ПереможціРезультатиСтатистика

Найкращі фото Харківської, Сумської та Хмельницької областей

Публікуємо фінальну підбірку робіт фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки», які стали призерами у своїх регіонах: Харківській, Сумській та Хмельницькій областях.

Харківська область

У Харківській області найкращим фото за оцінками журі стала світлина авторства Ганни Глушакової. На ній зображена Спаська церква, розташована у садибі Харитоненків — палацово-парковому комплексі XIX століття, що розташований в селищі Володимирівка. 

Членкиня журі Наталія Шестакова відмітила цю світлину за «гарну композицію, освітлення та загальний настрій». 

Зображення Спаської церкви Наталіївського парку не вперше стає найкращим у Харківській області. Раніше це уже відбувалося у 2018 році.

У списку пам’яток Харківської області є аж 4820 об’єктів культурної спадщини, за час проведення конкурсу сфотографовані вже 1915 (39%) пам’яток. У 2022 році конкурсанти завантажили 4043 світлини 566 об’єктів, 36 з них були сфотографовані вперше. 46 учасників подали свої роботи 2022 року, а за всю історію конкурсу — 413.

Сумська область

Найкращою світлиною Сумської області за результатами оцінювання журі стала робота користувач(а/ки) Maksym Dvornik із зображенням Садиби Кеніга — комплексної пам’ятки історії та архітектури національного значення в місті Тростянець.

Користувач(ка) Maksym Dvornik все ще не вийшов на зв’язок з організаторами. Просимо заповнити форму, яку надіслали на електронну адресу, або написати нам на wlm@wikimedia.org.ua

«Дуже приваблива композиція для зображення садиби Кеніга в оточенні старого парку, подібної ще до цього не було, антураж зйомки у повню дійсно надає магічності та додаткового натхнення для відвідин» — зазначила членкиня журі Наталія Шестакова.

Фото цієї пам’ятки також не вперше стало призовим у номінації «Найкраще фото регіонів України». У 2015 році інше зображення Садиби Кеніга теж було кращим у Сумській області.

Список пам’яток Сумської області налічує 2639 об’єктів, 1308 із них уже представлені світлинами у Вікісховищі (49%). Минулого року учасники завантажили 400 фотографій 227 пам’яток. З них світлини 15 об’єктів були завантажені вперше. За одинадцять років проведення конкурсу всього 232 учасників подавали роботи на конкурс, а в 2022 — 19 авторів.

Хмельницька область

Найкращим фото Хмельницької області у 2022 році стала робота Андрія Чуяшенка із зображенням Будинку польського магістрату —  ансамбль колишньої ратуші міста Кам’янця-Подільського.

«Композиція пречудова, враховуючи, що будинок магістрату презентується як складова комплексу пам’яток міста — Кам’янець-Подільської фортеці, Тринітарського костелу, інших історичних будівель. Дуже вдало вибраний час зйомки при заході сонця, що дозволяє скористатись принадами теплої кольорової гами у поєднанні природнього та штучного освітлення», — прокоментувала світлину Наталія Шестакова.

Ця пам’ятка вперше стала найкращою у своєму регіоні. У попередні роки Хмельниччину представляли Кам’янець-Подільська фортеця, Меджибізький замок та Свято-Покровська церква.

У списку пам’яток Хмельницької області знаходиться 3889 об’єктів, з яких за час проведення конкурсу сфотографовані 1703, тобто 43%. У 2022 році конкурсанти та конкурсантки завантажили 623 фотографії 316 пам’яток. З них 8 — завантажені вперше. 28 авторів подали свої роботи на конкурс минулого року, а за всю історію конкурсу — 421.

Ці та інші світлини, відзначені у конкурсі 2022 року, можна переглянути на Вікісховищі за посиланням.

Для підготовки публікації використано матеріали зі статей Вікіпедії «Наталіївський парк», «Садиба Кеніга», «Будинок польського магістрату».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *