ОбласніПереможціСтатистика

Найкращі фотографії Житомирської, Полтавської та Харківської областей

Найкращою фотографією Житомирської області 2019 року стала панорама Кармелітського монастиря у Бердичеві. Автором є Дмитро Балховітін. Інше фото цього ж монастиря журі обрало переможцем у 2018 році.

«Дуже гарна композиція, кольори, бездоганна технічна якість. Вдало підібраний час зйомки створює додаткову романтичну, втаємничену, затишну атмосферу. Дуже привабливе представлення пам’ятки», прокоментувала Наталія Шестакова, членкиня журі, фотографиня і мандрівниця.

Монастир Кармелітів Босих заснував Януш Тишкевич, воєвода і генеральний староста київського краю, як обітницю за звільнення з татарського полону. Будівництво розпочали у 30-х роках XVII століття. У XVIII та XIX сторіччях Бердичівський монастир став осередком не лише релігійного життя, але й культури. За всю вісімдесятирічну історію діяльності тут видали 650 книг. У 1866 році царським урядом монастир було скасовано. Приміщення використовувались різними урядовими установами. В радянські часи, з кінця 60-х років XX століття долею комплексу споруд монастиря босих кармелітів стала опікуватися держава та громадські організації. У 1992 році будівлі костелу були передані в оренду католицькій громаді, яка розпочала відбудову за власний кошт.

Загалом у списку пам’яток Житомирської області 3500 об’єктів культурної спадщини, учасники і учасниці за вісім років конкурсу сфотографували лише  третину — 985 пам’яток. У 2019 році Вікісховище поповнилося 255 фото 118 пам’яток. За перемогу у номінації цього року змагались 17 авторів, а загалом за вісім років — 187.

У Полтавській області перемогла панорама Жіночого єпархіального училища (нині ЗОШ №10) в місті Лубни. Фото зробив Dmytro Perevoznyi.

Єпархіальне училище в Лубнах відкрили у 1907 році. Тут безкоштовно навчались дочки православного духовенства, за певну плату і представниці інших верств населення. Проект будівлі був створений аріхтектором О. М. Бекетовим. У 1920 році тут відкрили Лубенський учительський інститут, де готували вчителів фізики, математики та інших дисциплін. З 1932 р. по 1941 р. — Лубенський державний педагогічний інститут. Сьогодні тут працює загальноосвітня школа № 10, а також філія Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова[1].

«Автор вдало і якісно передано споруду на фото. Використав панораму — і не прогадав. З мінусів — пересвіт на небі», — поділився враженнями від світлини член журі, фотограф Сергій Зисько.

Минулого року в цій номінації перемогла світлина Здвиженського собору в Полтаві.

У списку пам’яток Полтавської області 3396 об’єктів культурної спадщини, учасники і учасниці за вісім років конкурсу сфотографували майже половину з них — 1560 пам’яток. У 2019 році конкурсанти сфотографували 562 пам’ятки і завантажили 1600 їхніх знімків. За перемогу у номінації за вісім років змагались 189 авторів, цього року — 29 авторів.

Найкращою світлиною Харківської області став знімок Успенського собору, розташованого у Харкові. Автором фото є Вадим Постернак.

Собор заснований у середині XVII століття, а сучасна будівля зведена у 1771—1777 роках за кошти духовенства і харків’ян. Дзвіниця собору — Олександрівська — висотою 89,5 метрів, на час зведення (у XIX столітті) була однією із найвищих у Російській імперії, а тепер — одна із найвищих в Україні[1].

«Вдала, продумана та вивірена композиція, гарне освітлення та кольори, “жива” та динамічна за рахунок фонтану та людей. Емоційно світле та привабливе фото, гарна перзентація пам’ятки у середовищі», — прокоментувала світлину членкиня журі, фотографиня і мандрівниця Наталія Шестакова.

Минулорічним переможцем Харківської області стала фотографія Спаської церкви Краснокутського району.

У списку пам’яток Харківської області 4821 об’єкт культурної спадщини, за вісім років конкурсу сфотографовано лише 32% — 1619 пам’яток. У 2019 році конкурсанти сфотографували 554 об’єкти і завантажили 2619 їхніх світлин. Цьогоріч за перемогу у номінації змагались 34 автори, за вісім років — 241.

 

Для підготовки публікації було використано матеріали з Вікіпедії: Монастир Кармелітів Босих (Бердичів), Лубенський учительський інститут, Свято-Успенський собор (Харків).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *