Новини / News

Культурна спадщина та війна

Російське вторгнення 24 лютого змінило наше життя. Зараз українці дають відсіч окупантам, захищають свою країну, рятують та допомагають одне одному. Хтось бореться у збройних силах, добровольчих батальйонах, інші стали волонтерами або ж продовжують виконувати свою професійну роботу, кожен на своєму місці підтримує країну  під час воєнного стану.  

Війна це завжди втрати: людські, матеріальні, культурні. Вторгнення спричинило значні руйнації не тільки інфраструктури, а й пам’яток культури та закладів культури. Наприклад, сильно пошкоджено Будинок Чернігівського обласного молодіжного центру, згорів Іванківський історико-краєзнавчий музей

Запрошуємо всіх, хто може, долучитись до  наповнення Вікіпедії інформацією про пам’ятки України, що вже втрачені або перебувають під загрозою втрати, зокрема, внаслідок російського вторгнення.

Дописувати можна не лише про архітектурні пам’ятки, а й про пам’ятки історії — чи будівлі, де відбувалися історичні події, незалежно від того, чи вони мають офіційний статус пам’яток. Однією з важливих умов для цього, нагадуємо, є додавання посилання на джерело інформації, що додається..

Якщо ви ще не маєте досвіду редагування Вікіпедії, то радимо почати з сторінки Вікіпедія:Майстер створення статей. Також дивіться відеоінструкції.

Світлини для ілюстрування традиційно запрошуємо шукати у Вікісховищі, велика ймовірність, що потрібні фото вже зробили конкурсанти «Вікі любить пам’ятки». Шукати можна за ключовими словами у Вікісховищі.

Автори, що істотно доповнять статті Вікіпедії в рамках цієї акції отримають електронні сертифікати про участь, а також сувеніри з логотипом Вікіпедії та проєкту «Вікі любить пам’ятки» щойно доставлення стане можливим. Для цього обов’язково зафіксуйте свій внесок у розділі «Учасники та статті».

У темні часи добре видно світлих людей. Український народ у ці непрості часи показав зразкову згуртованість, взаємопідтримку, самоорганізованість як у житті, так і в інформаційному полі. Отож крок за крок і до Перемоги.

Усе буде Україна!

Детальна інформація як взяти участь у проєкті: http://war.wlm.photo

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *