АнонсиНовини / News

Долучайтеся до кампанії «Культурна спадщина України» у Вікіпедії

З 15 по 30 квітня в українській Вікіпедії відбудеться акція «Культурна спадщина України», присвячена наповненню найбільшої онлайн-енциклопедії інформацією про пам’ятки України, що вже втрачені чи перебувають під загрозою знищення, зокрема й через війну.

З нагоди Міжнародного дня пам’яток і визначних місць ГО «Вікімедіа Україна» запрошує всіх охочих долучитися до кампанії зі створення та покращення статей про втрачені та пошкоджені памʼятки нерухомої культурної спадщини, зокрема про ті, які постраждали через повномасштабне російське військове вторгнення в Україну.

«За даними ЮНЕСКО, станом на 15 лютого 2023 підтверджено пошкодження 240 об’єктів від початку повномасштабного російського вторгнення — 105 релігійних, 18 музеїв, 86 будівель історичної чи мистецької цінності, 19 пам’ятників, 12 бібліотек… На жаль, розуміємо, що ці цифри щодо знищень та пошкоджень пам’яток України ще не остаточні. Тож запрошуємо всіх охочих документувати українську культурну спадщину: створювати, покращувати статті, подавати фото пам’яток, які зруйновані, щоб інформація про них зберігалася в онлайн-енциклопедії, яку читають мільйони.», — прокоментувала Ольга Мілянович, прессекретарка ГО «Вікімедіа Україна», членкиня оргкому проєкту «Вікі любить пам’ятки».

Дописувати можна не лише про архітектурні пам’ятки, а й про пам’ятки історії — чи будівлі, де відбувалися історичні події. При додаванні інформації необхідно обов’язково наводити джерела.

Якщо ви ще не маєте досвіду редагування Вікіпедії, то радимо почати з сторінки Вікіпедія:Майстер створення статей. Відеоінструкції з роботи у Вікіпедії для новачків доступні за посиланням.

Список рекомендованих до створення та покращення статей дивіться на сторінці проєкту: april.wlm.photo

Світлини для ілюстрування статей з фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» можна знайти за посиланням. Також можна шукати ілюстрації за списками пам’яток.

Як і в попередні два роки, долучитися до проєкту «Культурна спадщина України» у Вікіпедії можна в такі способи:

  • додайте нові об’єкти в перелік пам’яток: пошукайте інформацію про пам’ятки архітектури, історії, які втрачені чи руйнуються у вашому місті/регіоні;
  • перевірте, чи є про них стаття у Вікіпедії;
  • якщо немає, напишіть про це коментар або доповніть список на сторінці проєкту;
  • напишіть або доповніть статтю про таку пам’ятку. Писати можна не лише про архітектурні пам’ятки, а й про пам’ятки історії — будівлі, де відбувалися історичні події;
  • спробуйте знайти потрібну ілюстрацію у нашому репозиторії за ключовими словами або пошукайте у власних архівах фото пам’ятки, яке можна додати до статті;
  • запишіть себе у список учасників на сторінці проєкту і зафіксуйте свій внесок у розділі «Учасники та статті». 

Учасники та учасниці, які істотно доповнять Вікіпедію в межах цього проєкту, отримають електронні сертифікати про участь, а також сувеніри від організаторів. Для цього обов’язково зафіксуйте свій внесок у розділі «Учасники та статті» на сторінці проєкту нижче.

Сторінка проєкту: Вікіпедія:Проект:Культурна_спадщина_України

Зверніть увагу: якщо ви брали участь у акціях у попередні роки, ви мали отримати форму для заповнення на отримання сувенірів. Якщо ви не побачили такої форми у ваших поштових скриньках, напишіть нам на wlm@wikimedia.org.ua

Для довідки: ГО «Вікімедіа Україна» — громадська організація, регіональне відділення Фонду Вікімедіа, що займається підтримкою проєктів Вікімедіа (Вікіпедії, Вікіцитат, Вікіджерел тощо) в межах України. З 2012 року організовує українську частину міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки», а також супутні акції із написання та поліпшення статей про пам’ятки України.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *