Спецномінації

Знайомтеся з журі спеціальної номінації «Відео»

У 2022 році вчетверте в межах української частини фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» відбулася спеціальна номінація «Відео». До неї долучилися 7 учасників та учасниць, які завантажили 52 відеоролики памʼяток культури України.

«Відео» — це щорічна спеціальна відзнака фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» в Україні. Її головна мета — зібрати під вільною ліцензією якомога більше якісних відеороликів нерухомої культурної спадщини України для ілюстрування статей у Вікіпедії.

Цьогоріч професійне журі визначить авторів трьох найкращих відео, які отримають призи від організаторів. Оцінювати спеціальну відзнаку «Відео» будуть:

Олександр Гаврик — телеоператор, режисер монтажу, редактор української Вікіпедії

«Мене щороку надихає можливість працювати з конкурсними роботами “Вікі любить памʼятки”. Вражає цілеспрямована робота волонтерів зі збереження на відео творчої праці багатьох поколінь. Візуальні мистецтва завжди слугували і завжди слугуватимуть для увіковічнення того, що під дією часу або обставин втратило свої форми. Я вірю, що подібні конкурси можуть еволюціонувати у щось більше і глобальніше заради збереження досягнень людської культури і цивілізації загалом» — зазначив Олександр Гаврик.

Олександр Шкурдюк — професійний фотограф та відеооператор

«Фотографією почав займатися ще в дитинстві, починав ще з плівки, бо ні смартфонів, ні цифрових камер тоді ще не існувало. Професійно займаюся фото та відеозйомкою вже понад 10 років. Останнім часом займаюся переважно зйомкою за допомогою дронів. Люблю знаходити незвичайні ракурси знайомих місць і показувати їх з незвичного боку. 

До журі вирішив долучитися, бо маю достатній досвід, щоб оцінювати чужі відеоролики, а також дуже хочу побачити інший погляд на ті місця де я вже знімав. Отримую велику насолоду коли переглядаю роботи авторів, до яких мені ще вчитися і вчитися. 

Відео буду оцінювати за такими параметрами: місце зйомки, підібраний момент, унікальність кадрів, робота зі світлом, плавність зйомки, лаконічність, підібрані ракурси, обробка відео, саунд дизайн» — розповів організаторам конкурсу Олександр Шкурдюк.

Марія Важинська — СММ-менеджерка та авторка контенту

«З 12 років я вела персональний блог на Ютубі, який налічував 13 тисяч підписників, потім перейшла до Інстаграму, тому створення фото- та відеоконтенту зі мною протягом усього життя. Під час ведення блогу в Інстаграм я зацікавилася просуванням, це поклало початок мого шляху у СММ. Потім я почала працювати з брендами, створювати фотографії для продукції.

Я вважаю, що фотографія — це шлях прояву творчості та внутрішнього потенціалу, тому звертатиму увагу на історію кадру (що автор хотів донести), також на базові правила постановки кадру та на якість фото» — розповіла членкиня журі Марія Важинська.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *