Історії учасників

Інтерв’ю. Станислава Ро: «Фотографувати люблю, а от фотографуватися — ні»

Поки журі та організаційний комітет завершують роботи із визначення переможців, продовжуємо знайомити із авторами «ювілейних» світлин «Вікі любить пам’ятки» 2023 року.

Знайомтеся, користувачка Станислава Ро, авторка 11000-го та 14000-го завантажених фото.

Фото з дозволу автора

Доброго дня! Розкажіть, будь ласка, про себе, ваші захоплення.

За час моїх  мандрівок, як бьордвотчера, я побувала у багатьох населених пунктах Острожчини і не тільки… І у мене накопичилось чимало різних світлин, адже я фотографувала не тільки птахів, але і все те, що ще мені було цікаво: сільські вулиці, церкви, різні споруди, кладовища, старі будинки, природу тощо. Світлини  публікую на своїй сторінці у Фейсбуці…  А фото флори та фауни регулярно завантажую в базу даних UkrBIN  (і завантажила вже  понад 11 тисяч). Фотографую вже багато років… А перший мій фотоапарат був «Чайка». Фотографувати люблю, а от фотографуватися – ні.

Луцька надбрамна башта. Острог, Рівненська область. Зроблене 28 жовтня 2021 року. Фото: Станислава Ро, CC BY-SA 4.0

11000-те завантажене фото у конкурсі 2023 року

Ваші фото стали 11 000 та 14 000 завантаженим в українській частині конкурсу 2023 року. Розкажіть, будь ласка, більше про ці місця та історію створення світлин.

Каплиця Миколаївська. Острог, Рівненська область. Зроблене 14 травня 2021 року. Фото: Станислава Ро, CC BY-SA 4.0

14000-те завантажене фото у конкурсі 2023 року

Луцька надбрамна вежа (друга пол. XV поч. XVI ст.) це пам’ятка оборонної архітектури, в якій зараз знаходиться Музей книги та друкарства (з 1985 року). Там працюють чудові творчі люди та один з найкращих у місті екскурсовод…

Невелика Свято-Миколаївська каплиця була збудована 1905 року на місці православної церкви, яка згоріла під час пожежі у 1848 році. Через пошкодження її розібрали 1864 року. Поряд з каплицею побудована нова церква.

А от історію створення [цих] фото Луцької надбрамної вежі та Миколаївської каплиці не пам’ятаю, адже ці та інші відомі та маловідомі місця в Острозі я фотографую досить часто.        

Чи траплялися з вами у житті якісь цікаві чи курйозні ситуації під час фотографування?

Так, під час фотографування зі мною іноді трапляються цікаві пригоди… Найбільше запам’яталося, як я рано навесні, коли ще де-не-де лежав мокрий сніг, повзла по лузі, який більше був схожий на болото, ховаючись за якимись кущиками, намагаючись наблизитися до сірих журавлів, щоб сфотографувати та зняти на відео їх шлюбний танок… І мені це вдалося… Хоча вигляд у мене після того повзання по болоту був такий, який важко описати… 

Конкурс «Вікі любить пам’ятки» 2023 року став для вас першим. Як ви дізналися про нього? Чому вирішили взяти участь?

Про цей конкурс знала давно… Його не раз рекламували, але участь у ньому взяла вперше… А так як у мене досить великий фотоархів, в якому багато світлин різних пам’яток, то захотілося ними поділитися… а також зайвий раз нагадати про те, що є таке маленьке чудове містечко Острог з надзвичайно цікавою історією.  А ще…   хоча б на трохи відволіктися від такої жахливої реальності…

Коронаційний стовп. Межиріч, Рівненська область

Фото: Станислава Ро

Ви завантажили 600 фото це дуже дуже багато. Як би ви описали свою мотивацію для людей, які сумніваються, чи варто брати участь у конкурсі?

Під час подорожей мені траплялися різні старі споруди, деякі з яких варто було б внести в списки пам’яток конкурсу «Вікі любить пам’ятки»… Про одну таку цікаву споруду хотілося б розповісти. Це коронаційний стовп, який  знаходиться у полі  біля села Межиріч, Острозького району. Його збудували 1779 року на честь ікони Божої матері. Ця споруда  потребує реставрації, адже руйнується та вже дещо нахилилася, із-за чого цей стовп жартома називають «Пізанською вежею»… Війна вже наробила багато лиха… немало пам’яток зруйновано… 

Які побажання чи поради ви могли б дати іншим учасникам та організаторам конкурсу?

Добре, що є такий конкурс, який не тільки цікавий та пізнавальний,  але і дуже важливий, оскільки деякі завантажені світлини вже є унікальні та дуже цінні…  Організатори роблять велику та корисну справу, проводячи подібні конкурси.

Дякуємо!

Фото з дозволу автора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *