Переможці

Найкраща світлина Херсонщини

Ще один обласний переможець — фото з Херсона.

Храм Всіх Святих (або ж Всіхсвятська церква, Церква Всіх Святих) у Херсоні заснований на території старого міського кладовища. Церкву будували з 1804 по 1808 рік та розширили у 70-ті роки ХІХ століття. Всередині зберігся автентичний різьблений дерев’яний іконостас та образи́, які були виконані ярославськими іконописцями у XVIII столітті. У храмі зберігся о́браз, списаний з Касперівської Божої Матері.

Петровське кладовище, на території якого знаходиться церква, є одним із найстаріших кладовищ Херсона. Тут ховали відомих людей міста, учасників російсько-турецьких війн, воїнів як білої, так і червоної армії, петлюрівців, учасників повстання отамана Григор’єва 1919 року, воїнів Першої і Другої світових війн. Особливістю некрополя є відсутність територіального розмежування поховань за приналежністю до конфесій та сторін війни.

Автор фото, яке стало найкращою світлиною Херсонської області, Сергій Рижков. Світлина вільноліцензована під CC-BY-SA-4.0 — її можна спокійно використовувати, не забуваючи вказувати автора і назву ліцензії.

Більше можна прочитати, як завжди, у Вікіпедії: Храм Всіх Святих

Всіхсвятська церква, Херсон. Автор фото — Сергій Рижков, ліцензія CC-BY-SA-4.0
Всіхсвятська церква, Херсон. Автор фото — Сергій Рижков, ліцензія CC-BY-SA-4.0

2 коментарі до “Найкраща світлина Херсонщини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *