Новини / News

Вікіфлешмоб закінчився — рух триває!

З 29 по 31 січня проходив триденний Вікіфлешмоб з написання статей до Вікіпедії. Акцію було присвячено потрійній річниці: у січні відзначила свій 15-й день народження англійська Вікіпедія, 8-й день народження – кримськотатарська, а в суботу, 30 січня, виповнилося 12 років українській Вікіпедії.

Усі охочі, незалежно від місця перебування, могли написати статтю до Вікіпедії, а мешканці кількох українських міст також мали нагоду завітати на вікімарафони – зустрічі досвідчених вікіпедистів та новачків, – щоб разом поредагувати Вікіпедію, обмінюючись досвідом і допомагаючи одне одному.

Під час вікімарафону у Києво-Печерському заповіднику. Автор фото — Anntinomy, ліцензія CC-BY-SA-4.0
Під час вікімарафону у Києво-Печерському заповіднику. Автор фото — Anntinomy, ліцензія CC-BY-SA-4.0

29 січня в рамках Вікіфлешмобу з ініціативи Міністерства культури України, члени «Вікімедіа Україна» провели тренінг з редагування Вікіпедії для працівників кількох столичних музеїв. Публічні заходи у Києві також відбулися на території Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Спочатку вікіпедисти отримали змогу вільно пофотографувати Лаврські будівлі, далі відбувся прес-брифінг та відкрилася виставка фотографій-переможців конкурсів «Вікі любить Землю» і «Вікі любить пам’ятки» 2014-2015 років у Лаврській дзвіниці. Після цього учасники флешмобу перемістилися до приміщення з інтернетом та долучилися до написання статей у рамках Вікіфлешмобу.

Приємно, що статті у Вікіпедію написали і наші фотографи: Сергій Криниця — про церкву Святої Параскеви П’ятниці у селі Бакирівка на Сумщині, Xsandriel — про кам’яницю Коломийську у Львові, Юрій Репало — про Різдвяно-Богородицьку церкву у селі Ціпки в Полтавській області, та інші.

Церква Святої Параскеви П'ятниці. Автор фото — Сергій Криниця (Haidamac), ліцензія CC-BY-SA-4.0
Церква Святої Параскеви П’ятниці. Автор фото — Сергій Криниця (Haidamac), ліцензія CC-BY-SA-4.0

Дякуємо всім за те, що долучаєтеся! Нагадуємо, що статті у Вікіпедію можна писати щодня 😉 Більше про події до дня народження Вікіпедії у різних містах можна почитати тут.

Якщо ви бажаєте допомогти з подібними заходами у майбутньому, напишіть на board[at]wikimedia.in.ua.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *