АнонсиВиставки

У Кропивницькому відбудеться виставка переможців конкурсу «Вікі любить пам’ятки»

В обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д. І. Чижевського відкриється фотовиставка найкращих світлин української частини «Вікі любить пам’ятки 2019» — найбільшого у світі міжнародного фотоконкурсу.

Фотовиставка розпочнеться 8 вересня о 16:00 за адресою вулиця Велика Перспективна, 24, Кропивницький. Відвідучі зможуть подивитися ТОП-10 фотографій-переможців української частини міжнародного конкурсу «Вікі любить пам’ятки 2019», а також по 7 світлин, що перемогли у спецномінаціях «Єврейська спадщина» та «Млини». Вхід вільний для всіх охочих. Виставка триватиме до 1 жовтня 2021 року. На світлинах представлені пам’ятки нерухомої культурної  спадщини України з 14 регіонів. Усього у виставці візьмуть участь 24 світлини 16 авторів: як професіоналів, так і аматорів.

Кіровоградська область не надто добре представлена у конкурсі — за даними організаторів у списках є 2184 пам’ятки, а за 9 років проведення фотозмагання  тільки 1233 об’єктів було завантажено (56%).

Українська частина міжнародного фотоконкурсу проводиться громадською організацією «Вікімедіа Україна». У 2021 році фотозмагання проходитиме вже вдесяте. Головна мета проєкту — отримати якомога більше світлин пам’яток культурної спадщини для ілюстрування ними Вікіпедії — вільної енциклопедії, яку щодня переглядають мільйони інтернет-користувачів з усього світу.

Конкурс «Вікі любить пам’ятки» проходить протягом вересня. Конкурсний список складається з понад 92 тисяч пам’яток нерухомої історико-культурної спадщини з усіх областей України, в тому числі Криму. За попередні роки понад три тисячі учасників завантажили вже майже 330 тисяч світлин майже 38 тисяч об’єктів культурної спадщини — культових споруд, будинків, палаців. Проте більша частина культурної спадщини України все ще не має своїх світлин для Вікіпедії. Конкурс має на меті це виправити. Як взяти участь дивіться на сайті конкурсу: http://wlm.photo

Фотографії за всі роки конкурсу знаходяться у вільному доступі — можна як переглядати, так і використовувати світлини на умовах вільної ліцензії CC BY-SA.

👉 Більше про подію тут  

З пропозиціями щодо співпраці та питаннями звертайтеся до організаційного комітету конкурсу: wlm@wikimedia.org.ua

Для довідки: «Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) — міжнародний конкурс фотографій пам’яток культурної спадщини для ілюстрування Вікіпедії, який був започаткований у 2010 році в Нідерландах. Конкурс був визнаний Книгою рекордів Гіннеса найбільшим фотоконкурсом у світі. Всього за час проведення конкурсу було завантажено понад 2,6 млн фотографій. В Україні конкурс проходить удесяте, його проводить громадська організація «Вікімедіа Україна».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *