ОбласніПереможці

Найкращі фото Івано-Франківської, Луганської та Одеської областей 2023

Продовжуємо оголошення переможців номінації «Найкраще фото регіонів» 2023. Сьогодні розповідаємо про найкращі знімки з Івано-Франківської, Луганської та Одеської областей.

Івано-Франківська область

Найкращою світлиною Івано-Франківської області стало фото Собору Святого Воскресіння, місто Івано-Франківськ. Автор — Андрій Пришляк.

Собор Святого Воскресіння — катедральний храм Івано-Франківської архієпархії Української греко-католицької церкви, збудований вперше у 1720-х роках як єзуїтська церква. Будівництвом керував ректором єзуїтської колегії отець Тимош Заленський. У 1752 році собор розібрали через хитку конструкцію і відбудували до 1763 року у стилі австро-баварського бароко. У 1773 році австрійська влада скасувала орден єзуїтів і закрила костел. Храм відновив роботу лише у 1849 році, коли перейшов до греко-католицької церкви.

Журі відзначили вдалий ракурс роботи та її цінність для Вікіпедії. 

Фото собору вперше представляє Івано-Франківську область у номінації.

У списку пам’яток Івано-Франківської області 3727 об’єктів культурної спадщини, 1829 (49%) — проілюстровано світлинами у Вікісховищі. 2023 року 34 учасники та учасниці завантажили 744 фото 185 пам’яток з області (фото 37 завантажено вперше). За весь час конкурсу роботи із зображенням пам’яток області подало 345 осіб.

Луганська область

Луганську область представляє плівкове фото Свято-Успенської церкви, село Осинове. Автор — Андрій Шейко.

Надія Лиштва, членкиня журі, відзначила цінність фото, яке «показує пам’ятку без пізніших “яскравих” переробок, які спотворюють [її]».

Свято-Успенська церква — православний храм, збудований десь наприкінці XVIII — початку XIX століть, пам’ятка архітектури національного значення та перлина села Осинове. У архітектурі поєднується два стилі — класицизм та бароко. Церква тридільна, що є давньою традицією будівництва храмів часів козацького бароко. В середині собору стіни оздоблено фризом у вигляді стрічки та розписами, деякі з яких датуються XIX століттям.

Зараз село Осинове тимчасово окуповане росією. Про стан пам’ятки на сьогодні немає відомостей.

У списку пам’яток Луганської області 1197 об’єктів культурної спадщини, 479 (40%) — проілюстровано світлинами у Вікісховищі. 2023 року 5 учасників та учасниць завантажили 101 фото 29 пам’яток з області. За весь час конкурсу роботи із зображенням пам’яток області подало 98 осіб.

Одеська область

Найкращим фото Одеської області у 2023 році стало фото Генуезького замку (Цитаделі), місто Білгород-Дністровський. Автор світлини — Олександр Мальон.

Генуезький замок, або ж Цитадель — одна з основотворчих частин Акерманської фортеці, її найукріпленіша частина, збудована ще генуезцями (за що й отримала таку назву). Складається з чотирьох великих башт, з’єднаних муром. Башти мають власні назви: Придвірна (північно-східна), Комендантська (південно-східна), Темниця (південно-західна) та Скарбниця (північно-західна). Нині башта Скарбниця напівзруйнована, решта перебувають практично у відмінному стані. Цитадель має багато приміщень та розгалужену мережу підземних ходів.

«Як ніколи актуально фотографувати архітектуру України і робити світлини загальнодоступними», — розповів Олександр.

Фото Генуезької фортеці вже ставало найкращим фото області 2016 року, а також увійшло у топ-10 переможців «Вікі любить пам’ятки» у тому ж році.

У списку пам’яток Івано-Франківської області 2873 об’єктів культурної спадщини, 2098 (73%) — проілюстровано світлинами у Вікісховищі. 2023 року 35 учасників та учасниць завантажили 843 фото 276 пам’яток з області (фото 7 завантажено вперше). За весь час конкурсу роботи із зображенням пам’яток області подало 376 осіб.

Для підготовки публікації використано матеріали за статей Вікіпедії «Собор Святого Воскресіння», «Свято-Успенська церква», «Акерманська церква».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *