ПереможціРезультати

Тихе проміння над Святогір’ям

Святогірський монастир, © Костянтин Брижниченко
Святогірський монастир, © Костянтин Брижниченко, CC-BY-SA 4.0

Найкращим фото Донецької області стала робота Костянтина Брижниченка, що цьогоріч відзначений також у номінації «Найбільша кількість сфотографованих пам’яток Донецької області». На світлині зображено комплекс монастирських споруд Свято-Успенської Святогірської лаври.

Святогірський монастир є третьою, наймолодшою українською лаврою. Як і Почаївська та Києво-Печерська, він належить Московському патріархатові.

Високий пагорб над Сіверським Дінцем став притулком монахів ще до Хрещення Русі. Ченці вирубували у м’якій крейдяній породі печери, які ставали келіями, трапезними та церквами. І аж наприкінці XVII століття біля підніжжя гори збудували першу наземну споруду монастиря — дерев’яну церкву Петра і Павла.

Протягом століть монастир ніби проростав із Святогірських пагорбів. Природний ландшафт і створене людськими руками тут ідеально злилися в одне. Фото-переможець дуже гарно передає цю атмосферу єдності: дахи монастирських будівель, повторюючи лінію течії ріки, поступово піднімаються догори, гублячись між верхівками дерев. А світло, що пробивається крізь хмари творить правдиву атмосферу святого місця.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *