Переможці

Найкращі фото Харківської, Сумської та Кіровоградської областей 2021 року

Завершилося оцінювання робіт учасників за найкраще фото у різних областях України. Тож пропонуємо вашій увазі переможців у Харківській, Сумській та Кіровоградській областях.

Харківська область

Найкращим журі обрало аерофото Успенського собору у Харкові, яке зробила Катерина Поліщук.

«Виразна та яскрава презентація собору у міському середовищі, вдале освітлення та ракурс, загальне відчуття радості та свіжості. Не погана, як для аерофото, технічна якість»,  — прокоментувала світлину членкиня журі, фотографиня, мандрівниця Наталія Шестакова. А Андрій Макуха, фотограф та адміністратор української Вікіпедії, зауважив, що це — «найзатишніше фото Харкова». Член журі, фотограф-мандрівник, Сергій Криниця сказав про роботу так: «Гарні світло, ракурс, виправлені перспективні спотворення».

Свято-Успенський собор є найдавнішим  православним  храмом Харкова, пам’яткою архітектури національного значення. Сучасна будівля зведена в 1771—1777 роках за кошти духовенства і харків’ян. За радянської влади собор закрили, після цього в приміщенні храму діяли різні державні установи, складські приміщення. У 1984 у соборі був встановлений орган, на сьогодні тут діє Будинок органної і камерної музики з двома залами Харківської філармонії. З 1990 року були поновлені богослужіння.

Фото цього собору вже не вперше стає найкращим у цій номінації. Фото пам’ятки авторства Вадима Постернака перемогло у 2018 році

У списку пам’яток Харківської області 4822 об’єктів культурної спадщини, за час проведення конкурсу сфотографовано лише 38% — 1878 пам’яток. У 2021 році конкурсанти сфотографували 636 об’єктів і завантажили 2863 їхніх світлин. За перемогу у номінації змагались 32 автори, за увесь час — 375. Світлини 56 об’єктів області були подані на конкурс вперше.

У 2021-му у конкурсі вперше провели спеціальну номінацію «Аерофото». Оскільки складно було спрогнозувати, який інтерес вона викличе, організатори конкурсу не дискваліфіковували аерофото від участі в основних номінаціях. Наступною за балами у регіоні зі світлин, що не були зроблені із дрона, квадрокоптера чи будь-якого іншого літального апарата, стала робота Олександра Павленка, яка зображує млин у селі Чернещина. Ця світлина стала б найкращою в області, якби аерофото не враховувалися. Ми будемо публікувати переможців «альтернативного» рейтингу у наших подальших публікаціях. Автори таких фото окремо отримають від організаторів сувеніри (якщо не отримають відзнак в інших номінаціях) і сертифікат учасника (за бажанням).

 

Сумська область

Із пам’яток Сумської області журі найвище оцінило світлину  Воскресенського собору Андрія Мозгового.

Фото журі сподобалося, але були й деякі зауваження до якості зображення. «Композиційно і за представленням пам’ятки дуже гарно», — зазначила Наталія Шестакова.

Воскресенський собор звели наприкінці XVII — на початку XVIII століть за кошти перших сумських полковників Герасима та Андрія Кондратьєвих. Церква — тризрубна, трибанна споруда, що належить до особливо цінного типу храмів, в якому гармонійно поєднані традиційні прийоми та риси дерев’яної та кам’яної української архітектури. Архітектурно-планувальною особливістю Воскресенської церкви є її двоярусність. За радянських часів використовувалась під склади виробництва Облпостачу.  Значні реставраційні роботи у Воскресенській церкві були здійснені у 1970-х роках, внаслідок чого храм набув свого сучасного вигляду. Зараз церква належить релігійній громаді УПЦ КП.

Загалом у списку пам’яток області є 2085 об’єктів культурної спадщини, з них 62% (1304 пам’яток) представлені у Вікісховищі за час проведення конкурсу. У 2021 році було подано 699 фото 212 об’єктів. Цього року за перемогу у номінації змагались 33 автори, за час проведення конкурсу — 218. Світлини 39 об’єктів області завантажено на конкурс цього року вперше.

Друге місце за балами від журі посіла світлина цієї самої церкви від Сергія Кошеварова.

Воскресенський собор вперше переміг в області. Серед інших церков та соборів, які ставали переможцями в регіони були, наприклад, Іллінська церква (Суми), Мовчанський монастир (Путивль), Свято-Троїцький собор (Суми), а також Покровська церква у селі Вирівка,  Свято-Преображенська церква у селі Ворожба та Свято-Троїцька церква у селі Пустовійтівка.

Кіровоградська область

Із світлин пам’яток Кіровоградської області перемогу здобула панорама із двох кадрів Олександрійського театру Віталія Попкова.

«Цікаве зимове фото, і якість пристойна, хоч і сніг йде», прокоментувала світлину членкиня журі, архітекторка, Надія Лиштва.

Театр в Олександрії з’явився у 1880-х роках. Спочатку це було погано пристосоване складське приміщення. Пізніше театр придбав купець Чибісов, який у 1902 році його повністю реконструював. 

При перебудові були враховані досягнення вітчизняного та закордонного будівництва театрів. Стіни були з порожнистої цегли, підлога та стеля мали визначений кут нахилу до стін, а кути самих  стін заокруглені. Усе це створювало хорошу акустику. Була розширена сцена, проведено електрику, добудоване фоє.  Зараз будівля є Міським палацом культури.

У списку пам’яток Кіровоградської області 2180 об’єктів. За час проведення конкурсу було подано світлини 58% із них — 1278 пам’яток. Протягом конкурсного періоду 2021 року 28 учасників завантажили 398 фото 163 об’єктів. Світлини 48 об’єктів області завантажено на конкурс цього року вперше. Усього за час проведення конкурсу 152 учасники завантажували світлини пам’яток області.

Фото театру вперше відзначено в регіоні. У попередні роки у Кіровоградській області переможцями були світлини водяного млина у селі Луполове, Вознесенського собору у Бобринцях, волосного правління у селі Новоукраїнка, а також кілька пам’яток із Кропивницького особняк Барського, будинок Я. В. Паученка, в якому жив художник О. О. Осмьоркін, синагога, колишній Пасажу та Жіноча гімназія. 

Для підготовки статті використані матеріали з Вікіпедії: «Свято-Успенський собор (Харків)», «Воскресенський собор (Суми)», «Олександрійський театр»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *