ПереможціРезультати

Кам’янець-Подільська фортеця — найкраще фото Хмельниччини

Кам'янець-Подільська фортеця на заході сонця, © Анастасія Сак
Кам’янець-Подільська фортеця на заході сонця, © Анастасія Сак, CC-BY-SA 4.0

У номінації «Найкраще фото Хмельницької області» перемогла світлина «Кам’янець-Подільська фортеця на заході сонця» Анастасії Сак.

Кам’янець-Подільська фортеця — середньовічний замок в однойменному місті Хмельницької області. Відома з XIV століття як частина оборонної системи міста Кам’янця, колишнього центру Подільського князівства, згодом Подільського воєводства, Подільської губернії, є складовою частиною Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець»

Острів, на якому знаходиться фортеця, оточений каньйоном. По каньйону протікає річка Смотрич, яка своєю течією утворює петлю — обтікає навкруги високої гори і, не доходячи до свого річища на кілька метрів, повертає і тече далі. У місці утворення петлі стоїть Кам’янецький замок. З’єднується він з містом вузенькою смугою скелі, на якій збудований Замковий міст.

Перша згадка про фортецю датується 1374 роком, проте вона могла існувати ще за часів Київської Русі. До середини XV століття замок був основним форпостом Литовського князівства на Поділлі, згодом його взяли поляки. У цей час замок грав важливу роль у відбитті турецько-татарських походів. Довгий час замок був неприступним, проте у 1672 році турки його взяли. Згодом замок перейшов під владу Російської імперії і у 1812 році фортеця була скасована, пізніше перетворена на в’язницю. У 1876 році була зруйнована одна з брам фортеці.

До складу комплексу фортеці входять фортечні мури, а також 12 башт: Чорна, Лянцкоронська, Комендантська, Ружанка, Водяна, Мала, Нова, Денна, Ляцька, Тенчинська, Ковпак, Папська. Папська башта також є пам’яткою історії місцевого значення. У ній був тричі ув’язнений Устим Кармалюк, тому її також називають Кармалюковою.

Використано матеріали зі статті «Кам’янець-Подільська фортеця» у Вікіпедії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *