АнонсиСпецномінації

Спеціальна номінація від проєкту «Via Regia Ukraine»

Державний історико-культурний заповідник міста Дубно оголошує спеціальну номінацію від проєкту «Via Regia Ukraine» у рамках української частини міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки». У спецномінації візьмуть участь усі світлини пам’яток із одинадцяти міст України на шляху Via Regia, а спеціальне журі вибере три найкращі світлини та переможні фотографії із кожного міста.

У спеціальній номінації від проєкту «Via Regia Ukraine» автоматично візьмуть участь подані на конкурс світлини всіх пам’яток одинадцяти міст п’яти областей України, через які, власне, і пролягає Via Regia — Королівський шлях —  в Україні, а саме: Дубно, Рівне, Острог, Львів, Броди, Городок (Львівська область), Луцьк, Володимир-Волинський, Радомишль, Житомир та Київ.

«Королівський шлях» (лат. Via Regia) — це торговельний шлях, що у середньовіччі простягався через низку міст Європи. Зараз так називають символічний шлях, що об’єднує європейські міста 8 держав. У 2005 році він був відзначений як «Великий культурний шлях Ради Європи». Проєкт «Via Regia Ukraine» реалізується Державним історико-культурним заповідником міста Дубно командою у складі керівника установи Леоніда Кічатого, заввідділу туризму Миколи Мандзюка, провідного спеціаліста Андрія Герасимчука.

Карта Sven Teschke, CC BY-SA 3.0

Андрій Герасимчук, піар-менеджер проєкту «Via Regia Ukraine» та ініціатор створення спеціальної номінації, прокоментував ідею так: «Ми прагнемо популяризувати українську культуру для вітчизняних та іноземних туристів, а також якісно розвивати туристичну галузь міст та регіонів України. Партнерство щодо цього із українською частиною “Вікі любить пам’ятки” дозволить нам залучити до цього більше людей, і ми віримо, що ця синергія буде корисною для обох проєктів.

Для нас важливо, щоб була доступна й цікава інформація не лише для українських туристів, які будуть гордитися своєю країною та цінувати й оберігати її культурний спадок, а й для іноземних відвідувачів, які зможуть говорити “Україна — це круто!”. І майданчик вікіпроєктів для цього пасує якнайкраще, адже це і тисячі переглядів, і можливість представити матеріали кількома мовами, і залучити до цієї справи багатьох небайдужих людей.

У планах також місячник із написання та поліпшення статей у Вікіпедії українською про найвизначніші пам’ятки серед міст Королівського шляху. Можливо, він також включатиме створення матеріалів про матеріальну культурну спадщину України іншими мовами».

Спеціальне журі визначить три переможні світлини у цій номінації, а також відзначить авторів найкращих фото з кожного міста. Також будуть відзначені найактивніші учасники. Переможців очікуватимуть дипломи та призи від проєкту «Via Regia Ukraine».

Сторінка спецномінації у Вікіпедії: http://viaregia.wlm.photo.

Про проєкт

Проєкт «Via Regia Ukraine» реалізується Державним історико-культурним заповідником міста Дубно за підтримки Українського культурного фонду (УКФ) та Рівненської ОДА. Особливістю та унікальністю проєкту є наявність німецьких партнерів — Європейський культурно-інформаційний центр в Тюрінгії. Ціллю проєкту є активізація і об’єднання зусиль культурно-мистецьких закладів України в плані збереження та популяризації історико-культурної спадщини України та створення всеукраїнської асоціації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *