АнонсиНовини / NewsСпецномінації

Спеціальна номінація «Єврейська спадщина» 2020

Канадська недержавна організація «Українсько-єврейська зустріч» (UJE)  вже третій рік поспіль підтримує спеціальну номінацію «Єврейська спадщина» у рамках української частини міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки». Журі спецномінації обере найкращі світлини пам’яток нерухомої культурної спадщини єврейського народу з території України, а автори знімків отримають окремі призи від голови українського представництва UJE Владислава Гриневича. 

Спеціальна номінація Єврейська спадщина. З 1 по 30 вересня

Кілька століть, що єврейський народ проживав на території України, у матеріальній формі закріпилися тут сотнями синагог та цвинтарів, житлових будівель та приміщень для провадження підприємницької діяльності. Трагедії українських євреїв закарбувалися меморіалами та братськими могилами, а життя та діяльність «великих» — Бялик, Меїр, Шолом-Алейхем тощо — пам’ятними дошками та пам’ятниками. Двадцяте століття особливо боляче «пройшлося» не тільки людьми, а й їхніми домівками та храмами, зруйнувало цілі культурні ландшафти чи цілком змінило їх. Двадцять перше століття теж не сприяє збереженню культурного спадку — будівлі руйнуються, інформація забувається… Фотофіксація сучасного стану пам’яток нерухомої культурної спадщини єврейського народу на території України допоможе зберегти їх для нащадків хоча б у такому, електронному форматі.

Основними об’єктами для зйомки у межах спеціальної номінації є синагоги та єврейські цвинтарі, незалежно від стану їхнього збереження, сучасного використання чи охоронного статусу. Також важливо фотографувати й завантажувати світлини житлових будівель, пам’ятних знаків діячам та подіям тощо.

«Українсько-єврейська зустріч» або англійською Ukrainian Jewish Encounter — це зорганізована на приватних засадах, багатонаціональна ініціатива, заснована у 2008 році в Канаді. Головною метою діяльності організації є поглиблення розуміння широти, складності та розмаїття українсько-єврейських взаємин впродовж сторіч через взаємне усвідомлення спільного історичного наративу, розвінчання стереотипів та сприяння обопільній обізнаності про тривалі періоди мирного співіснування, співпраці і міжкультурної взаємодії. Головний слоган організації — «Наші історії неповні одна без одної».

Для участі у спецномінації складено список пам’яток нерухомої культурної спадщини, який можна переглянути за посиланням: jh.wlm.photo. Щоб взяти участь у спецномінації, відкрийте сторінку відповідної області, знайдіть потрібний об’єкт у списку та натисніть «Завантажити фото» чи «Завантажити ще» навпроти об’єкта у колонці справа. 

Список не є завершеним, і буде доповнюватися  протягом конкурсу теж. Світлини об’єктів, що мають офіційний охоронний статус, також візьмуть участь в основних номінаціях конкурсу; об’єкти без офіційного охоронного статусу будуть відзначені лише в межах цієї спецномінації.

Переможцями стануть автори найкращих фото за оцінками спеціального журі. Вони отримають призи від українського представництва UJE.

Владислав Гриневич (UJE) на церемонії нагородження переможців першої спеціальної номінації «Єврейська спадщина» у приміщенні музею Шолом-Алейхема (Київ, 15 грудня 2018 року). Фото: Роман Наумов, вільна ліцензія CC BY-SA 4.0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *