ПереможціСпецномінації

Результати спеціальної відзнаки «Визначні місця Харкова»

З 1 до 31 жовтня 2022 року в межах української частини міжнародного конкурсу «Вікі любить пам’ятки» вперше зʼявилася спеціальна відзнака «Визначні місця Харкова». У ній взяли участь 2933 фотографії з цього міста. Про найкращі з них розповідаємо у нашому дописі. 

До журі відзнаки «Визначні місця Харкова» увійшли наші партнери з Молодіжної ради при Харківському міському голові: голова PR відділу Ірина Лучко, голова комісії з розвитку волонтерства Кирило Гібкін, голова комісії з розвитку підприємництва Аліна Лебедєва.

Перше місце

Перше місце спеціальної відзнаки посіла Катерина Поліщук із роботою «Будинок держпромисловості». 

«Професійно створене фото, на якому яскраво продемонстровано одну з головних та відомих споруд міста. Вдалий ракурс, влучно підібраний час зйомки створюють яскраве враження від кадру», — відзначила світлину членкиня журі Ірина Лучко.

«Фото досить яскраве, є велика кількість дрібних елементів, дуже гарне небо», — зазначила Аліна Лебедєва, членкиня журі.

На жаль, в Україні досі відсутня «свобода панорами» — можливість легально фотографувати, змальовувати або знімати на відео твори сучасної архітектури та мистецтва, які знаходяться в громадському місці, і публікувати такі зображення без порушення авторського права. Тому світлину-переможця довелося заретушувати.

Катерина вже не перший рік бере участь у змаганні — у 2021 році її світлина із зображенням Успенського собору у Харкові посіла сьоме місце на міжнародному етапі «Вікі любить пам’ятки».

Друге місце

Друге місце посів користувач:Степанов Денис із двома світлинами соборів Харкова: 

Членкиня журі Ірина Лучко зазначила: «Загальний кадр з високої точки дає можливість охопити великий радіус зору та продемонструвати велич цієї споруди».

«Гарно обраний час зйомки, коли куполи красиво блищать на сонці. Колони утворюють арку, ніби занурюючи глядача у дитячу казку» — Кирило Гібкін.

Користувач:Степанов Денис вперше зареєструвався для участі у конкурсі у передостанній день. На цей момент у організаторів немає можливості зв’язатися з переможцем, тож будемо вдячні, якщо користувач дозволить надсилати собі електронну пошту у налаштуваннях, або напише організаційному комітету на wlm@wikimedia.org.ua. 

Третє місце

За рішенням журі «бронзу» отримує Михайло Тітаренко із трьома світлинами:

Михайло завантажив найбільшу кількість світлин у цьогорічному змаганні загалом — 3678, і він також лідирує за кількістю завантажених робіт у спецномінації. 

За його словами саме війна мотивувала його взяти участь у конкурсі: «Живучи у центрі міста [Харкова], я кожен день бачу руїни історичних будівель, дірки у пам’ятниках, вибиті історичні двері і вікна. Дуже хотілося б зберегти хоча би фото цінної забудови міста, яке вже втратило велику частину старих будівель у часи Другої світової, у часи радянського союзу та зараз, коли на місці історичних будівель будують багатоповерхівки. З 24 лютого зруйновано декілька будинків ХІХ століття, багато будівель ХІХ і ХХ століть серйозно пошкоджено».

Ці та інші світлини, відзначені у конкурсі 2022 року, можна переглянути на Вікісховищі за посиланням.

Читайте також: 

6 коментарів до “Результати спеціальної відзнаки «Визначні місця Харкова»

 • Доброго вечора! Скажіть, будь ласка, коли будуть відомі результати та всі переможці у всіх номінаціях, бо щось у вашій групі в Facebook писав, ніхто не відповів, а згідно регламенту конкурсу імена перможців мають бути опубліковані не пізніше 28 лютого, чи я щось помилився?

  Відповісти
  • Перепрошуємо за затримку, здається, відписали і в соцмережах — дійсно затрималися з оголошенням результатів цього року з незалежних від нас причин…

   Відповісти
 • Я б сказав, що на трете місце можна було залишити (показати) тільки фото Благовіщенського собору. І то можна було перспективу підправити.
  А фото дзвіниці Успенського собору краще було б не показувати. Так і я вмію знімати.

  Відповісти
  • Тільки уточню, що місця отримували автори, а не світлини. Можливо в ілюструванні потрібно було підійти більш творчо, врахуємо на наступний раз

   Відповісти
  • Уточнюємо, що місця отримували автори, а не світлини. Цього року дійсно було значно менше якісних світлин — і через обмеження за датою завантаження, і через війну та всі ті складнощі, які вона спричинила

   Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *