Європіана шукатиме пам’ятки Першої світової війни

Міжнародна електронна бібліотека “Європіана оголосила спеціальний приз авторові кращої фотографії пам’ятки часів Першої світової війни, завантаженої в рамках конкурсу “Вікі любить пам’ятки”-2013. Європіана виступає партнером конкурсу вже втретє – 2011 року спеціальний приз присуджувався за фотографії будівель у стилі Art Nouveau, а 2012 – за будівлі GLAM-установ (тобто галерей, бібліотек, архівів і музеїв) .

Усі світлини пам’яток, пов’язаних з подіями Першої світової війни, або збудованих під час війни, автоматично будуть включені до експозиції сайту Europeana1914-1918.eu.  Цей сайт присвячений спогадам про Війну усіх її учасників. Краща фотографія конкурсу, а також краща фотографія пам’ятки Першої світової війни будуть надруковані на великих алюмінієвих листах і подаровані їх авторам.

Європіана – це багатомовний простір, що дає можливість знайомитись з цифровими ресурсами європейських музеїв, бібліотек, архівів, а також фонотек і відеотек; учасники цього проекту заохочуються ділитися власними матеріалами і черпати натхнення у багатоманітній культурній і науковій спадщині Європи.

Українські вікіпедисти започаткували спеціальну сторінку, на якій будуть представлені пам’ятки Першої світової війни в Україні.

За матеріалами блогу wikilovesmonuments.org

8 thoughts on “Європіана шукатиме пам’ятки Першої світової війни

 • Михайло

  Доброго дня.Скажіть фото памяток Першої світової війни виставляти лише споруди на території України

  Відповідь
  • себто? трішки перефразуйте запитання, будь ласка

   у спецномінації беруть участь УСІ фото. дві умови: 1) фото пам’ятки зі списків країн, що беруть участь у конкурсі; 2) має стосунок до першої світової. тобто це має бути і пам’ятка, і стосуватися війни (це може бути будинок-пам’ятка, що під час І світової був штабом, наприклад, або могила-пам’ятка учасника війни

   Відповідь
 • А у мене є таке питання. У Болехові є монумент присвячений Подіям першої світової війни, але у переліку немає не тільки цього, але й інших визначних поховань цвинтаря на Волоському селі. Може Ви можете запитати міську або Обласну адміністрацію щодо переліку поховань, можливо вони охороняються законом?

  Відповідь
   • Дякую, але я вже думаю, що не потрібно. Пан Анатолій звернув увагу на те, що список кардинально оновився, я не думав що ці поховання будуть надіслані і не дивився перелік у останніх місяцях.

    Відповідь
  • Анатолій Гончаров

   По Болехову все, що було в обласних списках, додано.
   А 26-102-0016 вас чим не влаштовує?

   Відповідь
   • О, я не дивився у останій час на перелік. Приємно здивований, так 26-102-0016 повністю влаштовує, це те саме поховання.

    Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *