РезультатиСпецномінації

Найкращі відео культурної спадщини України 2022 року

У 2022 році в межах української частини фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» вчетверте проходила спеціальна номінація «Відео». До неї долучилися 7 учасників та учасниць, які завантажили 52 відеоролики памʼяток культури України. Про найкращі з них розповідаємо у цій статті.

Мета спецномінації ​​«Відео» — зібрати під вільною ліцензією якомога більше якісних відеороликів нерухомої культурної спадщини України для ілюстрування статей у Вікіпедії.

До журі цієї номінації увійшли: Олександр Гаврик — телеоператор, режисер монтажу, редактор української Вікіпедії; Олександр Шкурдюк — професійний фотограф та відеооператор; Марія Важинська — СММ-менеджерка та авторка контенту. Вони оцінили конкурсні роботи та визначили авторів трьох найкращих відео.

Перше місце

Перше місце посіли два відео Олексія Бухала, зафільмовані у Свято-Миколаївському Городоцькому монастирі та Почаївській лаврі.

«Досить якісна робота. Панорама плавна, архітектурний ансамбль розкритий. Підтримую доречний спецефект з прискоренням. Звук достатньо якісний. В цілому робота на хорошому рівні, готова для демонстрації на телебаченні», — зазначив член журі Олександр Гаврик.

Членкиня журі Марія Важинська так прокоментувала це відео: «Віддалена та детальна зйомка дають можливість повністю побачити монумент. Гарна музика у доповненні робить відео більш цікавим для перегляду».

«Гарно підібраний момент з машиною яка заїжджає, саунд дизайн підкреслює відчуття присутності, дуже плавна зйомка, цікавий монтаж, подобається що є як загальні плани так і крупні плани церкви», — поділився враженнями від відео третій член журі Олександр Шкурдюк.

Серед зауважень журі виділило довгу тривалість відео та потребу більш цікавого освітлення.

 

Олександр Шкурдюк залишив такий відгук про це відео: «гарне місце, підібраний момент з погодою і гарним освітленням, плавна професійна зйомка, цікавий монтаж і звукове оформлення. Найкраще відео з усього представленого».

Член журі Олександр Гаврик відзначив якість відео та панорами, а також роботи зі звуком. Серед зауважень членів журі був прийом із ​​«перевертанням» відео та недостатнє розкриття архітектурного ансамблю пам’ятки.

Друге місце

Друге місце поділили відео Олексія Бухала та Костянтина Брижниченка, відзняті у костелі Святого Лаврентія в Тайкурах (Рівненська область) та Святогірській лаврі відповідно.

«Від цієї роботи в мене мурахи по тілу. Детальна зйомка заворожує, закликає відчути історію пам’ятки та пронизує атмосферою тих часів. Музика підібрана відмінно» — поділилася враженнями Марія Важинська.

«Хороша робота. Здалося, що в якийсь момент панорамування не було акуратним, а сам оператор (в іншому епізоді) потрапив на відео. Інтер’єр розкритий не повністю, але це можна пробачити. Екстер’єр розкрито вичерпно і з творчим підходом», — зазначив Олександр Гаврик.

«Унікальне місце, яке, на жаль, ми ще не скоро побачимо так, як на цьому відео. Гарно підібраний час зйомки, світло і туман додає вражень», — розповів про переваги та недоліки відео Олександр Шкурдюк.

Членкиня журі Марія Важинська зазначила: «Чудово відзняті кадри викликали в мене сум за рідною Україною і гордість за архітектуру нашої прекрасної Батьківщини. У цій вражаючій роботі мені не вистачило звуку для проникнення атмосферою».

Журі зауважило одноманітність у ракурсах та крупних планах, а також незначні різкі рухи камери при бокових польотах. Оригінальне відео було подано без звуку, його вже підібрали організатори, готуючи до публікації.

Третє місце

Третє місце поділили відео Костянтина Брижниченка та Сергія Венцеславського, зроблені на території Аккерманської фортеці та Троїцької церкви у Пугачівці відповідно.

«Панорамування плавне та повністю зображує об’єкт у комплексі. Бажано було отримати більше деталей об’єкта», — розповів Олександр Гаврик.

«Гарне місце, не вистачає крупних кадрів та, можливо, — кадрів знятих всередині», — зазначив Олександр Шкурдюк.

Члени журі також прокоментували дещо різку зміну освітлення та не дуже плавну зйомку. Оригінальне відео було подано без звуку, його вже підібрали організатори, готуючи до публікації.

Марія Важинська так відгукнулася про це відео: «Ця робота мене вразила! Красива зйомка, яка дає можливість відчути простори української землі. Я обожнюю коли відео супроводжуються текстом. У цьому випадку текст був ідеально підібраний, закликав відчути могутність та унікальність пам’ятки. Чудово підібрана музика викликала давала відчуття гордості за українську культуру». 

«Об’єкт розкритий повністю, особливо екстер’єр. Інтер’єр присутній у вигляді фото. Також початкова заставка у вигляді фото. Якісніше використовувати фото поряд з відео, коли фото теж є рухомим, при чому з тією ж візуальною швидкістю, як і відео (принцип монтажу по швидкості руху)», — поділився враженнями Олександр Гаврик.

Члени журі відзначили роботу за спробу показати й інтер’єр пам’ятки, а також долучення текстової інформації про неї.

Читайте також: 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *