Новини / News

Найкращі фото Криму, Закарпатської, Рівненської та Тернопільської областей 2020

Крим

У номінації «Найкраще фото Криму» цьогоріч перемогла світлина Ханського палацу в Бахчисараї — єдиного у світі зразка кримськотатарської палацової архітектури, у 1532—1783 рр. резиденції правителів Кримського ханства — династії Ґераїв. Палац входить до складу Бахчисарайського історико-культурного заповідника. Автор фото — Максим Присяжнюк.

Наталія Шестакова, членкиня журі, краєзнавець-любитель та фотограф-любитель поділилася такими думками щодо фото:

Приваблива презентація пам’ятки, гарна композиція, кольори та освітлення. На мою думку, найпривабливіше зображення з Криму цього року

Комплекс Ханського палацу традиційно є одним з найбільш фотографованих об’єктів конкурсу. Загалом у списку пам’яток Криму близько 4175 об’єктів культурної спадщини, з них лише 20% (927 пам’яток) представлені у Вікісховищі за дев’ять років проведення конкурсу. У 2020 році було подано 1122 фото 225 об’єктів. Цьогоріч за перемогу у номінації змагались 18 авторів, за дев’ять років — 303.

Закарпатська область

Найкращим фото Закарпатської області стало зображення дзвіниці церкви Вознесіння Господнього, що в селі Ясіня Рахівського району. У червні 2013 року церква увійшла до числа українських дерев’яних церков, включених до Списку світової спадщини ЮНЕСКО. Переможне фото пам’ятки зробив Віталій Башкатов.

Наталія Шестакова описала це фото так:

Симпатичне зображення пам’ятки дерев’яної архітектури, гарні ніжні кольори та освітлення. Вважаю найкращою фото з Закарпаття цього року (серед наданої журі підбірки світлин)

Список пам’яток Закарпатської області налічує 750 об’єктів, 549 з них уже представлені світлинами у Вікісховищі. Цього року учасники завантажили 929 фотографій 203 пам’яток, за перемогу в номінації змагались 33 автори.

Рівненська область

Фотографія колонади Тараканівського форту стала найкращим знімком Рівненської області. Фото зробив користувач Petruniak.

Сергій Криниця, член журі, фотограф, мандрівник, вказав, що це фото є нестандартним і дуже вдало представляє вже досить відому і відзняту пам’ятку. 

Тараканівський форт є архітектурною пам’яткою XIX століття, розташований неподалік від села Тараканів Дубенського району Рівненської області, в мальовничій місцевості над річкою Іквою.

У списку пам’яток Рівненщини 2109 об’єктів, лише трохи більше третини з них мають свої фото у Вікісховищі  — 762 пам’ятки. У 2020 на конкурс надійшло 914 фото 207 пам’яток від 50 авторів.

Тернопільська область

У Тернопільській області перемогло фото Кудринецького замку. Світлину зробив Сергій Зисько, в активі якого не одна перемога в нашому конкурсі. До речі, інша його світлина Кудринецького замку ввійшла до десятки найкращих фото «Вікі любить пам’ятки» 2018 року. 

У 2019 році ця ж пам’ятка на фото іншого учасника — Сергія Рижкова, отримала найвищий результат серед світлин Тернопільської області. 

Цьогорічний переможець Сергій Зисько пояснив, що долучився до конкурсу, прагнучи показати світу Україну і українцям Україну.

Кудринецький замок побудований на початку XVII ст. польськими шляхтичами Гербуртами, реконструйований у XVIII ст. Розташовувався на плато високої крутої гори, яку називають «Стрілкою», над річкою Збруч. З трьох боків мав природну перешкоду, утворену гірським рельєфом. До нашого часу збереглися: південна, західна і північна стіни; частина об’єму південної п’ятигранної башти на висоту трьох ярусів; північно-західна шестигранна в плані триярусна башта; частина башти. Найбільша довжина замку всередині — 70 м, а ширина — 25 м. Стіни мають 1,5 м в товщину.

Усього у списку Тернопільської області понад 4700 пам’яток, з них світлинами у Вікісховищі представлена 1881 пам’ятка. Цього року 49 конкурсантів завантажили понад 1300 фото 403 об’єктів. 

Читайте також:

Найкраще фото Чернівецької області 2020 року

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *