовірні відомості про існування обителі подано у «Патерику Києво-Печерському». У записі за 1062 рік йдеться про смерть у Зимненському монастирі ігумена Києво-Печерського монастиря преподобного Варлама, який повертався із Константинополя до Києва. У монастирі проживали перші волинські святі — Стефан (1091—1094) і Амфілохій (1105—1121). Тут побував Нестор-літописець.

Спершу це була дерев’яна обитель, але у середині XV ст. князь Федір Чорторийський збудував на її місці мурований монастир-фортецю.

Комплекс укріпленого монастиря складається з оборонних мурів із наріжними вежами. За формою це неправильний чотирикутник, по кутах якого розташовано вежі — три квадратні й одна кругла. До складу комплексу входить Успенська церква, оборонні стіни, чотири кутові вежі, п’ять брам, трапезна з церквою, школа та господарські будівлі.

Використано матеріали зі статті «Зимненський монастир» у Вікіпедії.

[1] Уривок із пісні «Маленька зимна пташка» гурту «Скрябін»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *