Івано-Франківська область. Приозерне
![](https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/a8/Pryozerne.jpg/630px-Pryozerne.jpg)
Світлина пам’ятки в Івано-Франківській області, що отримала найвищі оцінки журі і отримала відзнаку «Найкраще фото Івано-Франківської області» 2018 року
Ліцензія CC-BY-SA-4.0, з Wikimedia Commons
Публікацію переможців цьогорічного конкурсу розпочнемо із найкращих світлин областей. І першою оголошеною роботою є зображення садиби Рея у селі Приозерному Івано-Франківської області.
Палац (садиба) у Приозерному (раніше — Псари) належав графському роду Реїв. Його спроектував львівський архітектор Юліан Захаревич на місці першого палацового комплексу, зведеного ще у другій половині XVIII століття. 1880 року старий палац розібрали, а новий завершили вже через два роки. Цим опікувалась графиня Вільгельміна Рей з роду Ґлоґовських.
Протягом Другої Світової війни тут розміщувалися війська. Потім тут були (за різними відомостями) і однорічна сільськогосподарська школа, і психіатрична лікарня, і гуртожиток Рогатинського зооветеринарного комплексу, і жіночий монастир… У 2000-х роках палац продано приватним власникам.
Світлина-переможець зроблена наприкінці вересня 2010 року. Нижче — робота березня 2014 року. На ній можна побачити, що вже більше вікон — без скла. Стан інтер’єрів можем оцінювати хіба за світлинами 2012 року…
Ліцензія CC-BY-SA-4.0, з Wikimedia Commons
![](https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/fc/%D0%9F%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%86_005230.jpg/640px-%D0%9F%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%86_005230.jpg)
Ліцензія CC BY-SA 3.0, з Wikimedia Commons
![](https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/8c/%D0%9F%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%86_005233.jpg/640px-%D0%9F%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%86_005233.jpg)
Ліцензія CC BY-SA 3.0, з Wikimedia Commons
![](https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/92/%D0%9F%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%86_005238.jpg/640px-%D0%9F%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%86_005238.jpg)
Ліцензія CC BY-SA 3.0, з Wikimedia Commons
![](https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/3d/%D0%9F%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%86_005239.jpg/640px-%D0%9F%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%86_005239.jpg)
Ліцензія CC BY-SA 3.0, з Wikimedia Commons
![](https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/11/%D0%9F%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%86_005242.jpg/640px-%D0%9F%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%86_005242.jpg)
Ліцензія CC BY-SA 3.0, з Wikimedia Commons
![](https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/13/%D0%9F%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%86_005253.jpg/640px-%D0%9F%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%86_005253.jpg)
Ліцензія CC BY-SA 3.0, з Wikimedia Commons
![](https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c6/%D0%9F%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%86_005260.jpg/640px-%D0%9F%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%86_005260.jpg)
Ліцензія CC BY-SA 3.0, з Wikimedia Commons
![](https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/95/%D0%9F%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%86_005292.jpg/640px-%D0%9F%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%86_005292.jpg)
Ліцензія CC BY-SA 3.0, з Wikimedia Commons
![](https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/bd/%D0%9F%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%86_005301.jpg/640px-%D0%9F%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%86_005301.jpg)
Ліцензія CC BY-SA 3.0, з Wikimedia Commons
У попередніх конкурсах журі відзначало роботи із зображеннями різних пам’яток: Церква святого Пантелеймона у селі Шевченкове (2012), Церква святого Василія Великого селі Черче (2013), Надбрамна дзвіниця (Бернардинський монастир) у селі Гвіздець (2014), Галицький замок (2015), церква святого Миколая у селі Чесники (2016) та залізничні кам’яні мости у Ворохті (2017). Останні у виконанні Сергія Гамзіна вразили журі й цього року, але трохи поступилися роботі Катерини:
![](https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/21/%D0%97%D0%B0%D0%BB%D1%96%D0%B7%D0%BD%D0%B8%D1%87%D0%BD%D1%96_%D0%BA%D0%B0%D0%BC%27%D1%8F%D0%BD%D1%96_%D0%BC%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8.jpg/640px-%D0%97%D0%B0%D0%BB%D1%96%D0%B7%D0%BD%D0%B8%D1%87%D0%BD%D1%96_%D0%BA%D0%B0%D0%BC%27%D1%8F%D0%BD%D1%96_%D0%BC%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8.jpg)
Ліцензія CC-BY-SA-4.0, з Wikimedia Commons
Для підготовки публікації було використано матеріали зі статті Вікіпедії про село Приозерне.