ОбласніПереможці

Найкращі світлини Києва, Полтавської, Тернопільської, Волинської, Київської та Харківської областей

Ось ми і підійшли до завершення оголошення переможців номінації «Найкраще фото регіонів» 2023. Сьогодні знайомимо вас з останнім набором світлин із 6 регіонів.

Київ

Найкращим фото столиці журі визнали світлину Андріївської церкви — однієї з найвідоміших пам’яток Києва. Автор — Максим Попельнюх. Ця світлина також представляла Україну на міжнародному етапі, ввійшовши у п’ятірку найкращих у світі.

«Від композиції та гри кольорів просто перехоплює подих і відчуваєш, як летиш! Композиційно дуже сильно, жодне зображення з Києва у цій підбірці не є кращий чи навіть зрівняним», — відзначила Наталія Шестакова, членкиня журі конкурсу

Андріївська церква — пам’ятка історії, архітектури та монументального мистецтва національного значення. Православна церква, збудована у 1747 — 1762 роках у стилі бароко за планом відомого італійського архітектора Бартоломео Растреллі. У 1932 році радянський уряд закрив церкву для богослужінь. У ХХ столітті церкву кілька разів реконструйовували.

Андрій Чекановський, член журі конкурсу, відзначив технічну якість та професійність фото: «Автор використав прості і безпрограшні виразні засоби: ракурс, насичені яскраві кольори, точний кольоровий контраст, режимне освітлення. Повезло з ранковим туманом на Лівому березі. Це єдиний непередбачуваний елемент в кадрі. Фото виглядає зробленим “на техніці”, на професіоналізми, рецептурно».

Фото Андріївської церкви вже перемагало як найкраща світлина Києва у 2015 році та була частиною фото, яке перемогло у 2018 році.

Світлина також отримала статус «Якісне зображення» (Quality image). Такий статус спільнота Вікісховища може присвоїти зображенню, що відповідає певним стандартам якості (зазвичай технічного характеру). Станом на цей момент тільки 43 світлини з конкурсу 2023 року мають цей статус.

У списку пам’яток Києва 3973 об’єкти культурної спадщини, 3616 (91%) — проілюстровано світлинами у Вікісховищі. 2023 року 53 учасники та учасниці завантажили 1943 фото 489 пам’яток з області (фото 20 завантажено вперше). За весь час конкурсу роботи із зображенням пам’яток області подало 737 осіб.

Полтавська область

Найкращим фото Полтавської області став знімок будинку Дворянського і Селянського банку. Автор — Вадим Постернак.

«[Це] одна з найкращих фотографій серії Полтавщини», — відзначив член журі Ігор Єрмолаєв.

Будинок Дворянського і Селянського банку — пам’ятка історії та архітектури у Полтаві. Банк споруджено у 1906—1909 роках за проектом київського архітектора Олександра Кобелєва. В оздобленні фасадів застосовані мозаїчні панно, різнокольорові керамічні вставки, скульптура. У верхній частині центрального фасаду встановлені горильєфні скульптури двох Алконостів, а обрамлення вікна між Алконостами прикрашене кольоровим зображенням двох Жар-птиць.

Пам’ятка не вперше представляє Полтавську область. До цього її фото перемагало як найкраще фото регіону у 2013 році.

У списку пам’яток Полтавської області 3462 об’єкти культурної спадщини, 1856 (53%) — проілюстровано світлинами у Вікісховищі. 2023 року 21 учасників та учасниць завантажили 838 фото 269 пам’яток з області (фото 12 об’єктів завантажено вперше). За весь час конкурсу роботи із зображенням пам’яток області подало 271 осіб.

Тернопільська область

Найкращим фото Тернопільської області журі визнали знімок задньої сторони Скала-Подільського замку. Авторка — Вікторія Лєньова.

«Цікаве, оригінальне композиційне рішення. Це найкраще, що можна було зробити для руїн замку задля їх привабливості у презентації», — прокоментувала членкиня журі Наталія Шестакова

Скала-Подільський замок — оборонна споруда, пам’ятка архітектури національного значення, розташована у селищі Скала-Подільська на правому березі річки Збруч. Збудований у XVIII столітті скальським старостою Адамом Тарло на рештках попередньої будівлі палацу у бароковому стилі. Через кілька років після завершення будівництва палац спалила блискавка. Від кінця XVIII ст. до 1939 року замок — власність родини Ґолуховських, які сприяли будівництву в місті окремого палацу і заклали навколо Скала-Подільський парк. У 1930-ті рр. влада забезпечувала збереження руїн замку, виконала його фотографії, були проведені архітектонічні обміри. У наступні роки замок розбирали на будівельні матеріали. Зараз будівля перебуває у руїнах.

«Я дуже хочу щоб про наші гарні українські місця дізналося як можна більше людей з усього світу і Вікі це той шанс показати красу нашої країни, а саме деякі закинуті памʼятки і, можливо, у майбутньому, через їх впізнаваність, вони будуть реставровані, адже більшість з них перебувають у занедбаному стані», — розповіла переможниця.

Фото пам’ятки вперше представляє регіон.

У списку пам’яток Тернопільської області 4754 об’єкти культурної спадщини, 2067 (43%) — проілюстровано світлинами у Вікісховищі. 2023 року 32 учасників та учасниць завантажили 1408 фото 635 пам’яток з області (фото 102 об’єктів завантажено вперше). За весь час конкурсу роботи із зображенням пам’яток області подало 420 осіб.

Волинська область

Найкращим фото Волинської області стала світлина костелу на території цвинтаря у селищі Олика. Автор — Вячеслав Галєвський.

Костел на Оликівському цвинтарі — пам’ятка архітектури місцевого значення початку ХХ століття. Частина старого католицького цвинтару. Зараз перебуває у стані руйнації.

«Значна частина пам’яток знаходяться без належного догляду або руйнується. Ми знаходимося у стані війни, у держави пріоритетом є забезпечення потреб війська, коштів на охорону культурної спадщини немає.Тому одним із завдань конкурсу є фіксація теперішнього стану пам’яток. У 2022—2023 роках сфотографував відносно небагато існуючих пам’яток, а також знайшов ті, що досі не висвітлені. Наша спільна справа рухається вперед, незважаючи на обставини!», — розповів Вячеслав Галєвський про свою мотивацію участі у конкурсі.

У списку пам’яток Волинської області 3484 об’єкти культурної спадщини, 1398 (40%) — проілюстровано світлинами у Вікісховищі. 2023 року 19 учасників та учасниць завантажили 358 фото 110 пам’яток з області (фото 21 об’єктів завантажено вперше). За весь час конкурсу роботи із зображенням пам’яток області подало 201 осіб.

Київська область

Найкращими фото Київської області журі визначили дві роботи: знімок колонади «Луна» у дендропарку «Олександрія» авторства Ростислава Маленкова та світлину Свято-Миколаївської церкви у Рогозові авторства Олександра Мальона

Колонада «Луна» — архітектурна пам’ятка XVIII століття у дендропарку «Олександрія», який є одним із символів Білої Церкви. Колонада побудована як напівкругла галерея у стилі класицизм та складається з глухої тильної стіни з пілястрами, стелі, односхилого даху, колонади з 14 колон і двох примкнутих по боках приміщень. За задумом зодчих колонада «Луна» має нагадувати амфітеатри італійських вілл.

Фото колонади «Луна» впереше перемагає у області.

Свято-Миколаївська церква — щойновиявлена пам’ятка архітектури у селі Рогозів. Дерев’яний храм збудований у 1905—1906 роках. На сайті «Україна Інкогніта» Роман Маленков зазначав, що «Місцеві мешканці розповіли нам, що поряд із церквою під час війни впало декілька бомб, але так і не розірвались. За іншою версією церква була замінована (“…чи нашими, чи німцями невідомо, але точно відомо, що сапери щось розміновували”)».

У списку пам’яток Київської області 4664 об’єкти культурної спадщини, 1649 (35%) — проілюстровано світлинами у Вікісховищі. 2023 року 34 учасників та учасниць завантажили 872 фото 266 пам’яток з області (фото 59 об’єктів завантажено вперше). За весь час конкурсу роботи із зображенням пам’яток області подало 318 осіб.

Харківська область

Найкращим фото Харківської області стала світлина садиби на вулиці Міхновського, 3, Харків. Автор — користувач Lystopad.

Садиба на вулиці Міхновського — пам’ятка архітектури місцевого значення початку ХІХ століття. Архітектор невідомий. Охоронний номер 7210-Ха. 

Світлина отримала статус «Якісне зображення» (Quality image). Це фото також посіло друге місце у спеціальній відзнаці «Визначні місця Харкова»

У списку пам’яток Харківської області 5166 об’єкти культурної спадщини, 1923 (37%) — проілюстровано світлинами у Вікісховищі. 2023 року 25 учасників та учасниць завантажили 1309 фото 319 пам’яток з області (фото 27 об’єктів завантажено вперше). За весь час конкурсу роботи із зображенням пам’яток області подало 427 осіб.

(Примітка) Нагадуємо, що 13 квітня (субота) о 13:00 відбудеться урочиста церемонія нагородження переможців фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки». Захід проходитиме у Києві та онлайн. Подія у Фейсбук. Зверніть увагу: ще не всі переможці оголошені публічно, але до церемонії нагородження всі публікації завершаться!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *