Екватор десятого конкурсу: статистика за регіонами
Пройшла уже половина української частини міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки», а отже час підводити перші проміжні підсумки. Нагадуємо, що до кінця вересня усі охочі можуть вантажити власні знімки пам’яток культурної спадщини України та змагатися за призи.
Протягом перших двох тижнів змагання учасники завантажили понад 9 тисяч фото та відео пам’яток — це поки третій результат у світі. На першому місці за кількістю завантажень є Німеччина (більше 30 тис), на другому — Російська Федерація (понад 10 тисяч). Вірменія та Франція посідають відповідно четверте та п’яте місця. Міжнародну статистику за країнами можна переглянути тут. Цього року міжнародна частина триває протягом двох місяців, тож є країни, які почнуть змагання тільки у жовтні.
Станом на вечір 14 вересня на поданих знімках представлені пам’ятки з усіх регіонів України, хоча Севастополь представлений усього однією світлиною.
163 учасники вже подали свої роботи на українську частину, з них трохи менше половини — 43% — зареєструвалися вже після старту фотозмагання. Загалом сфотографовано 3200 об’єктів із конкурсних списків. З них понад 700 — сфотографовано вперше за час проведення конкурсу.
У п’ятірці лідерів за кількістю світлин серед регіонів:
- Вінницька область — 775 фото 242 об’єктів;
- Київська область — 651 фото 181 об’єкта;
- Харківська область — 625 фото 175 об’єктів;
- Полтавська область — 594 фото 171 об’єкта;
- Львівська область — 538 фото 166 об’єктів.
Найменш представленими поки є Севастополь (1 фото 1 об’єкт), Крим (51 фото 12 об’єктів), Миколаївська (81 фото 29 об’єктів), Херсонська (83 фото 36 об’єктів) та Луганська області (90 фото 82 об’єктів). Статистику за всі десять конкурсів за регіонами можна переглянути тут.
Списки пам’яток, які беруть участь у конкурсі, також активно доповнюються. Наразі вони нараховують понад 92 тисячі пам’яток в основних списках (ті об’єкти, які мають охоронний статус) та кілька тисяч об’єктів у списках спеціальних номінацій (ті, що поки без такого статусу).
Детальні умови участі, списки об’єктів та перелік спецномінацій ви знайдете на головній сторінці конкурсу: wlm.photo.
Попереду ще два тижні конкурсу, тож із нетерпінням чекаємо на ваші роботи!
Вибірка фото для ілюстрації — суб’єктивна, на смак авторів допису. Світлини цих об’єктів було вперше завантажено у рамках конкурсу цього року.