Новини / NewsОбласніПереможціРезультати

Найкращі фото Чернівецької, Черкаської та Івано-Франківської областей

Завершилося оцінювання робіт учасників за найкраще фото в областях України. Тож пропонуємо вашій увазі переглянути  світлини пам’яток, які перемогли у Чернівецькій, Черкаській та Івано-Франківській областях

Чернівецька область

Серед світлин надісланих на конкурс найбільше балів журі  зібрала фотографія Хотинської фортеці і дороги до неї. Автор фото — Сергій Зисько.

«Дуже «вікіпедійне фото», нічого зайвого, що  відволікало б від пам’ятки, гарний ракурс та приємні кольори»,  — оцінила фото членкиня журі, краєзнавиця і фотографиня Маргарита Повх. «На фотографії дуже вдало показана сама пам’ятка, гарний ракурс та хороші кольори»,  — прокоментувала світлину фотографиня Світлана Кравчук. А член журі, фотограф, Сергій Криниця, окрім «плюсів» зображення зауважив що: «Технічно дуже добре, композиційно, все ж таки з моєї точки зору, не виправдана обрізка дороги, яка могла б бути гарним елементом композиції на передньому плані (огорожа слабо виконує цю роль)».

Хотинська фортеця — середньовічна укріплена фортифікаційна споруда, збудована на межі XIII–XVIII століть на місці руського городища.Фортеця була однією з наймогутніших у тогочасній Східній Європі, важливим оборонним і торговельним пунктом Молдавії в часи господаря Олександра Доброго.

Після занепаду Руської держави та Руського Королівства, Хотинська фортеця перебувала під владою багатьох державних утворень — Молдавського князівства, Королівства Польського, Османської та Російської імперій. У ХІХ ст. споруда втратила своє стратегічне значення, її було скасовано як військовий об’єкт. У 1960-тих роках комплекс споруд фортеці отримав статус пам’ятки архітектури. Тепер тут діє державний історико-архітектурний заповідник «Хотинська фортеця».

Світлини із Хотинською фортецею неодноразово перемагали у номінації «Найкраще фото регіону» та представляли українську культурну спадщину на міжнародному етапі.

У списку пам’яток Чернівецької області 1299 об’єктів культурної спадщини, з них 896 отримали фото у Вікісховищі за час проведення конкурсу. У 2021 році конкурсанти завантажили 619 світлин 146 об’єктів (з них 6 — завантажені вперше у конкурсі). Цьогоріч за перемогу у номінації змагались 21 авторів, за час проведення конкурсу — 260.

Черкаська область

У  Черкаській області перемогла світлина Троїцької церкви у селі Драбівцях фотографа Андрія Мозоля.

Оцінюючи світлину членам журі сподобалось те, що автор зробив світлину не дуже відомої, але вкрай цінної пам’ятки. «Приваблива презентація нерозтиражованої перлинки дерев’яної архітектури» так прокоментувала фотографію членкиня журі, фотограф та мандрівниця, Наталія Шестакова.

Свято-Троїцька церква була побудована в 1764—1765 роках, проте, до нашого часу споруда дійшла в спотвореному вигляді, внаслідок великої перебудови у 1864 році, що була пов’язана з необхідністю збільшити церкву — вона була підігнана до взірців типових так званих єпархіальних церков. Кінцево церква була спотворена ще й зовнішнім декором, прибудовою портиків при вході в дзвіницю та бічних крил, ліквідацією граней вівтаря і піддашшя, заміною форми дахів та бані. У 1990 році бригадою Львівської реставраційної майстерні під керівництвом Миколи Якимовича церква була відреставрована до первісного вигляду (окрім форми бані).

Загалом у списку пам’яток Черкаської області 2973 об’єкти. За всі роки конкурсу вже 1975 пам’яток представлені фотографіями у Вікісховищі (66%). Цього року за перемогу в номінації змагались 28 авторів, а за ввесь час проведення фотозмагання — 233. Вони подали 1205 світлин 651 пам’ятки культури (з них 75 — завантажені вперше цього року).

Івано-Франківська область

У  номінації «Найкраще фото Івано-Франківської області» перше місце журі присудило аерофотографії залізничного кам’яного моста у Ворохті. Фотограф Олександр Мальон.

На світлині зображено залізничний кам’яний міст у селищі Ворохта, неподалік в’їзду в село Вороненко, довжиною 170 метрів. У народі його ще називають «Вороненківським» чи «Лісовим» віадуком.

Членам журі сподобався мальовничий краєвид світлини. Схвальні відгуки отримала композиція кадру. Зауваження стосувалися тільки технічної якості. Як зазначив член журі, фотожурналіст Олександр Андрющенко: «Якби не технічна якість, сказав би, що бездоганно». А Галині Войцехівській, членкині журі, сподобався ракурс і композиція. Сергій Криниця пояснив зауваження до фото так: «Ракурс гарний, щодо техніки так, на жаль свої обмеження накладає технічна можливість камери дрону».

2020 року світлина цього ж моста із зовсім іншого ракурсу теж перемагала в цій номінації. Усього є чотири віадуки у Ворохті, але стаття існує поки тільки про один.

У 2021-му у конкурсі ми вперше зробили спеціальну номінацію «Аерофото». Оскільки складно було спрогнозувати, який інтерес вона викличе, організатори конкурсу включили аерофото до основних номінацій. Враховуючи цей момент, наступною за балами у регіоні зі світлин, що не були зроблені із дрона, квадрокоптера чи будь-якого іншого літального апарата, стала світлина  літописного міста Галич фотографа Вадима Постернака. Ця світлина стала б найкращою в області, якби аерофото не враховувалися. 

Ми будемо публікувати переможців «альтернативного» рейтингу у наших наступних публікаціях. Автори таких фото окремо отримають від організаторів сувеніри (якщо не отримають відзнак в інших номінаціях) і сертифікат учасника (за бажанням).

У списку пам’яток Івано-Франківщини 3727 об’єктів. За час проведення конкурсу були подані фото 1768 пам’яток (47%). Цього року 25 учасників завантажили 810 фото 595 об’єктів культурної спадщини регіону (з них 222 — завантажені вперше). З початку конкурсу 302 учасники змагалися за перемогу у цій номінації.

Для підготовки статті використано інформацію зі статей Вікіпедії: «Троїцька церква (Драбівці)», «Хотинська фортеця»,

2 thoughts on “Найкращі фото Чернівецької, Черкаської та Івано-Франківської областей

  • Ви в описі переплутали Ворохтянські віадуки. Їх там чотири штуки плюс ще маленький місток вузькоколійки.

    Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *