Переможці

Фото Галицького замку — переможець в Івано-Франківській області

Замок Галицький XIV–XVII ст. Івано-Франківська область, Галич. Автор фото — Катерина Байдужа, ліцензія CC-BY-SA-4.0
Замок Галицький XIV–XVII ст. Івано-Франківська область, Галич. Автор фото — Катерина Байдужа, ліцензія CC-BY-SA-4.0

Та-дам! Переможець по області 2015 року — ось це прекрасне фото з Галича.

Галицький, або Старостинський замок  розташований на високому пагорбі Галич гори на правому березі річки Дністер і в минулому служив фортифікаційною спорудою оборонного значення. Його споруджено в середині XIV ст. і за свою історію замок витримав численні напади і зазнав не одної відбудови — тобто чесно виконував своє призначення.

Через розбудову нового міста-фортеці Станиславова галицька твердиня поступово втратила своє оборонне значення, запустіла. Згідно з розпорядженням губернатора, 1767 року частину вцілілих мурів розібрали, матеріал використали для будівництва міста біля пристані.

До наших днів від замку кінця XVI ст. дійшли руїни мурів 5-гранної наріжної (західної) башти на рівні 2-го ярусу і рештки оборонної стіни з бійницями. Реставрація пам’ятки передбачала відновлення вцілілих мурів, південно-західної вежі та каплиці св. Катерини, відтворення оборонної стіни між вежею і каплицею.

Знімок, який ви бачите, зроблений у 2010 році. Авторка — Катерина Байдужа; фото поширюється під ліцензією CC-BY-SA-4.0 — тобто його можна спокійно використовувати, не забуваючи вказувати автора і назву ліцензії.

Матеріал зі статті у Вікіпедії Галицький замок

6 thoughts on “Фото Галицького замку — переможець в Івано-Франківській області

 • Nataliya Shestakova

  Фото пречудове, така композиція та насичені кольори! Я його відразу для себе відзначила, коли дивилась інших учасників. Вітаю, Катерино!

  Відповідь
  • Але про красиво вписані небо та горбик 🙂 Звісно ж жаль, що це все, що залишилося від пам’ятки. І все, що відновили

   Відповідь
  • Не просто холмик, а насыпь, окаймленная защитным рвом, которые вместе с каменными стенами выполняли оборонительную функцию замка. В данном случае “холмик” является частью укреплений замка. Так что его наличие на снимке не должно вызывать нареканий.

   Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *