АнонсиСпецномінації

Спеціальна номінація конкурсу «Єврейська спадщина» 2023

Українське представництво канадської недержавної організації Ukrainian Jewish Encounter (UJE) уже шостий рік поспіль підтримує спецномінацію «Єврейська спадщина» у рамках української частини міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки». За результатами відбору автор(к)и найкращих світлин пам’яток будуть нагороджені призами та брендованими сувенірами.

File:Хоральна синагога Маріуполя 3.jpg

Хоральна синагога. Маріуполь, Донецька область. 3-тє місце «Єврейська спадщина 2021». Фото: © Олександр Мальон, CC BY-SA 4.0

Єврейська нерухома культурна спадщина на території України, як і всі об’єкти культурної спадщини, зараз перебуває в особливо небезпечній ситуації — російська збройна агресія направлена не тільки на знищення людей, а й на руйнування пам’яті та пам’яток. За цих умов документування наявного та завантаження власних фотоархівів уже зруйнованого стає ще важливішим та нагальнішим…

Для спецномінації організатори склали список пам’яток нерухомої культурної спадщини, який можна переглянути за посиланням: jh.wlm.photo. До списку включені об’єкти, які мають офіційний статус пам’ятки, а також ті, що такого статусу ще не мають.

Зауважте також, що світлини об’єктів, які мають офіційний охоронний статус, також візьмуть участь в основних номінаціях конкурсу; об’єкти без офіційного охоронного статусу можуть бути відзначені лише в межах цієї спецномінації.

File:Синагога у місті Жовква 26.jpg

Синагога. Жовква, Львівська область. 3-тє місце «Єврейська спадщина 2021». Фото: © Сергій Хом’як, CC BY-SA 4.0

У списку спецномінації зараз майже 900 об’єктів, але він далекий від завершення і буде доповнюватися протягом конкурсу. Якщо маєте відомості про об’єкти нерухомої єврейської культурної спадщини — надсилайте інформацію на електронну адресу організаційного комітету wlm@wikimedia.org.ua.

Як взяти участь:

  1. Перейти на сторінку спецномінації у Вікіпедії.
  2. Створити або увійти у свій акаунт у Вікіпедії (при реєстрації треба вказати дійсний e-mail).
  3. Знайти пам’ятку у конкурсних списках потрібної області. У кожної пам’ятки є власний ідентифікатор (ID).
  4. Завантажити фото пам’ятки прямо з переліку: знайдіть у списках рядок із потрібним об’єктом, і в останній колонці натисніть на посилання «[Завантажити фото]» або «Завантажити ще фото».

Усі фото, які зображують об’єкти із конкурсних списків спецномінації, автоматично братимуть участь у ній, відповідно немає потреби це додатково позначати.

Скриншот конкурсних списків, звідки можна вантажити світлини на спецномінацію

За результатами спецномінації журі визначить та нагородить авторів трьох найкращих фото об’єктів нерухомої єврейської культурної спадщини України та найактивніших учасників.

Зверніть увагу: у спеціальній номінації «Єврейська спадщина» діють загальні обмеження для конкурсу, тобто світлини повинні бути зроблені до 30 червня 2023 року включно. Єдиним винятком є спецномінація «Інтер’єри» — світлини інтер’єрів об’єктів єврейської культурної спадщини, які мають офіційний охоронний статус, можна подавати на спецномінацію «Інтер’єри» навіть якщо вони зроблені під час конкурсу у жовтні.

File:Дім Лібермана всередині 18.jpg

Особняк Симхи Лібермана. Київ. 2-ге місце «Єврейська спадщина 2022». Фото: © Євгенія Нікуліна, CC BY-SA 4.0

Для довідки:

«Українсько-єврейська зустріч» (UJE, англ. Ukrainian Jewish Encounter) — це зорганізована на приватних засадах, багатонаціональна ініціатива, започаткована 2008 року як спільний проєкт, в якому беруть участь українці, що представляють єврейську й християнську традиції, а також інші учасники з України, Ізраїлю та діаспор. UJE залучає до своєї діяльності науковців, громадських лідерів, митців, представників урядів та ширшу громадськість задля зміцнення солідарності й взаєморозуміння між українцями та євреями. 

Для контексту:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *