«Відео»: представлення журі 2023
Цього року спеціальна номінація «Відео» пройде вже вп’яте в межах української частини фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки». Представляємо журі цієї спецномінації.
«Відео» — це щорічна спеціальна відзнака фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» в Україні. Її головна мета — зібрати під вільною ліцензією якомога більше якісних відеороликів нерухомої культурної спадщини України для ілюстрування статей у Вікіпедії.
Цьогоріч професійне журі визначить авторів трьох найкращих відео, які отримають призи від організаторів. Нижче представляємо журі спеціальної номінації «Відео», а також наводимо їхні очікування від робіт учасників. Ми також запитали у членів журі, чим вони займаються, які у них хобі, як у їхньому житті з’явилася фотографія, чи вони займаються відеозйомкою, що саме їх зацікавило у конкурсі, чому вони вирішили долучитися до журі, і що хотіли б побажати чи порадити учасникам й організаторам.
Роман Барабах — фотограф, мандрівник, засновник медіа-проєкту Ukrainian Travels
«Мене звати Роман Барабах, засновник медіа-проєкту Ukrainian Travels (@ukrainian_travels).
У моєму житті мандрівки відіграють особливу роль. Це не лише хобі, а стиль життя. Подорожі допомагають мені відкривати нові місця, подивитися на світ з іншого боку, відчути всю його багатогранність і різноманітність культури.
Протягом останніх п’яти років, присвятив багато часу на пошуки матеріалів з різних куточків України, зокрема фотографій та відео, які проходили відбір і були опубліковані в Ukrainian Travels. Ця робота дозволила мені досліджувати красу та різноманітність природних та культурних пам’яток України, а також долучитися до спільноти людей, які поділяють мою пристрасть до подорожей та відкриття нових місць
Як член журі спеціальної номінації «Відео», я звертатиму особливу увагу на креативність, атмосферу та здатність вразити глядача. Бажаю всім учасникам конкурсу успіхів та відчуття творчої свободи!»
Фото: з дозволу автора
Інстаграм: oparamiros
Фейсбук: https://www.facebook.com/roman.barabakh.9
Марія Важинська — блогерка, СММ-менеджерка та авторка контенту
«Я СММ-менеджерка та авторка контенту. З 12 років я вела блог на ютуб, який налічував 13 тисяч підписників, потім перейшла до Інстаграму, тому створення фото- та відео-контенту зі мною упродовж життя! Під час ведення блогу в Інстаграм мене зацікавило просування, це поклало початок шляху у СММ. Потім я почала працювати з брендами, створювати фотографії для продукції.
Я вважаю, що фотографія — це шлях прояву творчості та внутрішнього потенціалу, тому звертатиму увагу на історію кадру (що автори хотіли донести), також на базові правила постановки кадру та на якість фото!
Щодо відео — це дуже крутий інструмент, щоб передати почуття, спонукати людей до дій. Тому у категорії відео я звертатиму увагу на ті, які мене зачепили, викликали почуття. Досягти такого ефекту можна гарно підібраною музикою та монтажем! Як я завжди говорю — монтаж робить із звичайного відео “цукерочку”!»
Фото: з дозволу автора
Інстаграм: m_shenka
Олександр Гаврик — телеоператор, режисер монтажу, редактор української Вікіпедії
«Багато років працюю у сфері медіа. Як на телебаченні, так і у якості автора статей на онлайн-платформах. У вільний час захоплююсь футболом, фотографією і вікіпроєктами. Особливо подобається Вікісховище — різноманіття і якість світлин, які у ньому можна знайти. Його контент дозволяє, не виходячи з дому, подорожувати різними куточками країни та світу, століттями та епохами, музеями та архівами.
Фотографією захопився під час опанування професії телеоператора. Давним-давно придбав собі фотоапарат, намагаюсь збирати старі об’єктиви та перехідники під сучасні фотокамери. Особливо був радий, коли фотоапарати почали знімати якісне відео.
Фото- та відеозніманням почав займатись майже одночасно після отримання вищої освіти. Оскільки попиту на мою спеціальність не було, довелося змінити професію і працювати на телебаченні.
Працювати з фотоконкурсами “Фонду Вікімедіа” для мене більше, ніж волонтерство. Завжди, коли оцінюєш фото чи відео, то розумієш, що робиш вклад у збереження пам’яті про матеріальні речі, які з часом і впливом можуть змінитися або зникнути назавжди. Дуже сподіваєшся, що твоя діяльність мотивує фотографів, відеографів, операторів увіковічувати дійсність і реальність. Тим більш, коли оцінюєш спецномінацію “Відео”.
Відео для збереження пам’яток особливо важливо тим, що дозволяє створити повноцінну композицію, зобразити різні ракурси та деталі. За допомогою відео в один твір, а фото і відео є повноцінними творами, можна вмістити як інтер’єр, так і екстер’єр, створити довершену історію з кількох планів.
Саме тому найбільше у конкурсних роботах подобаються довершені твори з якісним звуком або музичним супроводом. Найгірше — залишити у відеофайлі закадрові розмови, шум вітру чи неприродний скрегіт. Краще взагалі такі відеороботи завантажувати без звуку. Звісно важлива й операторська робота. Плавне панорамування, якісно виставлений кадр і повнота розкриття об’єкта, що має бути зображений на відео.
Звісно є й певні побажання до конкурсів. Дуже розчаровує неучасть у конкурсах об’єктів, що не вносяться до офіційних реєстрів, оскільки вони ще більше потребують захисту і збереження на зображеннях. Хоча цього року можна буде подавати відео таких об’єктів єврейської та німецької культурної спадщини, і сподіваюся, що учасники їх завантажать.
Бажаю успіху учасникам і наснаги організаторам!».
Фото: з дозволу автора
Фейсбук: https://www.facebook.com/profile.php?id=100008781943916
Для контексту:
- Сторінка спецномінації «Відео» (вимоги до робіт, інструменти для конвертації тощо): video.wlm.photo
- Анонс спецномінації 2023 року: «Відео»: долучайтеся до спеціальної номінації конкурсу «Вікі любить пам’ятки» 2023