ОбласніПереможці

Найкращі фото Закарпатської, Львівської та Херсонської областей

Зустрічайте першу трійку робіт фотоконкурсу, які стали призерами у  номінації «Найкраще фото регіонів України» 2022 року. Пропонуємо вашій увазі світлини пам’яток, які перемогли у Закарпатській, Львівській та Херсонській областях.

Закарпатська область

Найкращим фото Закарпатської області за результатами оцінювання журі стала робота Сергія Аніськова із зображенням дзвіниці церкви Святого Духа у селі Гукливий — пам’ятка архітектури національного значення. Дзвіниця є частиною архітектурного ансамблю церкви, збудованої у XVIII столітті з ялиці на фундаменті з річкового каміння. Її висота — вісім метрів, нижній ярус — зрубний, а верхній, значно видовжений — каркасний. Подібна дзвіниця стояла і в Нижньому кінці, на старому цвинтарі села, але її розібрали у 1940-хх роках. Квадратна в плані, побудована з того ж матеріалу, що і церква. Шатровий дах дзвіниці і стіни покриті ґонтом. Церква довго була закритою й називалася «музеєм атеїзму», що, дозволило зберегти недоторканим інтер’єр та іконостас 1784 року.

Наталія Шестакова, членкиня журі, прокоментувала фото так: «Приваблива презентація пам’ятки у середовищі. Вдалий час зйомки та освітлення створюють настрій затишності, умиротворення та тихої радості».

Ця пам’ятка вперше стає найкращою в області. У попередні роки Закарпаття представляли Невицький замок, Здвиженський кафедральний собор, Виноградівський замок та інші.

Список пам’яток Закарпатської області налічує всього 750 об’єктів, 556 із них уже представлені світлинами у Вікісховищі (74%). Цього року учасники завантажили 236 фотографій 89 пам’яток (з них світлини 2 об’єктів було завантажено вперше), за перемогу в номінації змагались 28 авторів. А за увесь час проведення конкурсу — 292 учасники.

Львівська область

У Львівській області найкращим фото за оцінками журі стала світлина авторства Вадима Постернака. Яна Тимошенко, членкиня журі, прокоментувала роботу так: «Фото інформативне, вигідно і повно презентує частину інтер’єру пам’ятки. По різкості, світлу та перспективі хороше». Наталія Шестакова зазначила, що це «якісна презентація усього комплексу декору купола».

Каплиця Боїмів вперше отримує перемогу у регіоні. Це пам’ятка сакральної архітектури національного значення. Одна з найкращих пам’яток пізнього Ренесансу у Львові. Імена творців каплиці точно не відомі. За найобґрунтованішою версією, її будівничим був архітектор з Вроцлава Андреас Бемер, який у ті часи побудував ратушу, оздобив сусідню каплицю Кампіянів. Прототипом каплиці Боїмів, ймовірно, є усипальниця Зиґмунтовська (Сиґізмундівська) у замку Вавель у Кракові. У 1945 році радянська влада закрила каплицю для відвідувачів. Однак з 1969 року сакральна споруда увійшла як окремий відділ до Львівської картинної галереї, її знову відкрито для відвідувачів.

У списку пам’яток Львівської області 4964 об’єкти, за час проведення конкурсу сфотографовані вже 4157 (83%) пам’яток. 2022 року конкурсанти завантажили 889 світлин 375 об’єктів (із них 14 — завантажені на конкурс уперше). Цього року за перемогу у номінації змагався 52 автори, а з всього за час конкурсу — 683 учасники.

Херсонська область

За оцінками журі найкращим фото Херсонської області  стала робота Сергія Зиська із зображенням Джарилгацького маяка. Наталія Шестакова зауважила, що «Зображення гарне композиційно, вранішнє освітлення дає чудову гру кольорів та тіней, виразна світлина».

Джарилгацький маяк є одним із найважливіших маяків Чорного моря. Розташований в східній частині острова Джарилгач Херсонської області. Побудований у 1902 році, має статус пам’ятки. Загальна висота маяка 24,4 метра, з видимістю світла до 14,8 милі. Його металевий каркас та технічне оснащення виготовлено в Парижі. Маяк зараз перебуває на території, тимчасово окупованій російськими військами. Світлина зроблена на світанку 19 серпня 2020 року. 

Інші маяки Херсонської області вже ставали переможцями у цій номінації, але фото Джарилгацького маяка перемагає вперше.

У списку пам’яток Херсонської області 1524 об’єкти, з яких за час проведення конкурсу сфотографовані 448 об’єктів, тобто лише 29%. 2022 року конкурсанти завантажили 117 фотографій 59 пам’яток (з них 4 — завантажені вперше). За час проведення конкурсу за перемогу в обласній номінації змагались 136 учасників та учасниць, а цього року — 15.

Ці та інші світлини, відзначені у конкурсі 2022 року, можна переглянути на Вікісховищі за посиланням.

Для підготовки публікації використано матеріали за статей Вікіпедії «Церква Святого Духа (Гукливий)», «Джарилгацький маяк», «Каплиця Боїмів».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *