ПереможціРезультати

Найкраще фото Полтавської області

Сампсоніївська церква на полі Полтавської битви, © Fesya2010
Сампсоніївська церква на полі Полтавської битви, © Fesya2010, CC-BY-SA 4.0

У номінації «Найкраще фото Полтавської області» перемогла фотографія Сампсоніївської церкви на полі Полтавської битви. Автор фото — користувач Fesya2010.

На жаль, автор не активував адресу електронної пошти. Якщо Вам відомий автор, то, будь ласка, передайте йому, щоб вийшов на зв’язок із нами. Одна історія тривалістю рік у нас уже була…

Сампсоніївська церква — меморіальна церква на полі Полтавської битви.

Церква збудована на місці битви під Полтавою 1709 року між російськими і шведськими військами. Закладена в 1852 році, будувалася за проектом Й. І. Шарлеманя на кошти чернігівського поміщика !.С. Судієнка. 1856 року церква була освячена на честь св. Сампсонія.

Церква мурована, прямокутна у плані, чотиристовпна, увінчана центральною банею та чотирма декоративними главками по кутках.

У 1895 році реконструйована за проектом М. М. Ніконова. Споруда реконструювалась у формах московського зодчества XV-XVII ст. У плані має вигляд рівнокінцевого хреста (довжина і ширина 20,2 м, висота до зеніту бані — 14,2 м). Мурована, п’ятиверха, триапсидна. Під час створення образу церкви широко використані арки, барокові портали вікон, колонки та інші декоративні деталі із лекальної цегли.

До 200-річчя Полтавської битви за проектом архітектора С. В. Носова із західного боку добудовано дзвіницю. У храмі встановили мармуровий іконостас із різьбленими орнаментами і кольоровими мозаїками, виготовлений у Москві. Під керівництвом художника О. Я. Сокола виконаний розпис інтер’єру. У ніші східного фасаду церкви, зверненого до братської могили, було встановлено картину із зображенням Петра I під час молитви напередодні битви, а нижче укріплено мармурову дошку з текстом наказу військам.

За радянських часів церковна громада була ліквідована, дзвіниця розібрана, церква перетворена на склади. У 1988 році розпочалася реставрація церкви, на початку 1990-х храм передано церковній громаді. На початку 2000-х відновлено дзвіницю.

У 1981 році Сампсоніївська церква на полі Полтавської битви взята облік як пам’ятка історії місцевого значення, а в 2009 році комплекс пам’яток «Поле Полтавської битви» занесений до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за категорією національного значення.

Використано матеріали зі статті «Сампсоніївська церква» у Вікіпедії.

Один коментар до “Найкраще фото Полтавської області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *